Ερωτήσεις για διαβατήριο ή ταυτότητα

Carcosa Piper

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλησπέρα! Θα πάω Εδιμβούργο με ενδιάμεση στάση στο αεροδρόμιο της Φρανκφούρτης. Το διαβατήριό μου έχει λήξει και για ανανέωση διαβάζω κάτι ποσά περί των 50€. Πρέπει να το ανανεώσω; (πρόσφατα φίλος που πήγε Άμστερνταμ τις ημέρες που είχε συμβεί τρομοκρατική επίθεση, του ζήτησαν σε τυχαίο έλεγχο το διαβατήριό του). Ευχαριστώ
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.377
Likes
14.282
Καλησπέρα! Θα πάω Εδιμβούργο με ενδιάμεση στάση στο αεροδρόμιο της Φρανκφούρτης. Το διαβατήριό μου έχει λήξει και για ανανέωση διαβάζω κάτι ποσά περί των 50€. Πρέπει να το ανανεώσω; (πρόσφατα φίλος που πήγε Άμστερνταμ τις ημέρες που είχε συμβεί τρομοκρατική επίθεση, του ζήτησαν σε τυχαίο έλεγχο το διαβατήριό του). Ευχαριστώ
Με ταυτότητα(λατινικοί χαρακτήρες) είσαι εντάξει.Το διαβατήριο ίσως προσφέρει(για ορισμένους) περισσότερη σιγουριά σε δύσκολες περιπτώσεις.
 

jim92

Member
Μηνύματα
20
Likes
14
Επόμενο Ταξίδι
Άμστερνταμ
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Καλησπέρα! Θέλω να ρωτήσω όσους έχουν πάει Ντουμπάι ή ξέρουν, πόσος χρόνος χρειάζεται για έκδοση διαβατηρίου?? Επίσης για βίζα στο Ντουμπάι, που να την εκδόσω και πόσο περίπου θα στοιχήσει; Ευχαριστώ!
 

AntRo

Member
Μηνύματα
1.298
Likes
2.040
Ταξίδι-Όνειρο
All over the world
Καλησπέρα! Θέλω να ρωτήσω όσους έχουν πάει Ντουμπάι ή ξέρουν, πόσος χρόνος χρειάζεται για έκδοση διαβατηρίου?? Επίσης για βίζα στο Ντουμπάι, που να την εκδόσω και πόσο περίπου θα στοιχήσει; Ευχαριστώ!
Για διαβατηριο εγω που πηρα στο αντιστοιχο αστυνομικο τμημα εκδοσης διαβατηριων μου ειπαν οτι θελει 2-3 εργασιμεσ ημερες. Φανταζομαι και για εσενα καπου τοσο θα θελει
 

jim92

Member
Μηνύματα
20
Likes
14
Επόμενο Ταξίδι
Άμστερνταμ
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Για διαβατηριο εγω που πηρα στο αντιστοιχο αστυνομικο τμημα εκδοσης διαβατηριων μου ειπαν οτι θελει 2-3 εργασιμεσ ημερες. Φανταζομαι και για εσενα καπου τοσο θα θελει
Τέλεια! Σε ευχαριστώ!
 

marquis

Member
Μηνύματα
1.284
Likes
898

AntRo

Member
Μηνύματα
1.298
Likes
2.040
Ταξίδι-Όνειρο
All over the world
Ξέρει μήπως κανείς να μου δώσει κάποιες πληροφορίες σχετικά με την έκδοση βίζας για Ντουμπάι;
Εγω δεν γνωριζω αλλά μπορεις να ρωτησεις στην πρεσβεια τους. Το λογικο ειναι οτι αυτοι θα σου βγαλουν βιζα οποτε θα σου πουν και τι χρειαζεσαι

ΠΡΕΣΒΕΙΑ ΗΝΩΜΕΝΩΝ ΑΡΑΒΙΚΩΝ ΕΜΙΡΑΤΩΝ

Λεωφόρος Κηφισίας 280 & Αγρινίου 3, Χαλάνδρι, 15232, ΑΤΤΙΚΗΣ
2106770220
 

Clemence

Member
Μηνύματα
305
Likes
80
Σήμερα άκουσα από κάποιον ότι όταν ξέχασε την ταυτότητά του στο αεροπλάνο (σε πτήση εσωτερικού της Aegean) του είπαν ότι και αν ακόμα την έβρισκαν δεν θα του την επέστρεφαν. Μήπως γνωρίζει κανείς αν και γιατί ισχύει κάτι τέτοιο; Ο ίδιος κατάλαβε η τακτική αυτή αφορά μόνο δημόσια έγγραφα αλλά δεν γνώριζε περισσότερα. Περίεργο όμως δεν είναι;
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.377
Likes
14.282
Αρκετά περίεργο.Μήπως επιστρέφονται μέσω κάποιας κρατικής υπηρεσίας πχ αστυνομίας;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.194
Μηνύματα
883.517
Μέλη
38.898
Νεότερο μέλος
χρυσανθη

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom