Ερωτήσεις για διαβατήριο ή ταυτότητα

Ivana

Member
Μηνύματα
899
Likes
1.434
Ταξίδι-Όνειρο
οχ.....όλος ο κόσμος
Εχουμε ξεχάσει τον Νοέμβριο στο αεροσκαφος της Ραιαν απο Σαρερουα προς Θεσσαλονικη. Την γυριασν πισω και την βρηκαν. Την παρελαβε ενας φιλος μας απο το δεσκ του Ραιαν το αλλο πρωι. Παραξενο και εμενα μου ακοτγεται.
 

Chr12345

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλησπερα παιδιά, έχω κανονίσει ένα ταξίδι στο εξωτερικό και συγκεκριμένα στην Ισπανία. Με την φωτό της ταυτότητας δεν μοιάζω καθόλου γιατί έκανα τεσπα μία πλαστική στο πρόσωπο και επίσης δεν έχω βγάλει διαβατήριο. Γενικά δεν φέρνω με τπτ στην φωτό της ταυτότητας. Υπάρχει περίπτωση να αντιμετωπίσω κάποιο πρόβλημα? ευχαριστω
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.723
Likes
14.824
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
γιατί δεν βγάζεις μία καινούργια δηλώνοντας ότι την έχασες για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο. το άν θα έχεις πρόβλημα που να το ξέρουμε εμείς?
 

malavida

Member
Μηνύματα
11
Likes
0
Καλησπερα σε ολους! Τον Οκτωβρη σκεφτομαι να ταξιδεψω στην Ισπανια,εχω βρει εισιτηρια αθηνα-μαδριτη και μαδρτη-αθηνα με την aegean. Προτου προχωρησω στην αγορα τους,θελω να σας ρωτησω εαν μπορω να ταξιδεψω μονο με ταυτοτητα που εκδοθηκε τον Μαιο του 2006? Τον Οκτωβρη θα συμπληρωθουν 11 χρονια κ 5 μηνες απο την εκδοση της.Εχει βεβαια λατινικους χαρακτηρες αλλα ειναι χειρογραφη.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.289
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Καλησπερα samion, γνωριζεις εαν οι ταυτοτητες ληγουν στα 10 ή 15 χρονια?
"Ο χρονος ισχυος των δελτιων ταυτοτητας οριζεται σε δεκαπεντε (15) ετη απο την ημερομηνια εκδοσης τους."
Ν. 1585/07, αρ 55, παρ.3
 

taver

Member
Μηνύματα
12.488
Likes
28.966
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Ταδε εφη...?
(Ν. 3585/07 αρ.55)
Δικαιολογεισαι μονο αν ησουν σε καλο παμπ χθες βραδυ...
Επιμένω. Για τις ταυτότητες δεν παύει η ισχύς, απλά ο φέρων μετά το χρόνο που αναφέρεις έχει τη μη δεσμευτική υποχρέωση να φροντίσει για την αννανέωσή της.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.521
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom