Επιλογη ξενοδοχείου Αθήνα

isavella

Member
Μηνύματα
133
Likes
29
Επόμενο Ταξίδι
Φλωρεντία - Τοσκάνη
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΝYC - ΠΕΡΟΥ
Γεια σας παιδιά!

Θα ρθούμε με τον φίλο μου ένα τριήμερο Αθήνα και αυτή τη φορά λέμε να μείνουμε σε ένα καλύτερο ξενοδοχείο! Κεντρικά και με ωραίους χώρους. Έχω δει στο internet το A for Athens, το Αμαλία και το Central hotel και το Diamond Plus hotel.. Οι τιμές είναι γύρω στο 100 ευρώ το δίκλινο.. Αξίζουν όντως;
Ή κάποιο άλλο να μου προτείνετε; (max 100 ευρώ η βραδιά)

Ευχαριστώ πολύ:)
 
Last edited:

fotast

Member
Μηνύματα
9.335
Likes
14.193
Κοίταξε και αυτά τα δύο:

Athenian Callirhoe hotel
Hera hotel

Και τα δύο είναι κοντά στο μουσείο της Ακρόπολης και στους πεζοδρόμους Μακρυγιάννη/Δ.Αεροπαγίτου.

Τιμές δεν ξέρω καθώς εξαρτάται από τις ημερομηνίες,π.χ το δεύτερο σε τυχαίες ημερομηνίες του Νοεμβρίου είναι γύρω στα 110.Η τοποθεσία του δεύτερου πιο ήσυχη.Και τα δύο πολύ κοντά σε μετρό.
 

Rosa

Member
Μηνύματα
1.635
Likes
1.964
Ονειρεμένο Ταξίδι
Trobriand Islands...
Πολύ καλό είναι το Herodion (http://www.herodion.gr/main.php) , σε εξαιρετική τοποθεσία (απέναντι σχεδόν από την Ακρόπολη) και μέσα στο μπάτζετ σου.
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.412
Likes
7.739

fenia42

Member
Μηνύματα
3.853
Likes
14.085
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Ψηφίζω Diamond ! Εχει και υπεροχο πρωινο και ειναι διπλα στο Συνταγμα!
 

isavella

Member
Μηνύματα
133
Likes
29
Επόμενο Ταξίδι
Φλωρεντία - Τοσκάνη
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΝYC - ΠΕΡΟΥ
Ευχαριςτώ για τις απαντήσεις:)

Το Νew hotel φαίνεται υπέροχο και με πολύ προσεγμένη διακόσμηση, αλλά δυστυχώς ξεφευκει σχεδον 150e από το bugdet μας αλλιως εκεί θα κλείναμε!!

Και το Herodio μου άρεσε.. Μεταξύ Amalia, Central, DiAmond Plus, Herodio;
Συνολικά καλύτερο;( σε πρωινο-εσωτερικους χωρους-εστιατόριο-παροχες/ίσως δυνατότητα για σπα και εσωτερική πισίνα )
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.335
Likes
14.193
Και όμως υπάρχει ένα με 100 Ευρώ με πισίνα και γυμναστήριο.Είναι το Holiday Inn στην Αττική Οδό και κοντά στο αεροδρόμιο.Και το Sofitel στο αεροδρόμιο είναι στα 150.Τώρα αν είναι βολικά και λειτουργούν οι πισίνες δεν ξέρω.....
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.542
Likes
8.031
Ευχαριςτώ για τις απαντήσεις:)

Το Νew hotel φαίνεται υπέροχο και με πολύ προσεγμένη διακόσμηση, αλλά δυστυχώς ξεφευκει σχεδον 150e από το bugdet μας αλλιως εκεί θα κλείναμε!!

Και το Herodio μου άρεσε.. Μεταξύ Amalia, Central, DiAmond Plus, Herodio;
Συνολικά καλύτερο;( σε πρωινο-εσωτερικους χωρους-εστιατόριο-παροχες/ίσως δυνατότητα για σπα και εσωτερική πισίνα )
Εχει αυτα που θες....
http://www.booking.com/hotel/gr/ele...7;dcid=4;ucfs=1;checkin=2014-11-06;interval=1
 

Saligkari

Member
Μηνύματα
11
Likes
0
Καλησπέρα.
Θα χρειαστεί να μείνω σε ξενοδοχείο για δυσάρεστο θέμα που προέκυψε από αύριο στην Αθήνα και θα χρειαστώ ένα ξενοδοχείο με δίκλινο δωμάτιο.
Δεν με νοιάζει αν θα έχει wifi, αν θα έχει πρωινό και αν θα είναι κοντά στο κέντρο με μετρό, ηλεκτρικό κλπ.

Επειδή θα είμαι με την γυναίκα μου, υπάρχει κάποιο ξενοδοχείο που να μην χρησιμοποιείται και ως ημιδιαμονής και να είναι γύρω στα 50€ την βραδιά;
Όσα κοίταξα στο booking δεν με εντυπωσίασαν, ειδικά κάποια που έβγαλε στον Πειραιά.
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.542
Likes
8.031
Καλησπέρα.
Θα χρειαστεί να μείνω σε ξενοδοχείο για δυσάρεστο θέμα που προέκυψε από αύριο στην Αθήνα και θα χρειαστώ ένα ξενοδοχείο με δίκλινο δωμάτιο.
Δεν με νοιάζει αν θα έχει wifi, αν θα έχει πρωινό και αν θα είναι κοντά στο κέντρο με μετρό, ηλεκτρικό κλπ.

Επειδή θα είμαι με την γυναίκα μου, υπάρχει κάποιο ξενοδοχείο που να μην χρησιμοποιείται και ως ημιδιαμονής και να είναι γύρω στα 50€ την βραδιά;
Όσα κοίταξα στο booking δεν με εντυπωσίασαν, ειδικά κάποια που έβγαλε στον Πειραιά.
Κοιτα αυτο...
http://www.booking.com/hotel/gr/ili...aca2e5852d19736a5d18de09X2;type=total;ucfs=1&
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.488
Μέλη
38.836
Νεότερο μέλος
ipagou

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom