Ερχεται και μενα η κουλουρα στο κεφαλι!

Mado Gk

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Τελεια! Μηπως θυμασαι περιπου ποσο κοστιζει να νοικιασεις? γιατι σε διαφορα site βλεπω τιμες απο 50e την ημερα. Τοσο ειναι η παει και πιο κατω?
 

amazon

Member
Μηνύματα
178
Likes
93
Επόμενο Ταξίδι
vietnam
Ονειρεμένο Ταξίδι
Παντου
Λοιπον να μαι και γω για το γαμηλιο:xalara:..να μη σας ζαλισω και γω λιγακι ?:oops::D
Ο γάμος ειναι Οκτωμβρη ,το μπατζετ ειναι τα 1600-2000 ο καθενας...
11-14 μερες ολο το ταξιδι με τα πανε ελα

Εγω να σας πω την αληθεια τρελαινομαι για Κινα Ιαπωνια ...τρελα απο μικρη ομως !

Ο αντρας μου στην αρχη ελεγε εξωτικες παραλιες κτλ...
Του ειπα Μια μερα θα αντεξω αντε δυο μετα θα θελω να πνιγω δεν μπορω μονο θαλασσα θελω να δω πραγματα πολιτισμους να γευτω αλλες εξωτικες γευσεις να περιπλανηθω σε μερη ξενα...χιχιχιχιχ
Αρα μαλβιδες ντουμπαι το αποκλεισαμε τρωει Χ
Παλια ελεγα για Κούβα αλλα πλεον Ασια ,Ταιλανδη κτλ προς τα εκει με τραβαει πιο πολυ δεν ξερω γιατι..
Νεα Υορκη επισης εξω θα παμε σε φιλους καποια στιγμη σε σπιτι να μεινουμε ..


Του ειπα για βιετναμ ..το εχει συνδεδεμενο με τον πολεμο δε του αρεσε κριμα γιατι εγω μαγευομαι απο τις εικονες του:cry:

Παμε μετα στο πακετακι Σιγκαπουρη-Πουκετ- Μπανγκοκ ολα καλα αλλα με αυτα που εχω διαβασει απο εσας εδω μεσα το Πουκετ δε θελω ουτε να το δω:haha:..χαχαχα ενω Σιγκαπουρη και Μπανγκοκ μου αρεσουν σαν προορισμοι και θα ηθελα να παω...

Θα ηθελα την αποψη σας η τις προτασεις για κατι αλλο που ισως ξερετε ακουσατε !

Κινα δε το προτιμουν φυσικα πολλοι για γαμηλιο εχει και τρεξιμο πολυ πτησεις εσωτερικες κτλ..αλλα με αλλο ζευγαρι που πηγαν ξετρελαθηκαν ...δεν ξερω βρε παιδια ειλικρινα μπερδευομαι...


Εσεις τι λετε ??
Ευχαριστω και ελπιζω να μην σας κουρασα!:D:D:D
 
Last edited:

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.554
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
Αν το ταξίδι είναι για Οκτώβριο πέφτετε πάνω στην εποχή των βροχών για Μπανγκόκ. Για Σιγκαπούρη δεν ξέρω. Κάνε μια έρευνα πχ. εδώ http://www.holiday-weather.com/
Εγώ πάντως θα πρότεινα Κούβα και από άποψη ενδιαφέροντος, αλλά και καιρού και επικείμενων αλλαγών.
 

amazon

Member
Μηνύματα
178
Likes
93
Επόμενο Ταξίδι
vietnam
Ονειρεμένο Ταξίδι
Παντου
Ευχαριστω πολυ για την απαντηση katkats θα το κοιταξω ναι ,το σκεφτηκα για βροχες αλλα δε το πολυεψαξα να σου πω την αληθεια ακομα.
Ευχαριστω !!
 

silversurfer

Moderator
Μηνύματα
2.322
Likes
3.452
Επόμενο Ταξίδι
Σικελία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γύρος Του Κόσμου
Μπορείς να βγάλεις Πουκέτ και να βάλεις Μπαλί - Λομπόκ - Gili Islands
Συνδυάζεται εύκολα με Σιγκαπούρη και τα έχει ολα μεσα
Και μεγαλούπολη, και φύση, και πολιτισμός και κουλτούρα και νησάκια-παραλίες (Gili Islands ανάμεσα σε Bali - Lombok)

Αν και εγώ συμφωνώ και επαυξάνω για Κούβα ---- 2 βδομάδες είναι οτι πρέπει για να γυρίσετε το μισό νησί -- το ζήτημα όμως είναι πως θα βρείτε φθηνά αεροπορικά
 

amazon

Member
Μηνύματα
178
Likes
93
Επόμενο Ταξίδι
vietnam
Ονειρεμένο Ταξίδι
Παντου
Ουαου με μια πολυ πολυ γρηγορη αναζητηση που εκανα πολυ εντυπωσιακα τα μερη που μου ειπες !!Θα κοιταξω ποσο βγαινουν και εαν μπορουν να συνδιαστουν σαν εποχη ομως μηνας Οκτωμβριος τελη του μηνα θα ειναι καλα ? η θα εχουμε βροχες ?

Ευχαριστω παρα πολυ !!!!

Δεν ξερω γιατι αλλαξα τοσο γνωμη με την κουβα τα τελευταια δυο χρονια παλια με ενθουσιαζε η ιδεα..
 

amazon

Member
Μηνύματα
178
Likes
93
Επόμενο Ταξίδι
vietnam
Ονειρεμένο Ταξίδι
Παντου
Τελικά πήγαμε στην Κίνα το ταξίδι ήταν απίστευτο η εμπειρία μοναδική ειναι σίγουρα το ταξίδι που με επηρέασε πιο πολύ από οποιοδήποτε άλλο !!!!

Αλλάξαμε 3 ξενοδοχεία πήγαμε σε πολλά μέρη !!

Το Πεκίνο τι να πω ιστορία πολιτισμός μοναδικό αλλα συγχρόνως χαοτικό πολύς κόσμος εμείς είμαστε μια κουκίδα του χάρτη περπατούσαμε ανάμεσα σε χιλιάδες κόσμο στην Απαγορευμένη πόλη , το όνειρο που είχα από οταν ήμουν 10 χρονών να παω στο σεινικό τείχος επιτέλους έγινε πραγματικότητα .Πετύχαμε και πολυ καλο καιρο στο πεκίνο ηλιοφάνεια και τις τέσσερις μερες μας ανεβήκαμε σεινικο με ηλιο γενικά μας έκαψε ο ήλιος οκτώμβριο μήνα :).Το τείχος ηταν πανέμορφο επιβλητικό και εγω φυσικά δεν πίστευα οτι ημουν εκει !!!
Η Τιεν αν Μεν ,Η Απαγορευμένη πόλη το παλατι του ουρανου οοοολα ηταν πανεμορφα η αρχιτεκτονικη τους η λεπτομερειες τους ολα ηταν φανταστικα τα χρωματα τα σχέδια !!

Η Χαντζόου μοναδική ρομαντική με μπόλικη υγρασία κάναμε πανέμορφη βαρκάδα ανάμεσα στις παγόδες στην λίμνη , τρώγαμε φρούτα πολυ ωραία που παίρναμε απο μικροπωλητές στην διαδρομή μας!Λεγεται οτι είναι μια απο τις πιο ακριβές πόλεις της Κίνας εκει έχουν και τα ρύζια και το πράσινο τσάι εξου και το καθημερινό ψιλόβροχο..

Είδαμε αρκετά μικρά χωρία πολυ φτωχικά που σου πιανόταν η καρδιά.

Συνέχεια είχε η υπέροχη Σαγκάη ίσως επειδή είμαστε κ εγω και ο άντρας μου πολ μηχανικοί μας εντυπωσίασε πολυ αυτη η μεγαλούπολη και η ανάπτυξη της τα έργα όλα !!!
Αυτές οι περιοχές που είδαμε είχαν μεγάλες αντιθέσεις μεταξύ τους η Κινα κινειται με απιστευτους ρυθμους στην αναπτυξη της ειναι ενα 24ωρο εργοταξιο μερα νυχτα βλέπαμε να δουλεύουν με βάρδυες .Επισκεφτήκαμε βουδιστικο ναο στην Σαγκαη τον jade buddha .


Ειναι ενα ταξιδι που ειδαμε πολλά γνωρίσαμε πολυ κόσμο και ενδιαφέρον ,αγορασα πανέμορφες ζωγραφιες εκει μιας και είμαι της τέχνης και ετσι όποτε τα βλέπω ταξιδεύω εκει , οι ανθρώποι εκεί ειναι όλοι με το χαμόγελο ευγενικοί .

Γνωρίζαμε οτι θα κουραστούμε και οτι δεν θα είναι το κλασικό γαμήλιο που λένε για ξεκούραση εμεις ημασταν και 10-12 ωρες έξω σερί.
Αλλα οι εικόνες και ολο αυτο που ζήσαμε άξιζαν και με το παραπάνω !!!
Η Κίνα ειναι μοναδική και μέσα σε 10 μέρες δεν είδαμε τίποτα μπροστά στο μέγεθος αυτής της χώρας
αλλα θα επιστρέψουμε ξανά !
Γυρίσαμε με μία εσωτερική γαλήνη δεν ξέρω είναι μοναδικό !
Δεν θα άλλαζα με τιποτα τελικα αυτον τον προορισμο μας για το γαμηλιο ακόμα δεν το πιστευουμε οτι ημασταν εκει !
 

Attachments

Last edited:

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.545
Likes
8.033
Μπράβο amazon!...η αλήθεια,είναι οτι το γαμήλιο,πρέπει να είναι ένα ταξίδι που θα το θυμόσαστε για πάντα....και έτσι και έγινε!Και οι φωτογραφίες σου υπέροχες!
Εύχομαι να είστε πάντα ευτυχισμένοι και να κάνετε πάντα όμορφα ταξίδια :)
 

demie

Member
Μηνύματα
409
Likes
795
Τι έτσι μάς ξεπέταξες με 10 σειρές;;; Ολόκληρο γαμήλιο κάνατε θέλω λεπτομέρειες!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.773
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom