Ερωτήσεις για διαβατήριο ή ταυτότητα

Alexandra2024

Member
Μηνύματα
15
Likes
9
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ! ΕΧΩ ΤΑΞΙΔΙ 29 ΦΛΕΒΑΡΗ ΑΘΗΝΑ-ΒΑΡΚΕΛΩΝΗ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΜΙΑ ΓΕΝΙΚΗ ΤΡΟΜΟΚΡΑΤΙΑ ΟΤΙ ΘΑ ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΗΝ ΤΑΥΤΟΤΗΤΑ ΜΟΥ (ΤΑΥΤΟΤΗΤΑ ΤΟΥ 2007 ΜΕ ΛΑΤΙΝΙΚΟΥΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΦΘΑΡΜΕΝΗ ΣΤΗΝ ΠΛΑΣΤΙΚΟΠΟΙΗΣΗ) ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑ ΝΑ ΤΗΝ ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΗΣΩ ΚΑΙ ΤΑ ΕΚΑΝΑ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ! ΤΗΛΕΦΩΝΗΣΑ ΣΤΟ ΤΜΗΜΑ ΠΟΥ ΑΝΗΚΑ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΕΞΗΓΗΣΑ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ. ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ ΑΝ ΘΑ ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ Η ΟΧΙ ΜΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΤΑΥΤΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΜΕ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΟΥΝ,ΝΑ ΚΛΕΙΣΩ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΜΕΣΩ GOV ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΑΠΟ ΙΟΥΝΙΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑ! ΕΚΑΝΑ ΜΙΑ ΔΕΥΤΕΡΗ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΕΞΗΓΩΝΤΑΣ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΦΘΑΡΜΕΝΗ ΚΑΙ ΕΧΩ ΤΑΞΙΔΙ ΑΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΒΑΛΟΥΜΕ ΕΝΑ ΕΚΤΑΚΤΟ ΡΑΝΤΕΒΟΥ. ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΚΑΜΙΑ ΠΡΟΘΕΣΗ ΝΑ ΜΕ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΟΥΝ. ΣΚΕΦΤΗΚΑ ΝΑ ΒΓΑΛΩ ΔΙΑΒΑΤΗΡΙΟ ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΠΑΛΙ ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΕΣΩ ΓΙΑΤΙ Η ΤΑΥΤΟΤΗΤΑ ΜΟΥ ΘΕΩΡΕΙΤΑΙ ΛΗΓΜΕΝΗ ΚΑΙ ΠΡΩΤΑ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΘΕΙ ΕΚΕΙΝΗ.ΑΝΑΖΗΤΩΝΤΑΣ ΛΥΣΗ ΔΙΑΒΑΣΑ ΣΤΟ GOV ΟΤΙ ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΤΗΣ ΤΑΥΤΟΤΗΤΑΣ ΣΟΥ ΚΛΕΙΝΟΥΝ ΕΚΤΑΚΤΟ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΓΙΑ ΑΜΕΣΗ ΕΚΔΟΣΗ ΚΑΘΩΣ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙΣ ΧΩΡΙΣ ΤΑΥΤΟΤΗΤΑ. ΔΗΛΩΣΑ ΛΟΙΠΟΝ ΑΠΩΛΕΙΑ ,ΑΚΥΡΩΘΗΚΕ Η ΤΩΡΙΝΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΙΛΩΝΤΑΣ ΜΕ ΤΟ ΤΜΗΜΑ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΤΑ ΠΙΟ ΚΟΝΤΙΝΑ ΕΚΤΑΚΤΑ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΑΡΤΗ! ΕΠΟΜΕΝΩΣ ΕΓΩ ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝ ΤΑΥΤΟΤΗΤΑ ΣΕ ΙΣΧΥ ΑΡΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΑΞΙΔΕΨΩ! ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΝΑ ΠΡΟΤΕΙΝΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΛΥΣΗ;; ΕΙΜΑΙ ΑΠΕΛΠΙΣΜΕΝΗ! ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ!
 

fdara

Member
Μηνύματα
14
Likes
24
τι εννοεις ακυρωθηκε η τωρινη σου; την εδωσες η την εχεις ακομα; αν την εχεις ακομα μπορεις να ταξιδεψεις. Δεν γινεται καποιος ελεγχος αν ισχυει η ταυτοτητα τουλαχιστον φευγοντας απο Ελλαδα.
Η περιπτωση τωρα να πεσεις σε γενικο ελεγχο ταυτοτητων στην Βαρκελωνη θεωρω ειναι πολυ μικρος.
 

Alexandra2024

Member
Μηνύματα
15
Likes
9
τι εννοεις ακυρωθηκε η τωρινη σου; την εδωσες η την εχεις ακομα; αν την εχεις ακομα μπορεις να ταξιδεψεις. Δεν γινεται καποιος ελεγχος αν ισχυει η ταυτοτητα τουλαχιστον φευγοντας απο Ελλαδα.
Η περιπτωση τωρα να πεσεις σε γενικο ελεγχο ταυτοτητων στην Βαρκελωνη θεωρω ειναι πολυ μικρος.
ΤΗΝ ΕΧΩ ΚΑΝΟΝΙΚΑ! ΟΠΟΤΕ ΝΑ ΤΟ ΡΙΣΚΑΡΩ ΝΑ ΠΑΩ ΜΕ ΑΥΤΗ;
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.406
Likes
14.376
ΤΗΝ ΕΧΩ ΚΑΝΟΝΙΚΑ! ΟΠΟΤΕ ΝΑ ΤΟ ΡΙΣΚΑΡΩ ΝΑ ΠΑΩ ΜΕ ΑΥΤΗ;
Μην γράφεις κεφαλαία...απαγορεύεται από τον κανονισμό...Επομένως ή ρισκάρεις ή δεν πας...Δεν έχεις και άλλη επιλογή...Δεν ξέρω βέβαια αν με την απώλεια που ήδη δήλωσες μπήκε σε κάποιο διεθνές σύστημα και ακυρώθηκε...καλό θα ήταν να το ελέγξεις με την αστυνομία και να μην έχεις και αυτό το ρίσκο.......
 
Last edited:

domino

Member
Μηνύματα
305
Likes
283
τι εννοεις ακυρωθηκε η τωρινη σου; την εδωσες η την εχεις ακομα; αν την εχεις ακομα μπορεις να ταξιδεψεις. Δεν γινεται καποιος ελεγχος αν ισχυει η ταυτοτητα τουλαχιστον φευγοντας απο Ελλαδα.
Η περιπτωση τωρα να πεσεις σε γενικο ελεγχο ταυτοτητων στην Βαρκελωνη θεωρω ειναι πολυ μικρος.

Τι συστήνεις δημόσια σε μια κοπέλα που φοβήθηκε να πάει με φθαρμένη ταυτότητα .

Να συλληφθεί για μια ντουζίνα παραπτώματα σε ξένη χώρα ;
 

Alexandra2024

Member
Μηνύματα
15
Likes
9
Από την στιγμή που έχεις δηλώσει απώλεια, έχει μπει στο διεθνές σύστημα.
Θα πας πάλι στο τμήμα να δηλώσεις ότι την βρήκες για να την βγάλουν
από το σύστημα.
Το σκέφτηκα και αυτό αλλά λέω, μήπως μου πουν ότι είναι για αντικατάσταση έτσι κι αλλιώς λόγω παλαιότητας και μου την κρατήσουν;
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.406
Likes
14.376
Το σκέφτηκα και αυτό αλλά λέω, μήπως μου πουν ότι είναι για αντικατάσταση έτσι κι αλλιώς λόγω παλαιότητας και μου την κρατήσουν;
Το εισιτήριο αλλάζει;Η διαμονή είναι ακυρώσιμη;Μπορείς να μεταφέρεις το ταξίδι;
 

Alexandra2024

Member
Μηνύματα
15
Likes
9
Το σκέφτηκα και αυτό αλλά λέω, μήπως μου πουν ότι είναι για αντικατάσταση έτσι κι αλλιώς λόγω παλαιότητας και μου την κρατήσουν;
Επικοινώνησα με το τμήμα και μου είπαν ότι πρέπει να την επιστρέψω γιατί έχει ακυρωθεί και να βγάλω καινούρια..
 

Alexandra2024

Member
Μηνύματα
15
Likes
9
Το εισιτήριο αλλάζει;Η διαμονή είναι ακυρώσιμη;Μπορείς να μεταφέρεις το ταξίδι;
Δυστυχώς όχι, και εισιτήρια πήγαινε-έλα και διαμονή όλα πληρωμένα και χωρίς δυνατότητα αλλαγής.. Την πάτησα για τα καλά..
 

coco_

Member
Μηνύματα
1.332
Likes
1.809
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ταξίδι-Όνειρο
Guatemala
Mε την βεβαίωση ακύρωσης ταυτότητας, δέχονται να σου βγάλουν διαβατήριο? (εννοω ενα προσωρινό χαρτι που σου δίνουν σαν ταυτοπροσωπια)
Συνήθως αν τους πας τα εισητήρια, είναι κάπως πιο ελαστικοι στο τμήμα διαβατηρίων.
Στην Αθήνα θέλει περίπου 4 εργασιμες οποτε πρεπει να το δεις αμεσα αν μπορείς να κινηθείς ετσι
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.258
Μηνύματα
885.375
Μέλη
38.936
Νεότερο μέλος
alexispi

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom