Ερχεται και μενα η κουλουρα στο κεφαλι!

gratsounas

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ-ΚΑΡΑΙΒΙΚΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΤΟ ΓΥΡΟ ΤΗΣ ΕΥΡΩΠΗΣ
περιμενω την ιστορια σου γιατι ψαχνω για γαμηλιο τον σεπτεμβριο και απο αυτα που εχω διαβασει απο τα αλλα παιδια,εχω ψηθει για αγιο δομηνικο.πως κλεισατε,ποσο κοστισε το ταξιδι,που μεινατε,και γενικα περι ταξιδιου.την κοπελα μου δεν επεισα ακομα.θελει και λιγο πολιτισνο.της αρεσει και η νεα υορκη.συνδιαζονται 14 μερες μαζι η ειναι ταλαιπωρια και πανακριβα?
 

koloko

Member
Μηνύματα
218
Likes
37
Επόμενο Ταξίδι
θελει σκεψη...
Ταξίδι-Όνειρο
παραδεισος!!
ειναι λιγες μερες και για τα δυο. εχω προβλημα με την ip μου στο σπιτι και μπαινω μεσω δουλειας και ειναι δυσκολο για την ιστορια μου για συντομα. εδω δεν εχω δει ακομα τα βιντεο του ταξιδιου! πολιτισμο η κουλτουρα?παραδεισο ή την μεκκα της παγκοσμιοποιησης?
τελειως διαφορετικα πραγματα διαλεγεις και παιρνεις. παντως εχω δει ουρανοξιστες και πολιτισμενες καταστασεις σε αρκετα μερη.τα αισθηματα που μου προκαλεσε το λας τερεννας απο την κορυφη του βουνου δεν μου το εχει δωσει τιποτα πολιτισμενο στον κοσμο.
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.969
Likes
9.384
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
τα αισθηματα που μου προκαλεσε το λας τερεννας απο την κορυφη του βουνου δεν μου το εχει δωσει τιποτα πολιτισμενο στον κοσμο.
:D Χαιρομαι που σου αρεσε και δε με βριζεις που επεμενα να πας εκει! Ευχομαι συντομα να μπορεσεις να μας πεις παραπανω πραγματα για το ταξιδι σου και να δουμε και φωτος. Οι δικες σου θα ειναι και προσφατες!
 

koloko

Member
Μηνύματα
218
Likes
37
Επόμενο Ταξίδι
θελει σκεψη...
Ταξίδι-Όνειρο
παραδεισος!!
ξερεις τι παρατηρησα και δεν ξερω αν το ειχες αντιληφθει και εσυ οτι στον δρομο τον καινουργιο για το λας τερεννας ειδα πολλα γυμνα σημεια του βουνου και φωτιες που ειχαν μπει.λες να ακολουθουν και εκει το ελληνικο φαινομενο οπου για να φτιαξουμε κατι πρεπει να τα καψουμε ολα? πουθενα αλλου δεν ειδα κατι τετοιο μονο εκει στον καινουργιο δρομο τα δαση ως δια μαγειας ειχαν χαθει!
ακομα ξετρελαθηκα με το μποκα μαρινα απο τα ωραιοτερα μαγαζια της ζωης μου.βεβαια στο τελος της εκδρομης εμαθα οτι ο μαιος ειναι απιστευτα βροχερος.και το καταλαβα τις 4 μερες του μαιου που ημουν εκει....
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.969
Likes
9.384
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
ξερεις τι παρατηρησα και δεν ξερω αν το ειχες αντιληφθει και εσυ οτι στον δρομο τον καινουργιο για το λας τερεννας ειδα πολλα γυμνα σημεια του βουνου και φωτιες που ειχαν μπει.λες να ακολουθουν και εκει το ελληνικο φαινομενο οπου για να φτιαξουμε κατι πρεπει να τα καψουμε ολα? πουθενα αλλου δεν ειδα κατι τετοιο μονο εκει στον καινουργιο δρομο τα δαση ως δια μαγειας ειχαν χαθει!

Μαλλον εννοεις την Boulevard del Atlantico που συνδεει το Λας Τερρενας με το El Catey. Τοτε που πηγα εγω δεν υπηρχε αυτος ο δρομος , μονο κομματια χωματοδρομου που εβγαζαν στις παραλιες. Παραδεισος δηλαδη. Ελπιζω να μην τα καταστρεψουν ολα..:roll: μιλαμε για σουπερ ζουγκλοειδες τοπιο!
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.969
Likes
9.384
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
ακομα ξετρελαθηκα με το μποκα μαρινα απο τα ωραιοτερα μαγαζια της ζωης μου.
Εννοεις το μποκα μαρινα στη μποκα τσικα? Ή υπαρχει τετοιο μαγαζι και στο Λας Τερρενας? Επισης δε μου ειπες..πηγες στην αγαπημενη μου παραλια?
 

giannoula

Member
Μηνύματα
1.299
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
who knows???
σου είχα πει ότι το Boca Marina είναι καταπληκτικό εστιατόριο...
 

koloko

Member
Μηνύματα
218
Likes
37
Επόμενο Ταξίδι
θελει σκεψη...
Ταξίδι-Όνειρο
παραδεισος!!
boca marina την boca chica!!!ναι πηγα στην παραλια η οποια ειχε απιστευτο αερα και διασκεδασαμε!!!αλλα δεν την χαρηκαμε γιατι ειχε και συννεφια και ειπαμε οτι θα ξαναπαμε αλλα ατυχισαμε λογω καιρου.... εβρεχε και δεν ρισκαραμε να κανουμε τοσο δρομο για να την ξαναδουμε συννεφιασμενη!!παντως εγινε η πιο ακριβη παραλια στον αγιο δομινικο 3 ? η ομπρελα 3 η ξαπλωστρα (η καθεμιά) και 4 το ποτο. για μιαμιση ωρα που κατσαμε και πληρωσαμε 18 ? τρωγαμε αστακο στο λας γκαλέρας!αυτην που δεν ειδα ηταν η fronton και δεν πηγαμε καθολου προς το puerto plata και δεν ξερω αν χασαμε και τιποτα!παντως σας λεω η εκδρομη στο cayo levadanto ηταν σαν συνολο η καλυτερη μερα και απο θαλασσα και απο φαι και μασαζ και πουρα αχχχχχχχχ τι να λεω τωρα!!!!αα go2dbeach απο οτι ειδα στην φωτο η αγαπημενη σου δεν ειχε ξαπλωστρες τοτε!γιαυτο μου αρεσε περισσοτερο στο κοματι της ευθειας πιο πισω απο εκει που εχεις παρει την φωτο συν οτι ειχε και πιο χρωματα καραιβικης, εκει στον κολπο ηταν κοσμος ξαπλωστρες και χανοταν η μαγεια.ακομα ενα εκπληκτικο τοπιο (σαν κατι το διαφορετικο οχι ομορφο) που δεν νομιζω να το ειδατε ηταν στον καινουργιο δρομο που ενωνε τον νοτο με τον βορα και για τον οποιο ηθελες 20? διοδια παρακαλω!! για 194 χλμ δρομου! που ενωνε το νοτιο τμημα με το βοριο ηταν ενα εργοστασιο παραγωγης ξυλου απο φοινικα στο οποιο υπηρχε μια εκταση αχανης γεματη φοινικες χωρις φυλα και απο κατω τους μικρους φοινικες που ειχαν φυτεψει γιατι θα εβγαζαν τους μεγαλους, και ηταν κατι το οποιο δεν περιγραφοταν!τελειως εξωγηινο!φανταστειτε χιλιαδεσ τεραστιους κορμους δεντρων σε παραταξη μεχρι εκει που πηγαινε το ματι σου!
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.969
Likes
9.384
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
..παντως εγινε η πιο ακριβη παραλια στον αγιο δομινικο 3 ? η ομπρελα 3 η ξαπλωστρα (η καθεμιά) και 4 το ποτο. για μιαμιση ωρα που κατσαμε και πληρωσαμε 18 ?
Πωπω! Ξαπλωστρες και ομπρελες στη Ρινκον! Παει κι αυτη η παραλια..:( Το κομματι που εβγαλα τη φωτο ειναι προσβασιμο μονο απο θαλασσα και πιθανον να τη γλιτωσει. Τουλαχιστον μεχρι να ανοιξει κανενα all inclusive ξενοδοχειο.
Ο δρομος Σαντο Ντομινγκο -Σαντσεζ δεν υπηρχε οταν πηγα εγω. Απ'οσο ξερω λειτουργησε το 2008. Και ο αλλος που ερχεται απο Σαντιαγο περναει απο υπεροχη διαδρομη μεσα απο την κοιλαδα Cibao :).
Προς Πουερτο πλατα δεν εχασες τιποτα φοβερο μονο την Πλαγια Γκραντε η οποια δεν ξερω πως θα εχει γινει τωρα..μετα απο αυτα που γραφεις για τη Ρινκον :roll:.
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.969
Likes
9.384
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική

Attachments

koloko

Member
Μηνύματα
218
Likes
37
Επόμενο Ταξίδι
θελει σκεψη...
Ταξίδι-Όνειρο
παραδεισος!!
ακουστε τι επαθα μολις τωρα μου βγηκε η εκδοση λογαριασμου και η cosmote μου ειπε οτι το ποσο των κλησεων περιαγωγης σας ανερχετε στα 450 ?.... εχω φρικαρει απλα... 18 κλησεις εκανα μονο και τις χρεωνουν απο 12 εως 48 ?
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.969
Likes
9.384
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Λογικο να φρικαρεις! Εγω την ειχα πατησει ετσι στις Φιλιππινες , πληρωσα γυρω στα 150?...δεν ειχα ξαναπαρει , ουτε και ξαναπηρα κινητο μαζι :roll:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.221
Μηνύματα
884.145
Μέλη
38.912
Νεότερο μέλος
Aza

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom