Ερχεται καλοκαιρακι!!

Hyada

Member
Μηνύματα
59
Likes
51
Επόμενο Ταξίδι
Istanbul ξανά
Ταξίδι-Όνειρο
Όλη η Ευρώπη
Zεστά νερά γράφει πως θέλει, και εσύ tripakia της προτείνεις από τα πιο κρύα:bleh:
Και δεν είναι και ρηχά τα νερά στα Σύβοτα εκτός από παγωμένα, δεν είναι για μικρά παιδιά δηλαδή (αν είναι μικρά).
 

andre30

Member
Μηνύματα
84
Likes
33
Επόμενο Ταξίδι
Ισλανδία
δεν λεω τιποτα μονο ελεος με την χαλκιδικη
φτανει πια. υπαρχουν κι αλλα μερη.
μου κανει εντυπωση που βλεπω γονεις απο την αλλη ακρη του
κοσμου στην ελλαδα με καροτσακια και μικρα ενος ετους
κτλ κ εμεις εχουμε κολλησει στα 100χιλ απ το σπιτι μας
.ειναι μια γενικη αγανακτηση που βγαζω και οχι συγκεκριμανα για σενα μαρια μη το
παρεις ετσι σε καμια περιπτωση, αλλα ετσι ειναι δυστυχως .
να πας σκοπελο η παργα η σκυρο
να πας κιμωλο που ειανι κ ρηχα! ηρακλεια χαλαρα και ομορφα
 

Hyada

Member
Μηνύματα
59
Likes
51
Επόμενο Ταξίδι
Istanbul ξανά
Ταξίδι-Όνειρο
Όλη η Ευρώπη
Αν μένεις Βόρεια Ελλάδα, μια κοντινή επιλογή είναι και η Θάσος. Από ό,τι θυμάμαι είχε ζεστά γαλάζια νερά και σε ορισμένες παραλίες ρηχά.
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
δεν λεω τιποτα μονο ελεος με την χαλκιδικη
φτανει πια. υπαρχουν κι αλλα μερη.
μου κανει εντυπωση που βλεπω γονεις απο την αλλη ακρη του
κοσμου στην ελλαδα με καροτσακια και μικρα ενος ετους
κτλ κ εμεις εχουμε κολλησει στα 100χιλ απ το σπιτι μας
.ειναι μια γενικη αγανακτηση που βγαζω και οχι συγκεκριμανα για σενα μαρια μη το
παρεις ετσι σε καμια περιπτωση, αλλα ετσι ειναι δυστυχως .
να πας σκοπελο η παργα η σκυρο
να πας κιμωλο που ειανι κ ρηχα! ηρακλεια χαλαρα και ομορφα
Δεν διαφωνω καθολου μαζι σου. Δεν αντεχω ουτε και εγω αυτο το σαλονικιωτικο "σαν την Χαλκιδικη πουθενα αλλου".
Αλλα λαβε υποψη σου τα εξης:
Η Μαρια δεν οδηγει αυτοκινητο: αρα θα ζαλωθει μονη της τα ρουχα τα δικα της και των παιδιων της και επιπλεον στρωματα, κουλουρες, μπρτσακια κουβαδακια και οτι αλλο παιχνιδι και θα τρεχει με ΚΤΕΛ, πλοια αεροπλανα και δυο μικρα παιδια υπο μαλης.
Ο ανδρας της Μαριας δε θα ακολουθησει. Οποτε ολο το προηγουμενο φορτιο στις πλατες της το βλεπω να πεφτει εξ ολοκληρου στην πλατη της.
Θελει ζεστες θαλασσες. Πολυ λογικο. Μικρα παιδια εχει. Οποτε οι ετερες κοντινες παραλιες οπως Λιτοχωρο αποκλειονται.
Στην Πελοπονησο εχει πολυ ωραιες και αρκετα ζεστες θαλασσες, αλλα δε θα συνιστουσα σε μια ολομοναχη κοπελα με δυο μικρα παιδια που δεν οδηγει κιολας να παρει το ΚΤΕΛ και να τρεχει κοντα 900 χιλιομετρα στον πηγεμο και αλλα τοσα στο γυρισμο.
Ισως ομως να ειναι πιο ευκολο να βρεθει στο Πηλιο. Αν καποιο ΠΣΚ μπορεσει να τη μεταφερει ο αντρας της με τα μπγκαζια και ερθει κατοπιν να την παρει. Η αδερφη μου δυο χρονιες πηγαινει εκει με τα δυο μικρα παιδια της, αλλα ερχεται και ο ανδρας της και εχουν φυσικα μαζι και το αυτοκινητο τους. Απ' οτι μου λεει η θαλασσα δεν ειναι ιδιαιτερως κρυα (καλα, τοσο ζεστη οσο η Χαλκιδικη δεν ειναι!) και οι παραλιες ειναι πολυ καλες και επισης εχει και δροσια.
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.471
Likes
7.932
Συγγνώμη, ο "μπαμπάς" δεν θα έρχεται τα σ/κ??? :roll:
Γιατί αν ξενιτευτείς σε Σύβοτα, Σκιάθους, Σκόπελους πώς θα έρχεται ο άνθρωπος??? :roll:
 

meli

Member
Μηνύματα
1.261
Likes
365
Επόμενο Ταξίδι
...μηπως στην αγάπη???
Ταξίδι-Όνειρο
Ολος ο κόσμος
Aφου "σαν την Χαλκιδικη δεν εχει" τι το ζαλιζουμε το θεμα???:bleh::bleh:
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Μα καλα τοσο ζεστα νερα εχει πια η Χαλκιδικη βρε παιδια που το λετε και το ξαναλετε?Εντυπωση μου κανει!Αν ειναι οντως ετσι ..να μεταναστευσω σε σας για τα χειμερινα μου μπανια :D
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Μιλαμε οτι τον Αυγουστο δεν εχει καμια διαφορα το εξω απο το μεσα. Τοσο πολυ ζεστα νερα! Βεβαια σε τοση ζεστη πολλες φορες ερχονται και μεδουσες, αλλα δε μπορει να τα εχεις ολα!
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.018
Likes
12.105
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Καλα η ΕΡΣΗ KLEOPATRA ειναι και θερμη γυναικα:D
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Αυτο παλι! Εσυ πως το συναγεις; Γιατι εμενα για κρυοκωλη με εχουν ολοι!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.165
Μηνύματα
882.646
Μέλη
38.880
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom