Ερχονται οι νεες ταυτοτητες

tatooine

Member
Μηνύματα
1.444
Likes
5.267
Μπορείς να πάς και σε άλλο αστυνομικό τμήμα εκτός από αυτό που έχει εδαφική αρμοδιότητα για την περιοχή κατοικίας σου;
Πήραν τηλέφωνο γνωστό μου και του είπαν να ακυρώσει το ραντεβού και να κάνει καινούριο με το τμήμα της περιοχής του.
 

evaT

Member
Μηνύματα
1.570
Likes
12.765
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Πήραν τηλέφωνο γνωστό μου και του είπαν να ακυρώσει το ραντεβού και να κάνει καινούριο με το τμήμα της περιοχής του.
κ γω πήγα να κάνω εξυπνάδα αλλά με βρήκαν και μου είπαν να το αλλάξω....Πάντως έμαθα πως σε χωριά της καταγωγή σου που δεν έχουν και τόση προσέλευση, κάνεις άνετα δουλίτσα.
Εν τω μεταξύ τεράστιο θέμα ότι έκλεισαν τα ραντεβού και τώρα κόσμος που θέλει να ταξιδέψει δεν βρίσκει ραντεβού και είναι σε απόγνωση.
 

Evi_Stav

Member
Μηνύματα
258
Likes
640
Εντωμεταξύ διάβασα ένα άρθρο που έλεγε πως καλύτερα να περιμένουμε για ραντεβού μετά τον Δεκέμβρη γιατί η ταυτότητα πάνω θα πρέπει να γράφει πάνω τον "προσωπικό μας αριθμό" ο οποίος θα μας δοθεί τον Δεκέμβρη. Οπότε, ακόμα και να τη βγάλουμε τώρα, θα πρέπει να ξανακλείσουμε ραντεβού για να βάλουν και τον αριθμό αυτόν πάνω:

Γιατί δεν χρειάζεται να βιαστούμε για την έκδοση νέας ταυτότητας - Η συμβουλή Παπαστεργίου

Ελλαδιστάν!
 

gioannis13

Member
Μηνύματα
1.275
Likes
7.943
Επόμενο Ταξίδι
Όπου πετάει αεροπλάνο...
Ταξίδι-Όνειρο
Χωρίς ρολόι στο χέρι !!!
Μετα τα νεα διαβατηρια, ερχονται και οι νεες ταυτοτητες. Επιτελους θα γλυτωσουμε απο αυτες τις "γκουμουτσες" που δεν χωρουσαν σε πορτοφολι και ηταν (οι περισσοτερες γραμμενες στο χερι. Αν ειναι δυνατον ... ειμαστε στο 2010.

δειτε:
NewsIt.gr: Δείτε τις νέες αστυνομικές ταυτότητες
......και τελικά από το πολλλλύ μακρινό 2010 φτάσαμε τον Σεπτέμβριο του 2023 να έχουμε νέες ταυτότητες .... :welcome::clap::xalara::bounce::klaps:
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.606
Likes
9.861
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
Την έχουν αλλάξει αυτή, έχουν την ευρωπαϊκή πλέον.
Come fare la carta d'identità - Idee Green'identità - Idee Green
Έχουν βγάλει ευρωπαϊκή, αλλά δεν έχει καταργηθεί αυτή, κυκλοφορεί πολύς κόσμος ακόμα με το βιβλιαράκι.
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.370
Likes
6.862
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
......και τελικά από το πολλλλύ μακρινό 2010 φτάσαμε τον Σεπτέμβριο του 2023 να έχουμε νέες ταυτότητες .... :welcome::clap::xalara::bounce::klaps:
Κάτι σαν το μετρό της Θεσσαλονίκης ένα πράμα, ξεκίνησε το 2006, θα παραδοθεί το δεύτερο εξάμηνο του 2024...😁😜
 

Pierre_1976

Member
Μηνύματα
518
Likes
858
Επόμενο Ταξίδι
Barcelona
Ταξίδι-Όνειρο
Σεληνη
Καλά ....και αυτό με το προσωπικό ατομικό αριθμό.... λένε για Δεκεμβρίο του 23 αλλά βλέπω να εφαρμοστεί του 2033 και βάλε...
Ουδέν μονιμοτερο του προσωρινού. Βγάζουμε νέα ταυτότητα αν κ εφόσον μπορούμε και βλέπουμε....
Πάντως ο γρηγορετος τρόπος να βγάλει κανείς δεν είναι ούτε τα ραντεβού ούτε το ίντερνετ ούτε τίποτα
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.675
Likes
16.422
Εγω σε χωριο εκλεισα (Μηλιες), δεν ειναι μονιμος τοπος, αλλά εχω εξοχικό στην περιοχή.. Βέβαια κάπου γράφει και σε αστυνομικό τμημα προσωρινης διαμονης περα απο την μόνιμη.. αυτο ίσως γίνεται (που ειναι και παραθυρακι) για τους Έλληνες του εξωτερικού, γιατι δεν εχει ακομη καθοριστει τροπος να εκδιδονται και στο εξωτερικό ώστε να μπορουν να κλεινουν ραντεβού όταν ερθουν εστω και για διακοπες στην Ελλάδα δηλωνοντας ως διεύθυνση το ξενοδοχείο διαμονης των..
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.289
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Έχουν βγάλει ευρωπαϊκή, αλλά δεν έχει καταργηθεί αυτή, κυκλοφορεί πολύς κόσμος ακόμα με το βιβλιαράκι.
Δεν βιαζεται κανεις να την αλλαξει γιατι στην πραξη χρησιμοποιειται ελαχιστα. Βεβαια δεν απαιτειται να την κυκλοφορεις αν εχεις αλλο εγγραφο «ταυτοτητας». Με τον ορο αυτο περιλαμβανεται καθε εγγραφο εκδοθεν απο δημοσια αρχη με φωτο και στοιχεια του πολιτη με ιδια ακριβως ισχυ: δελτιο ταυτοτητας, διπλωμα, αδεια οπλοκατοχης, εγγραφο συνταξης, ναυτικο διπλωμα κλπ κλπ..
 

Pierre_1976

Member
Μηνύματα
518
Likes
858
Επόμενο Ταξίδι
Barcelona
Ταξίδι-Όνειρο
Σεληνη
Καλά ....και αυτό με το προσωπικό ατομικό αριθμό.... λένε για Δεκεμβρίο του 23 αλλά βλέπω να εφαρμοστεί του 2033 και βάλε...
Ουδέν μονιμοτερο του προσωρινού. Βγάζουμε νέα ταυτότητα αν κ εφόσον μπορούμε και βλέπουμε....
Πάντως ο γρηγορετος τρόπος να βγάλει κανείς δεν είναι ούτε τα ραντεβού ούτε το ίντερνετ ούτε τίποτα
Μόλις παρέλαβα στα χέρια μου την νέα Αστυνομική ταυτότητα που έχει διάρκεια ζωής ισχύος 10 ετών.

Χρόνος παράδοσης: 64 ώρες (έδωσα στοιχεία ραντεβού την Τρίτη 09:00) παρέλαβα μόλις.

Ποσό 10,5€ (δύο ηλεκτρονικα παράβολα των 10 € και 0.5€)

Χρόνος αναμονής στο ΑΤ 10'

Επισκέψεις σε ΑΤ : 2 φορές (26&29/9)





Η προηγούμενη είχε λήξει θεωρητικά εδώ και κάποια χρόνια επίσημα με εντολή κυβέρνησης το 2026...

Καλή σας μέρα
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.381
Likes
14.297
Μόλις παρέλαβα στα χέρια μου την νέα Αστυνομική ταυτότητα που έχει διάρκεια ζωής ισχύος 10 ετών.

Χρόνος παράδοσης: 64 ώρες (έδωσα στοιχεία ραντεβού την Τρίτη 09:00) παρέλαβα μόλις.

Ποσό 10,5€ (δύο ηλεκτρονικα παράβολα των 10 € και 0.5€)

Χρόνος αναμονής στο ΑΤ 10'

Επισκέψεις σε ΑΤ : 2 φορές (26&29/9)





Η προηγούμενη είχε λήξει θεωρητικά εδώ και κάποια χρόνια επίσημα με εντολή κυβέρνησης το 2026...

Καλή σας μέρα
Φωτογραφία μέσα στο αστυνομικό τμήμα;Μάλλον ναι καθώς δεν το αναφέρεις στο κόστος.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.196
Μηνύματα
883.560
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom