Ερχεται καλοκαιρακι!!

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Μιλαμε οτι τον Αυγουστο δεν εχει καμια διαφορα το εξω απο το μεσα. Τοσο πολυ ζεστα νερα! Βεβαια σε τοση ζεστη πολλες φορες ερχονται και μεδουσες, αλλα δε μπορει να τα εχεις ολα!
Ωχ αν ειναι να εχει 35 εξω και 35 μεσα τη βαψαμε.Ειπαμε βρε παιδια ..να μπαινεις μεσα για να δροσιζεσαι λιγο και απο την εξωτερικη ζεστη.
 

MAriaORF

Member
Μηνύματα
177
Likes
19
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη!!!!!!
Δεν διαφωνω καθολου μαζι σου. Δεν αντεχω ουτε και εγω αυτο το σαλονικιωτικο "σαν την Χαλκιδικη πουθενα αλλου".
Αλλα λαβε υποψη σου τα εξης:
Η Μαρια δεν οδηγει αυτοκινητο: αρα θα ζαλωθει μονη της τα ρουχα τα δικα της και των παιδιων της και επιπλεον στρωματα, κουλουρες, μπρτσακια κουβαδακια και οτι αλλο παιχνιδι και θα τρεχει με ΚΤΕΛ, πλοια αεροπλανα και δυο μικρα παιδια υπο μαλης.
Ο ανδρας της Μαριας δε θα ακολουθησει. Οποτε ολο το προηγουμενο φορτιο στις πλατες της το βλεπω να πεφτει εξ ολοκληρου στην πλατη της.
Θελει ζεστες θαλασσες. Πολυ λογικο. Μικρα παιδια εχει. Οποτε οι ετερες κοντινες παραλιες οπως Λιτοχωρο αποκλειονται.
Στην Πελοπονησο εχει πολυ ωραιες και αρκετα ζεστες θαλασσες, αλλα δε θα συνιστουσα σε μια ολομοναχη κοπελα με δυο μικρα παιδια που δεν οδηγει κιολας να παρει το ΚΤΕΛ και να τρεχει κοντα 900 χιλιομετρα στον πηγεμο και αλλα τοσα στο γυρισμο.
Ισως ομως να ειναι πιο ευκολο να βρεθει στο Πηλιο. Αν καποιο ΠΣΚ μπορεσει να τη μεταφερει ο αντρας της με τα μπγκαζια και ερθει κατοπιν να την παρει. Η αδερφη μου δυο χρονιες πηγαινει εκει με τα δυο μικρα παιδια της, αλλα ερχεται και ο ανδρας της και εχουν φυσικα μαζι και το αυτοκινητο τους. Απ' οτι μου λεει η θαλασσα δεν ειναι ιδιαιτερως κρυα (καλα, τοσο ζεστη οσο η Χαλκιδικη δεν ειναι!) και οι παραλιες ειναι πολυ καλες και επισης εχει και δροσια.



Με κάλυψες όμως τόσο πολύ!!! Ευχαριστώ...
 

MAriaORF

Member
Μηνύματα
177
Likes
19
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη!!!!!!
Συγγνώμη, ο "μπαμπάς" δεν θα έρχεται τα σ/κ??? :roll:
Γιατί αν ξενιτευτείς σε Σύβοτα, Σκιάθους, Σκόπελους πώς θα έρχεται ο άνθρωπος??? :roll:

Εμείς τον μπαμπά μας το καλοκαίρι τον παίρνουμε μαζί μας σε φωτογραφίες για να μη τον ξεχάσουμε..! ΠΟΛΥ ΔΟΥΛΕΙΑ!!!!!!! οπότε είμαι μόνη μου αλλα δεν με κουράζει αυτό...το μόνο που θέλω ειναι να χαρούν τα μωρά με τη θάλασσα και να είμαστε χαλαρά..Εκλεισε Πάργα -Σύβοτα !!
 

mariagl

Member
Μηνύματα
844
Likes
648
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία
Αν δεν παινεψεις το σπιτι σου θα πεσει να σε πλακώσει... Ελατε Χανια :) Εχουμε ωραιες θαλασσες εμεις εδω!!
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.024
Likes
12.125
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Αν δεν παινεψεις το σπιτι σου θα πεσει να σε πλακώσει... Ελατε Χανια :) Εχουμε ωραιες θαλασσες εμεις εδω!!
Τι φοβηθηκες βρε Μαρια μην πεσουν τα Χανια και σε πλακωσουν;:bleh:
Ωραια και τα Χανια!
 

MAriaORF

Member
Μηνύματα
177
Likes
19
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη!!!!!!
Αν δεν παινεψεις το σπιτι σου θα πεσει να σε πλακώσει... Ελατε Χανια :) Εχουμε ωραιες θαλασσες εμεις εδω!!
Κι αυτο το σκεφτηκα αμα σου πω...!!!!! Πεταει και μια αεροπορικη φθηνη απο Θεσσαλονικη απευθειας αλλα θελει αμαξι ..αν προλαβω να βγαλω διπλωμα μεχρι τον Ιουλιο(δινω σηματα την αλλη Πεμπτη) καλη λυση η Κρητη!!!
 

andre30

Member
Μηνύματα
84
Likes
33
Επόμενο Ταξίδι
Ισλανδία
Κι αυτο το σκεφτηκα αμα σου πω...!!!!! Πεταει και μια αεροπορικη φθηνη απο Θεσσαλονικη απευθειας αλλα θελει αμαξι ..αν προλαβω να βγαλω διπλωμα μεχρι τον Ιουλιο(δινω σηματα την αλλη Πεμπτη) καλη λυση η Κρητη!!!
καλη επιτυχια με το διπλωμα και καλες διακοπες
σε συβοτα παργα!!!!
 

mariagl

Member
Μηνύματα
844
Likes
648
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία
Ε να μην προωθησουμε και λιγο την πολη μας??
 

villi

Member
Μηνύματα
1.088
Likes
2.789
Πάργα-Σύβοτα η καλυτερη επιλογή,ήσυχα,όμορφα και ότι πρέπει για παιδιά.Πόσο χρονών είναι τα παιδάκια σου?Με προβλημμάτισε αυτό με τα ζεστά νερά,δεν το είχα σκεφτεί.Εγώ τα δικά μου 3 χρονών και 17 μηνών τα βουτάω όπου να'ναι αρκεί να είναι καθαρά.Πέρισυ που η μικρή μου ήταν 8 μηνών (!!!) κολύμπησε σε διάφορες παραλίες,αμμόλοφοι Καβάλας,Αγιόκαμπος Λάρισας,Πλαταμώνας και στιγμή δε σκέφτηκα τη θερμοκρασία.Κακώς λετε???
 

ANNA-PANOS

Member
Μηνύματα
2.000
Likes
2.093
Επόμενο Ταξίδι
........................
Ταξίδι-Όνειρο
Τώρα, απλά ένα ταξίδι...
Πάργα-Σύβοτα η καλυτερη επιλογή,ήσυχα,όμορφα και ότι πρέπει για παιδιά.Πόσο χρονών είναι τα παιδάκια σου?Με προβλημμάτισε αυτό με τα ζεστά νερά,δεν το είχα σκεφτεί.Εγώ τα δικά μου 3 χρονών και 17 μηνών τα βουτάω όπου να'ναι αρκεί να είναι καθαρά.Πέρισυ που η μικρή μου ήταν 8 μηνών (!!!) κολύμπησε σε διάφορες παραλίες,αμμόλοφοι Καβάλας,Αγιόκαμπος Λάρισας,Πλαταμώνας και στιγμή δε σκέφτηκα τη θερμοκρασία.Κακώς λετε???
Aφου ολα πηγαν καλα περσι με ζεστη η κρυα θαλασσα γιατι ανησυχεις?Εδειχνε να κρυωνει η μικρη?Αυτο θα κοιτας.
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Πάργα-Σύβοτα η καλυτερη επιλογή,ήσυχα,όμορφα και ότι πρέπει για παιδιά.Πόσο χρονών είναι τα παιδάκια σου?Με προβλημμάτισε αυτό με τα ζεστά νερά,δεν το είχα σκεφτεί.Εγώ τα δικά μου 3 χρονών και 17 μηνών τα βουτάω όπου να'ναι αρκεί να είναι καθαρά.Πέρισυ που η μικρή μου ήταν 8 μηνών (!!!) κολύμπησε σε διάφορες παραλίες,αμμόλοφοι Καβάλας,Αγιόκαμπος Λάρισας,Πλαταμώνας και στιγμή δε σκέφτηκα τη θερμοκρασία.Κακώς λετε???
Κατα πρωτον μπορει να ηταν νορμαλ οι θερμοκρασιες στις θαλασσες εκεινες ,οποτε να μην φανηκε στα παιδακια.
Κατα δευτερον εχω γενικα παρατηρησει οτι τα πιτσιρικια δε μασανε και πολυ.Πλατσουριζουν και δε πολυνοιαζονται προκειμενου να ευχαριστηθουν το παιχνιδι τους στο νερο.Εκτος απο κατι παιδια οπου δεν πολυαγαπουν θαλασσες και κολυμπι (γιατι εχω και τετοια ανιψακια),οποτε ειδικα σε κρυα νερα ...χαλανε τον κοσμο.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.181
Μηνύματα
883.230
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom