Ερχεται καλοκαιρακι!!

MAriaORF

Member
Μηνύματα
177
Likes
19
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη!!!!!!
Ερχεται λοιπον το καλοκαρι και εχω αρχισει να αναρωτιεμαι που θα παω τα παιδακια μου για διακοπες..Εχω ξαναπει πως σαν την Χαλκιδικη δεν εχει αλλα φτανει αλλο πια τα τελευταια 28 χρονια εκει πηγαινουμε για θαλασσα! Λοιπον ερωτω...θα ειμαι μονη μου με 2 παιδια μια που το ετερον ημισυ δουλευει οπως παντα..δεν οδηγω..και θελω ζεστα νερα για να μην πονεσει και η κοιλιτσα μας..μη μου πειτε μονο Χαλκιδικη ..δε θα το αντεξω!!!!! Περιμενω..:p
 

Kleanthis

Member
Μηνύματα
54
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
Ροή.
Ταξίδι-Όνειρο
Αμερική
Ποια είναι η μεγαλύτερη απόσταση που μπορείς να κάνεις;Γιατί μέρη υπάρχουν και νότια αλλά δεν ξέρω αν σε βολεύουν.
 
Μηνύματα
2.487
Likes
3.194
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ
Για να μιλάς για Χαλκιδική μάλλον από ..Θεσσαλονίκη,τέλος πάντων βόρεια Ελλάδα είσαι,σωστά;
Ε δεν έχεις και πολλές επιλογές αφού θέλεις και ζεστά νερά και αποκλείεις την Χαλκιδική...
παραλίες προς Καβάλα,τις έχεις επισκεφθεί καθόλου;Αμμόλοφοι;
Πέραμος;Ηρακλείτσα;Παλιό Καβάλας;
Η από την άλλη μεριά,προς Λιτόχωρο;Λεπτοκαρυά;(αλλά εκεί τα νερά είναι κρύα)
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.020
Likes
12.105
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Αμα θες ζεστα νερα Χαλκιδικη θα πας. Δεν εχεις αλλες επιλογες:bleh:
Δωσε clues να πεσει καμμια προταση. Μονο το νερο ειναι το προβλημα σου; Πας οπουδηποτε; Αεροπλανα, βαπορια, ΚΤΕΛ, τραινα τι προτιμας;
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Μεταξυ των παραλιων της Καβαλας και της Λεπτοκαρυας-Λιτοχωρου, η Χαλκιδικη ειναι πολυ πολυ καλυτερη. Αμα δεν οδηγεις κιολας που να τρεχεις με μπαγκαζια σε βαπορια και αεροπλανα, ωστε να βρεθεις σε αλλα μερη!
Αλλα αν εχεις ορεξη να τρεχεις με δυο μικρα παιδια και να αλλαζεις πλοια και τα σχετικα το Αιγαιο εχει πολλα νησακια με αρκετες ενδιαφερουσες περιπτωσεις. Πχ περσι ημουν στη Σικινο και μαλλον ειναι αυτο που ζητας. Αλλα αρκετα μακρια απο τη Βορεια Ελλαδα, ιδιως αν εχεις δυο μικρα παιδια. Αλλα εσυ ξερεις και αποφασιζεις.
 

MAriaORF

Member
Μηνύματα
177
Likes
19
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη!!!!!!
Με αεροπλανα και βαπορια δεν εχω κανενα προβλημα να ταξιδεψω...ουτε φυσικα με ΚΤΕΛ και τρενα ... Σκιαθος-Σκοπελος-Αλονησσος τι λενε?? Αχ παλι στην Τορωνη με βλεπω (πολυ ωραια περναω δεν λεω αλλα θα ηθελα να παω και καπου αλλου!!)
 

MAriaORF

Member
Μηνύματα
177
Likes
19
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη!!!!!!
Αμα θες ζεστα νερα Χαλκιδικη θα πας. Δεν εχεις αλλες επιλογες:bleh:
Δωσε clues να πεσει καμμια προταση. Μονο το νερο ειναι το προβλημα σου; Πας οπουδηποτε; Αεροπλανα, βαπορια, ΚΤΕΛ, τραινα τι προτιμας;

Ναα σου πω..πηγα περσι Παργα και ηταν παραμυθενια..ευτυχως ομως πηγα χωρις παιδια γιατι εγω επαθα κρυοπαγηματα και φυσικα χαζευα μονο το θαλασσι της θαλλασσας και ολο το μπλε του χαρτη!!!! ΠΟυ να βουτηξω ..ειδικα Παξου- Αντιπαξους ουτε στα ονειρα μου..δεν ξερω τι παιζει στα Συβοτα ..ρωτησα στο αντιστοιχο topic γιατι εκει παω με χιλια!!!Αχ τι προβλημα καθε χρονο!
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.020
Likes
12.105
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Σκιαθος ωραια ειναι, αλλα τα νερα μαλλον μπουζι τα λες... Σκοπελο Αλονησσο δεν εχω παει. Γιατι δεν πας πρωτο ποδι για να αλλαξεις;
Τα Συβοτα εχουν εκπληκτικη θαλασσα! Θελει αμαξι ομως.
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Εχω παει Σκοπελο-Αλοννησο.Τα τιμουν πολυ οι Θεσσαλονικεις.Ειναι πολυ γραφικη η χωρα Σκοπελου και εχει ποικιλια απο διαφορετικες παραλιες.Ειναι καταπρασινο νησι ...τωρα για κρυα -ζεστα νερα ..θα σε γελασω...δεν μου φανηκαν και τρομερα κρυα να σου πω την αληθεια.
 

MAriaORF

Member
Μηνύματα
177
Likes
19
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη!!!!!!
Σκιαθος ωραια ειναι, αλλα τα νερα μαλλον μπουζι τα λες... Σκοπελο Αλονησσο δεν εχω παει. Γιατι δεν πας πρωτο ποδι για να αλλαξεις;
Τα Συβοτα εχουν εκπληκτικη θαλασσα! Θελει αμαξι ομως.


Καλε εχω και εξοχικο φαντασου...αλλα επηξα αλλο πια!!! Το αποφασισα θα παω Συβοτα!!!! Θα βρω κανα παραθαλασιο ενοικιαζομενο και θα την πεσω εκει...δεν μπορω να ψιλομετακινουμαι??:roll:
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.020
Likes
12.105
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Αμα θες χαλαρωση και μπανια μονο μια χαρα θα 'σαι.
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Μα αν θελεις χαλαρωση και μπανια η Τορωνη ειναι απιθανη! Δεν καθεσαι στο εξοχικο σου λεω εγω και να μαζεψεις τα χρηματα που ξοδευες για να πας ενα αλλο ταξιδακι εσυ και ο αντρας σου καποτε που θα μπορει και αυτος ο καημενος;
Συβοτα κλπ εχουν θαλασσα μπουζι! Τουρτουριζω μονο που το σκεφτομαι.
Και φαντασου οτι ειμαι απο αυτους που δεν αντεχουν την Χαλκιδικη τον Αυγουστο γιατι παρα ειναι ζεστη η θαλασσα!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.723
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom