Εργαλείο συγκέντρωσης links

malysa

Member
Μηνύματα
1.047
Likes
1.827
Επόμενο Ταξίδι
έλα μου ντε...
Ταξίδι-Όνειρο
3η βραχονησίδα αριστερά
sites για :
- εστιατόρια-καφέ-Bars από σχόλια-επισκέψεις ταξιδιωτών.
- Ισως θα ήταν καλό να ανοιχτεί ενότητα και με συμβουλές από τραβελστορίτες
- κρατήσεις θεατρικών εισιτηρίων, φεστιβάλς, κλπ

Βολικό θα ήταν και ανά χώρα.
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.078
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Αλήθεια έχουμε κανά νέο για το συγκεκριμένο θέμα? Βρίσκεται μήπως τίποτε στα σκαριά??:roll:
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.951
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
Ακόμα να το ξεκινήσεις chief?

Σας στέλνω και χριστουγεννιάτικο δωράκι που μόλις ανακάλυψα.
To and From the Airport.com - Master Index of Airports
Μια κατηγορία από μόνο του!
αυτό και άν είναι!!!!!!!!
το πιο χρήσιμο που έχω δεί ως τώρα...εν όψει ταξιδιού μου,τα βρήκα όλα με μιάς γιατί δεν ήξερα ούτε που πάω...:D
θησαυρός!!!!
θα σου ρίξω και ένα ευχαριστώ:bleh:
 

thimios8663

Member
Μηνύματα
435
Likes
130
Επόμενο Ταξίδι
Ρουμανία-Σερβία
Ταξίδι-Όνειρο
Ινδία
Πολυ αργει ο αρχηγος..Ελα defk δεν θελω αλλες πληροφοριες για μπορντω,παμε να δουμε τι θα γινει με τα links :p
 

amsterdam

Member
Μηνύματα
814
Likes
280
αυτό και άν είναι!!!!!!!!
το πιο χρήσιμο που έχω δεί ως τώρα...εν όψει ταξιδιού μου,τα βρήκα όλα με μιάς γιατί δεν ήξερα ούτε που πάω...:D
θησαυρός!!!!
θα σου ρίξω και ένα ευχαριστώ:bleh:
Ευχαριστώ για το ευχαριστώ...Ανταπέδωσα ήδη και έγραψα σχετικά και αλλού ότι έχει ξαναδοθεί σε κάποιa ξεχασμένa post όπως επισήμανε ο taver.:xalara:
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.406
Likes
17.236
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Τεχνικά η υλοποίηση είναι εύκολη. To θέμα είναι πώς θα στηθεί αυτό, δηλαδή τί κατηγορίες τελικά θα έχει;
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.078
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Τεχνικά η υλοποίηση είναι εύκολη. To θέμα είναι πώς θα στηθεί αυτό, δηλαδή τί κατηγορίες τελικά θα έχει;
Νομίζω ότι αυτά που αναφέρθηκαν πιο πάνω είναι πολύ καλά για αρχή τουλάχιστον..και στην πορεία μπορούμε να προσθέτουμε πράγματα;)
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.406
Likes
17.236
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Αυτά που έχουν αναφερθεί αν τα βάλουμε όλα μαζί είναι ένας αχταρμάς και τίποτα παραπάνω. Πρέπει να δούμε πώς θα μας βολεύει να είναι η λογική αυτού του πράγματος. Θα πρέπει να είναι ανά χώρα; και μετά να έχει επιπλέον επίπεδο κατηγοριοποίησης; θα πρέπει νάχει κάποιες κατηγορίες και εκτός "ιεραρχίας" χωρών; πχ για γενικά λινκ;

Για πείτε γνώμες.
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.078
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Προτείνω να υπάρχει μια γενική κατηγορία με πχ: Ξένες ταξιδιωτικές κοινότητες, sites για αγορές εισητηρίων/κρατησεις ξενοδοχείων, οδηγίες πρόσβασης αεροδρομίων, μετερωρολογικά sites κλπ. Και μετά θα μπορούσαν να υπάρχουν ανά χώρα: επίσημες ιστοσελίδες χωρών, ταξιδιωτικά πρακτορεία, ξενοδοχεία, εστιατόρια, links για events κλπ
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Συμφωνω! Μια γενικη κατηγορια η οποια θα αφορα sites που εχουν ισχυ σε πολλες χωρες και μετα site ανα χωρα. Στην πορεια αν δουμε οτι και ανα χωρα γινεται αχταρμας κανουμε και μια δευτερη κατηγοριοποιηση ανα χωρα η οποια θα αφορα ειτε κατηγοριες site: φεστιβαλ, ξενοδοχεια, εστιατορια, ειτε εφοσον ειναι πολλα ανα πολη η περιοχη: ξενοδοχεια, εστιατορια, φεστιβαλ.
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.059
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Προτείνω να υπάρχει μια γενική κατηγορία με πχ: Ξένες ταξιδιωτικές κοινότητες, sites για αγορές εισητηρίων/κρατησεις ξενοδοχείων, οδηγίες πρόσβασης αεροδρομίων, μετερωρολογικά sites κλπ. Και μετά θα μπορούσαν να υπάρχουν ανά χώρα: επίσημες ιστοσελίδες χωρών, ταξιδιωτικά πρακτορεία, ξενοδοχεία, εστιατόρια, links για events κλπ

Συμφωνώ απόλυτα με αυτή τη κατηγοριοποίηση.
Αντε Defk ξεκίνα δουλειά και άσε τα σχόλια για τον μόνιμο πρωταθλητή.
 

malysa

Member
Μηνύματα
1.047
Likes
1.827
Επόμενο Ταξίδι
έλα μου ντε...
Ταξίδι-Όνειρο
3η βραχονησίδα αριστερά
Προτείνω να υπάρχει μια γενική κατηγορία με πχ: Ξένες ταξιδιωτικές κοινότητες, sites για αγορές εισητηρίων/κρατησεις ξενοδοχείων, οδηγίες πρόσβασης αεροδρομίων, μετερωρολογικά sites κλπ. Και μετά θα μπορούσαν να υπάρχουν ανά χώρα: επίσημες ιστοσελίδες χωρών, ταξιδιωτικά πρακτορεία, ξενοδοχεία, εστιατόρια, links για events κλπ
Συμφωνώ και γω! :p Να προσθέσω μερικά ακόμα.

Ανά χώρα, θα βόλευε υποκατηγορία "ανά πόλη" ....."λοιπές πόλεις".

θα πρότεινα υποκατηγορία στις παραπάνω, να είναι & τα "ιδιαίτερα αξιοθέατα" ..... για αυτά που αξίζει να δεις μιας και τα έχει ανακαλύψει το μάτι κάποιου ψαγμένου ταξιδιώτη (και δεν αναφέρονται στα "top 10").:shock:

Eιδικά για Ευρώπη που το έχω βιώσει, χρήσιμες θα ήταν οι υποκατηγορίες "Μεμονωμένα" ξενοδοχεία, εστιατόρια-bars Κλπ αντίστοιχα, από χρήστες ή φίλους αυτών. Ετσι θα υπάρχει η δυνατότητα (μέσω του συμφορουμίτη, που θα υπάρχει σαν πληροφορία), να επιλύονται απορίες "γρήγορα" (χωρίς πολλά "ψαξίματα").....ειδικά όταν το ταξίδι κανονίζεται "τελευταία" στιγμή ή δεν έχουμε χρόνο για πολλά ψαξίματα.:clap:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.270
Μηνύματα
885.829
Μέλη
38.948
Νεότερο μέλος
Stella_r

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom