Εργαλείο συγκέντρωσης links

fitziano

Member
Μηνύματα
1.934
Likes
533
Επόμενο Ταξίδι
Αθήνα
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
Δεν το αφήνεις λίγο ξεκλείδωτο να φτιάξουμε και τις κατηγορίες(σαν wiki) για να αρχίσει να γεμίζει πιο γρήγορα; Και αν γίνει αχταρμάς το κλειδώνεις πάλι.
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.405
Likes
17.235
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Σωστόστ. Τόκανα, τώρα μπορείτε να παίξετε και με τις κατηγορίες.
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.405
Likes
17.235
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Για πες σε βλέπω ότι το πήρες επ'ώμου το θέμα. Είναι οκ λες;

Υπάρχει και άλλη μια εναλλακτική, να το κάνουμε όλο αυτό μέσα σε χάρτες google maps. Υπάρχει μια λύση που κοιτάω. Ε;
 

fitziano

Member
Μηνύματα
1.934
Likes
533
Επόμενο Ταξίδι
Αθήνα
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
Ναι κάτι τέτοιο θα ήταν σίγουρα πολύ βολικό και μάλιστα με το steet view που πλέον η google μπαίνει και μέσα στα μαγαζιά θα μπορούσε να γίνει ακόμη πιο ενδιαφέρον.
 

fitziano

Member
Μηνύματα
1.934
Likes
533
Επόμενο Ταξίδι
Αθήνα
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
Κάτι ακόμα. Το ανά χώρα είναι closed οπότε δε γίνεται edit. Αν μπορείς άνοιξέ το. Γι' αυτό τα χα βάλει πριν απ' έξω.
 

malysa

Member
Μηνύματα
1.047
Likes
1.827
Επόμενο Ταξίδι
έλα μου ντε...
Ταξίδι-Όνειρο
3η βραχονησίδα αριστερά
Για πες σε βλέπω ότι το πήρες επ'ώμου το θέμα. Είναι οκ λες;

Υπάρχει και άλλη μια εναλλακτική, να το κάνουμε όλο αυτό μέσα σε χάρτες google maps. Υπάρχει μια λύση που κοιτάω. Ε;
Defkalion,
ΤΕΛΕΙΑ η ιδέα του χάρτη!! Ασε που θα μάθουμε και περισσότερη γεωγραφία :p

Το ψιλοείδα, και ελπίζω να μην τα κάνουμε άνω-κάτω με την ελευθερία που μας έδωσες για κατηγορίες.

Απορίες και άλλα :

1) Απαιτείται το link (url) μιας και αυτό κάνει το εργαλείο, αλλά μήπως κάποιες κατηγορίες να μην το απαιτούν ? Π.Χ. μια κατηγορία Τips .
Ειναι ευκαιρία να μαζευτούν διάφορες πληροφορίες σε αυτό το εργαλείο. Γιατί, αν θέλουμε να πουμε για ένα αξιοθέατο, πρέπει να βρούμε και το link του?

Εκτός και αν έχω καταλάβει λάθος την χρηστικότητα του Εργαλείου που μας έφτιαξες :(

2) Κατά την εισαγωγή, όταν υπάρχει ήδη το Item , δεν γίνεται να
αναφέρεται σε ποια κατηγορία βρέθηκε (έβαζα στη κατηγορία 'εστιατόριο' και υπήρχε στη 'nightlife' )?

3) To Keywords θα λειτουργούν σαν κλειδιά εξωτερικά, για τους χρήστες?

4) Υπάρχει η δυνατότητα να προσθέτουμε σε item άλλου και δικά μας σχόλια (είναι το report entry ή όχι) ?

Ευχαριστούμε και πάλι, για τη δουλειά σου!!! :D:D
 

mariath

Member
Μηνύματα
2.223
Likes
5.762
Ταξίδι-Όνειρο
Όλη η Νότια Αμερική
Μπορεί να φταίει η ώρα, αλλά ψάχνω να βρω κάπου ένα λινκ που να οδηγεί στο εργαλείο συγκέντρωσης λινκς και δεν το βρίσκω. Εννοώ κάπου εκτός αυτού του θέματος, στην πρώτη σελίδα πχ ή κάπου αλλού.
Πού είναι το λινκ που οδηγεί στα λινκς; :roll:
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Μπορεί να φταίει η ώρα, αλλά ψάχνω να βρω κάπου ένα λινκ που να οδηγεί στο εργαλείο συγκέντρωσης λινκς και δεν το βρίσκω. Εννοώ κάπου εκτός αυτού του θέματος, στην πρώτη σελίδα πχ ή κάπου αλλού.
Πού είναι το λινκ που οδηγεί στα λινκς; :roll:

Σωστή, κι εγώ έχω την ίδια απορία!
 

fitziano

Member
Μηνύματα
1.934
Likes
533
Επόμενο Ταξίδι
Αθήνα
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
Δεν υπάρχει.
Λογικά επειδή είναι ακόμη δοκιμαστικό.
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.405
Likes
17.235
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Ναι κάτι τέτοιο θα ήταν σίγουρα πολύ βολικό και μάλιστα με το steet view που πλέον η google μπαίνει και μέσα στα μαγαζιά θα μπορούσε να γίνει ακόμη πιο ενδιαφέρον.
Το ψάχνω αυτές τις μέρες, δώστε μου λίγο χρόνο να το δω.

Κάτι ακόμα. Το ανά χώρα είναι closed οπότε δε γίνεται edit. Αν μπορείς άνοιξέ το. Γι' αυτό τα χα βάλει πριν απ' έξω.
Ok νομίζω ότι το διόρθωσα

Defkalion,
ΤΕΛΕΙΑ η ιδέα του χάρτη!! Ασε που θα μάθουμε και περισσότερη γεωγραφία :p

Το ψιλοείδα, και ελπίζω να μην τα κάνουμε άνω-κάτω με την ελευθερία που μας έδωσες για κατηγορίες.

Απορίες και άλλα :

1) Απαιτείται το link (url) μιας και αυτό κάνει το εργαλείο, αλλά μήπως κάποιες κατηγορίες να μην το απαιτούν ? Π.Χ. μια κατηγορία Τips .
Ειναι ευκαιρία να μαζευτούν διάφορες πληροφορίες σε αυτό το εργαλείο. Γιατί, αν θέλουμε να πουμε για ένα αξιοθέατο, πρέπει να βρούμε και το link του?

Εκτός και αν έχω καταλάβει λάθος την χρηστικότητα του Εργαλείου που μας έφτιαξες :(

2) Κατά την εισαγωγή, όταν υπάρχει ήδη το Item , δεν γίνεται να
αναφέρεται σε ποια κατηγορία βρέθηκε (έβαζα στη κατηγορία 'εστιατόριο' και υπήρχε στη 'nightlife' )?

3) To Keywords θα λειτουργούν σαν κλειδιά εξωτερικά, για τους χρήστες?

4) Υπάρχει η δυνατότητα να προσθέτουμε σε item άλλου και δικά μας σχόλια (είναι το report entry ή όχι) ?

Ευχαριστούμε και πάλι, για τη δουλειά σου!!! :D:D
1. Κάτσε, αυτό το εργαλείο δεν είναι για να γράφεις πληροφορίες, είναι για να δίνεις links. Αν θες να γράψεις για ένα αξιοθέατο, θα το κάνεις στην travelpedia (η οποία ανανεώνεται όπου νάναι με νέο εργαλείο)

2. Χμ δε το ξέρω θα το ψάξω.

3. Ιδέαν δεν έχω θα το δούμε :p

4. έχει comment δεν ξέρω τι άλλο μπορεί να εννοείς.

Μπορεί να φταίει η ώρα, αλλά ψάχνω να βρω κάπου ένα λινκ που να οδηγεί στο εργαλείο συγκέντρωσης λινκς και δεν το βρίσκω. Εννοώ κάπου εκτός αυτού του θέματος, στην πρώτη σελίδα πχ ή κάπου αλλού.
Πού είναι το λινκ που οδηγεί στα λινκς; :roll:
Δεν υπάρχει.
Λογικά επειδή είναι ακόμη δοκιμαστικό.
Γι'αυτό ακριβώς, εξάλλου δεν ξέρουμε αν θα το χρησιμοποιήσουμε ακόμα. Κοιτάω και το θέμα του χάρτη. :)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.222
Μηνύματα
884.189
Μέλη
38.914
Νεότερο μέλος
daglas

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom