Ιορδανία Ερωτήσεις για Ιορδανία

fraulina

Member
Μηνύματα
217
Likes
402
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Καλησπέρα ,

Ταξιδεύω και εγώ για Ιορδανία τέλη Δεκέμβρη.
Έχω διαβάσει αρκετά και από εδώ και από αλλά sites.θα ήθελα να αναφέρω το πρόγραμμα για 7 ημερες έτσι ώστε αν γνωρίζει κάποιος να μου πει αν είναι οκ η αν θα πρέπει να αντιστρέψω κάποια μέρα καθώς και πως θα μετακινηθω από το 1 μέρος στο άλλο οικονομικά γιατί ακόμα δεν έχω καταλήξει.
1η μέρα:άφιξη βράδυ Αεροδρόμιο Ακαμπα-διαν/ση Ακαμπα.
2η μερα:αναχώρηση μεσημέρι για wadi rum
3η μέρα:tour στην έρημο
4+5η μέρα:wadi musa
6η μέρα:Αμμάν
7η μερα:Νεκρά Θάλασσα
8η μέρα:Αναχώρηση από Αεροδρόμιο Ακαμπα.


Ευχαριστώ !!
Το ίδιο πρόγραμμα είχαμε κι εμείς, με τη μόνη διαφορά ότι πήγαμε μετά την Πέτρα Αλ-Καράκ και Νεκρά και αφήσαμε το Αμμάν για το τέλος. Μετά την άπειρη πεζοπορία στην Πέτρα, βόλεψε καλύτερα τλκ γιατί πήγαμε Νεκρά και κάναμε τα σπα μας και ξεκουραστηκαμε λίγο.
 

Fellow

Member
Μηνύματα
17
Likes
1
Το ίδιο πρόγραμμα είχαμε κι εμείς, με τη μόνη διαφορά ότι πήγαμε μετά την Πέτρα Αλ-Καράκ και Νεκρά και αφήσαμε το Αμμάν για το τέλος. Μετά την άπειρη πεζοπορία στην Πέτρα, βόλεψε καλύτερα τλκ γιατί πήγαμε Νεκρά και κάναμε τα σπα μας και ξεκουραστηκαμε λίγο.
Πώς πήγατε από Πέτρα στην Νεκρά ;
 

Fellow

Member
Μηνύματα
17
Likes
1
Αν θελεις ναι ευχαριστώ!!

Επίσης,αξίζει να κάνω snokerling στην Ακαμπα από κάποιο diving center εκεί ;;
 

mpampis1979

Member
Μηνύματα
490
Likes
1.683
Επόμενο Ταξίδι
ΤΑΝΖΑΝΙΑ
Ονειρεμένο Ταξίδι
εγινε! ΙΝΔΙΑ 2018

Soulzbae

New Member
Μηνύματα
3
Likes
1
Γεια σας, σκευτομαι να κανω ενα ταξιδακι στην Ιορδανια εχω τις παρακατω απορειες:
1) ειναι αρκετα ασφαλες χωρα για 2 20χρονους (εγω και το αγορι μου);
2) εγω σαν κοπελλα θα εχω προβλημα σχετικα με τον ρουχισμο; Τι θα προτεινατε να βαλω στην βαλιτσα μου;
3) πως θα προτεινατε να μετακινουμαστε; (Δεν ενδιαφερομαστε για ενοικιαση αυτοκινητου).
4) το προγραμμα θα εχει ως εξεις:
Ακαμπα
2 μερες wadi rum
2 μερες πετρα
1 μερα νεκρα θαλασσα
Ακαμπα
Εχετε να προτεινετε κατι αλλοο;
Ευχαριστω πολυυυ:xalara:
 

Vanessa tzn

Member
Μηνύματα
92
Likes
120
Γεια σας, σκευτομαι να κανω ενα ταξιδακι στην Ιορδανια εχω τις παρακατω απορειες:
1) ειναι αρκετα ασφαλες χωρα για 2 20χρονους (εγω και το αγορι μου);
2) εγω σαν κοπελλα θα εχω προβλημα σχετικα με τον ρουχισμο; Τι θα προτεινατε να βαλω στην βαλιτσα μου;
3) πως θα προτεινατε να μετακινουμαστε; (Δεν ενδιαφερομαστε για ενοικιαση αυτοκινητου).
4) το προγραμμα θα εχει ως εξεις:
Ακαμπα
2 μερες wadi rum
2 μερες πετρα
1 μερα νεκρα θαλασσα
Ακαμπα
Εχετε να προτεινετε κατι αλλοο;
Ευχαριστω πολυυυ:xalara:
Καλησπέρα!ειναι παρά πολυ ασφαλής χώρα δεν έχετε να φοβάστε για κάτι ,εγω πηγαίνω από 19 χρόνων κ έμενε η μάμα μου κ η αδερφή μου μόνιμα για 3 χρόνια 3 γυναίκες μόνες τους κ δεν αντιμετωπίσαμε τίποτα ίσα ίσα είναι πολυ φιλόξενοι από ρούχα θα πρότεινα συντηρητικά χωρίς όμως υπερβολή καλο είναι να είναι καλυμμένο το ντεκολτέ κ όχι κοντά πολυ σορτσάκια κ φούστες όχι ότι θα γίνει κάτι αλλά θα σε κοιτάνε πολυ!!το προγραμμα είναι μια χαρά που έχετε για μετακίνηση εγω δεν γνωρίζω γιατί πάντα νοικιάζαμε αμάξι καλά να περάσετε!
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.695
Likes
6.289
Ονειρεμένο Ταξίδι
Βερακρούζ
Καλησπέρα!ειναι παρά πολυ ασφαλής χώρα δεν έχετε να φοβάστε για κάτι ,εγω πηγαίνω από 19 χρόνων κ έμενε η μάμα μου κ η αδερφή μου μόνιμα για 3 χρόνια 3 γυναίκες μόνες τους κ δεν αντιμετωπίσαμε τίποτα ίσα ίσα είναι πολυ φιλόξενοι από ρούχα θα πρότεινα συντηρητικά χωρίς όμως υπερβολή καλο είναι να είναι καλυμμένο το ντεκολτέ κ όχι κοντά πολυ σορτσάκια κ φούστες όχι ότι θα γίνει κάτι αλλά θα σε κοιτάνε πολυ!!το προγραμμα είναι μια χαρά που έχετε για μετακίνηση εγω δεν γνωρίζω γιατί πάντα νοικιάζαμε αμάξι καλά να περάσετε!
@Vanessa tzn Σε ποια περιοχή του Αμμάν να μείνω 3 μέρες για να έρχομαι σε επαφή με τους ανθρώπους? Γιατί καλά είναι τα μνημεία αλλά είναι νεκρά πλέον, οι ζώντες.... έχουν περισσότερο ενδιαφέρον
 

Vanessa tzn

Member
Μηνύματα
92
Likes
120
@Vanessa tzn Σε ποια περιοχή του Αμμάν να μείνω 3 μέρες για να έρχομαι σε επαφή με τους ανθρώπους? Γιατί καλά είναι τα μνημεία αλλά είναι νεκρά πλέον, οι ζώντες.... έχουν περισσότερο ενδιαφέρον
Καλημερα,νομίζω κοντά στην rainbow street είναι η ψαγμένη πλευρά , θα είναι ιδανικά για βόλτα κ για φαγητό έχει το sufra restaurant που είναι πολυ ωραίο αλλά για μενα το καλύτερο είναι το tawaheen al Hawa στο αμμαν,μετά το downtown που είναι πολυ ζωντανό από κόσμο κ πολυ παραδοσιακό αραβικό σκηνικό καλά να περάσετε
 

Kyriakao

Member
Μηνύματα
237
Likes
1.230
Επόμενο Ταξίδι
Συνεχώς αυτο ψάχνω!
Ονειρεμένο Ταξίδι
ματσου πιτσου,περου
Εχει κανεις να προτείνει κάποια εταιρεία ενοικίασης? Και τι τιμες παίζουν ανα ήμερα?
 

Vanessa tzn

Member
Μηνύματα
92
Likes
120
Εχει κανεις να προτείνει κάποια εταιρεία ενοικίασης? Και τι τιμες παίζουν ανα ήμερα?
Εγω έχω νοικιάσει απο Monte car κ ήμουν ικανοποιημένη περίπου 240€/τη βδομάδα έχει κ πιο φθηνά κ πιο ακριβά στο site έχει τιμές
 

Soulzbae

New Member
Μηνύματα
3
Likes
1
Καλησπέρα!ειναι παρά πολυ ασφαλής χώρα δεν έχετε να φοβάστε για κάτι ,εγω πηγαίνω από 19 χρόνων κ έμενε η μάμα μου κ η αδερφή μου μόνιμα για 3 χρόνια 3 γυναίκες μόνες τους κ δεν αντιμετωπίσαμε τίποτα ίσα ίσα είναι πολυ φιλόξενοι από ρούχα θα πρότεινα συντηρητικά χωρίς όμως υπερβολή καλο είναι να είναι καλυμμένο το ντεκολτέ κ όχι κοντά πολυ σορτσάκια κ φούστες όχι ότι θα γίνει κάτι αλλά θα σε κοιτάνε πολυ!!το προγραμμα είναι μια χαρά που έχετε για μετακίνηση εγω δεν γνωρίζω γιατί πάντα νοικιάζαμε αμάξι καλά να περάσετε!
Ευχαριστω παραπολυυ
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.110
Μηνύματα
880.635
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom