Ιορδανία Ερωτήσεις για Ιορδανία

kipi

Member
Μηνύματα
414
Likes
219
Επόμενο Ταξίδι
Ταυλάνδη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μαλδίβες
Σε συνεχεια των παραπανω που εγραψα πηρα προσφορα απο camp στην ερημο και τα παραθετω για να μου πειτε αν αξιζει...

3 ατομα / 2 βραδια με ιδιωτικη τουαλετα

1) 150 jod με πρωινο, βραδινο και jeep tour 4 ωρες
2) 210 jod με πρωινο, μεσημεριανο, βραδινο και 8 ωρες jeep tour

Για καποιον που εχει μεινει πως φαινεται σαν τιμη; Αξιζουν οι 8 ωρες jeep tour ??
Μειναμε στο Hasan Zawaid Camp με 50 ευρω τη βραδυα για μια δικλινη σκηνη με ιδιωτικη τουαλετα.Η τιμη ηταν και για τους δυο με πρωινο, δειπνο,4 ωρες jeep tour και 2 ωρες camel ride (1 ωρα για ηλιοβασιλεμα και 1 για ανατολη). Επειδη δεν ειχαμε γευμα ,μας προσφεραν απο 1 σαντουιτσ πριν ξεκινησουμε τη βολτα με το jeep. To συγκεκριμενο camp ηταν πολυ καθαρο και η σκηνη εκπληκτικη και πολυ ζεστή(πηγαμε τον περασμενο Ιανουαριο)Μας αρεσε παρα πολυ.
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.424
Likes
4.409
Μειναμε στο Hasan Zawaid Camp με 50 ευρω τη βραδυα για μια δικλινη σκηνη με ιδιωτικη τουαλετα.Η τιμη ηταν και για τους δυο με πρωινο, δειπνο,4 ωρες jeep tour και 2 ωρες camel ride (1 ωρα για ηλιοβασιλεμα και 1 για ανατολη). Επειδη δεν ειχαμε γευμα ,μας προσφεραν απο 1 σαντουιτσ πριν ξεκινησουμε τη βολτα με το jeep. To συγκεκριμενο camp ηταν πολυ καθαρο και η σκηνη εκπληκτικη και πολυ ζεστή(πηγαμε τον περασμενο Ιανουαριο)Μας αρεσε παρα πολυ.
Μήπως 150 ευρώ? Αποκλείεται μόνο 50
 

kipi

Member
Μηνύματα
414
Likes
219
Επόμενο Ταξίδι
Ταυλάνδη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μαλδίβες
Μήπως 150 ευρώ? Αποκλείεται μόνο 50[/QU
Δεν αποκλειεται καθολου. 50 ευρω η στανταρ δικλινη σκηνη με ολες τις παροχες που περιεγραψα. Αν θυμαμαι καλα 120 ειχε η deluxe .
 

greco

Member
Μηνύματα
1.144
Likes
3.315
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γυρος Τουρκιας
50 ευρώ τα 2 άτομα μαζί με το τουρ?
No way!
Κι εμένα εντύπωση μου κάνει. Έχω κλείσει στο ίδιο camp 50 ευρώ στην ίδια σκηνή με πρωινο μόνο. Για μέσα Νοέμβρη.
 

AntRo

Member
Μηνύματα
1.298
Likes
2.040
Ονειρεμένο Ταξίδι
All over the world
50€/βραδυ με 2 γευματα με 4 ωρες jeep tour και 2 ωρες camel ??

Σαν να κλεβεις εκκλησια μου φαινεται!!!
Αρα η προσφορα που πηρα εγω δεν ειναι καν συγκρισιμη! Τωρα που το τσεκαρα παντως για τις δικες μου ημερομηνιες το Νοεμβρη δεν εχει διαθεσιμο.
 
Last edited:

fraulina

Member
Μηνύματα
217
Likes
402
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Μπορεις να μου διαχωρισεις εσυ ή οποιος αλλος μπορει το snorkeling με το diving και οτι αλλο μπορει να υπαρχει σαν ορος;; Το ενα ειναι να βουτηξεις απλα με τη μασκα και το αλλο να μπεις με στολη και μπουκαλα οξυγονου μεσα;;

Οποτε βασει αυτων που αναφερεις δεν μπορω να κανω καταδυση (diving) την τελευταια μερα του ταξιδιου μου;; Δευτερη μερα θα φευγουμε για Ερημο οποτε βλεπω να δυσκολευει το θεμα...]


Ακριβώς. Snorkeling ειναι βουτια με μασκα, και γινεται μεσω εκδρομης που ξεκιναει το πρωι νομιζω και γυριζεις μετα απο καποιες ωρες, diving ειναι να βουτηξεις με στολη και μπουκαλα οξυγονου. Στο πρωτο βλεπεις πολλά μερη του βυθου, στο δεύτερο σε πάνε σε ενα συγκεκριμενο σημειο νομιζω και βουτας - ειδικα αν εισαι αρχαριος. Το ειχαμε ψαξει κ εμεις για diving γιατι λογω ελλειψης χρονου δεν προλαβαιναμε snorkeling αλλα τλκ δεν καναμε τιποτα απο τα δυο και απλα ειδαμε τον βυθό με κλειστο πλοίο με παράθυρα.
 

panlek30

Member
Μηνύματα
1.530
Likes
3.940
Επόμενο Ταξίδι
Ντουμπάι
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού - Βολιβία
Για πιο λόγο να κάνει κανεις snorkeling με γραφείο; Εμεις είχαμε παρει απο Αθήνα τις μάσκες μας, κατεβάσαμε τον χάρτη με τα spots που βρίσκονται τα σημεία ενδιαφέροντος και απλα βουτήξαμε και τα είδαμε. Για diving το καταλαβαίνω. Για snorkeling το βρίσκω νταβατζιλίκι!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.677
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom