Ιταλία Ερωτήσεις για Μιλάνο και Βενετία

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
εγω δεν γνωριζω για καποια προσφορα..πριν ενα μηνα για μιλανο-βενετια με επιστροφη πληρωσα 62 ευρω.τοσο το ειχα δει και στο site τους..και εκανε οντως 2 ωρες και 35 λεπτα ακριβως....

Η προσφορά mini fare ισχύει για αγορά μέχρι τα μεσάνυχτα της προηγούμενης ημέρας του ταξιδιού και φυσικά είναι περιορισμένης διαθεσιμότητας. Αν το εισιτήριό σου το αγόρασες μετά από αυτή την προθεσμία, ή δεν είχε τη σχετική διαθεσιμότητα, τότε φυσικά δεν ίσχυε η προσφορά.
Όσο για το site, αν δεν επιλέξεις το δρομολόγιο και προχωρήσεις στη δεύτερη σελίδα, δεν εμφανίζει την προσφορά.
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.728
Επόμενο Ταξίδι
?
το εισητηριο το πηρα εκεινη τη στιγμη απ το σταθμο τρενων στο μιλανο..δεν ειχα κανει κρατηση οποτε λογικο να πληρωσω την κανονικη τιμη...καλα να παθω......
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
το εισητηριο το πηρα εκεινη τη στιγμη απ το σταθμο τρενων στο μιλανο..δεν ειχα κανει κρατηση οποτε λογικο να πληρωσω την κανονικη τιμη...καλα να παθω......

Τώρα ξέρεις, για την επόμενη φορά που θα βρεθείς στην Ιταλία. :D
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.728
Επόμενο Ταξίδι
?
ναι ο επομενος στοχος ειναι η ρωμη αλλα με αεροπλανο.ας ειναι καλα η ryanair που ξενικαει πτησεις απο θεσ/νικη:clap:
 

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.437
Likes
2.208
Μόλις γύρισα από Βενετία.Ο καιρός ήταν τέλειος.Είμασταν με κοντομάνικο Απρίλιο μήνα...
Η θέα από το καμπαναριό στην πλατεία του Αγίου Μάρκου είναι απίστευτη.Στους δρόμους είχε τόσο κόσμο που νόμιζες ότι γινόταν πορεία!

Το εισιτήριο με τραίνο που έβγαλα από Μιλάνο για Βενετία έκανε όπως είπαν και οι προηγούμενοι 32.5.Στον γυρισμό πήρα το αργό το τραίνο(γύρω στις 3 ώρες αν και περίμενα να κάνει 3.5 ώρες και πλήρωσα 15 ευρώ(από mestre).Το εισιτήριο για το αργό το τραίνο βέβαια δεν γράφει πάνω θέση και ημερομηνία(ισχύει για 2 μήνες).Το χρησιμοποιείς όποια ώρα έχει αργό τραίνο(αφού το ακυρώσεις) και κάθεσαι όπου βρεις και αν βρεις...
Σε εμάς είχε πολλές ελεύθερες θέσεις πάντως.
 

SPROM

Member
Μηνύματα
774
Likes
177
Επόμενο Ταξίδι
Εξεταστική
Ταξίδι-Όνειρο
Δεν ξέρω τώρα...
Μόλις γύρισα από Βενετία.Ο καιρός ήταν τέλειος.Είμασταν με κοντομάνικο Απρίλιο μήνα...
Η θέα από το καμπαναριό στην πλατεία του Αγίου Μάρκου είναι απίστευτη.Στους δρόμους είχε τόσο κόσμο που νόμιζες ότι γινόταν πορεία!

Το εισιτήριο με τραίνο που έβγαλα από Μιλάνο για Βενετία έκανε όπως είπαν και οι προηγούμενοι 32.5.Στον γυρισμό πήρα το αργό το τραίνο(γύρω στις 3 ώρες αν και περίμενα να κάνει 3.5 ώρες και πλήρωσα 15 ευρώ(από mestre).Το εισιτήριο για το αργό το τραίνο βέβαια δεν γράφει πάνω θέση και ημερομηνία(ισχύει για 2 μήνες).Το χρησιμοποιείς όποια ώρα έχει αργό τραίνο(αφού το ακυρώσεις) και κάθεσαι όπου βρεις και αν βρεις...
Σε εμάς είχε πολλές ελεύθερες θέσεις πάντως.
Πέταξες δηλαδή για Μιλάνο και από εκεί πήγες με το τρένο στη Βενετία;
 

marianino

Member
Μηνύματα
276
Likes
83
Ταξίδι-Όνειρο
οποιοδήποτε!!
Καλησπέρα και απο εμένα , είπα να κάνω την ερώτησή μου εδώ..ξέρει κανείς κανένα outlet στο Μιλάνο?.. ή κάπου εκεί κοντά?
 

skoumpi

Member
Μηνύματα
1.206
Likes
1.101
Τι θα ήθελες να μάθεις; Το τρένο κοστίζει από 30-45 ευρώ και κάνει από 2:30 μέχρι 3:30 ώρες. (Υπάρχει και ενα πιο φτηνό νομίζω εισιτήριο κοντά στα 20 ευρώ) δες στο site της trenitalia.com θα βρεις τα πάντα!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.265
Μηνύματα
885.716
Μέλη
38.946
Νεότερο μέλος
Delmary

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom