Ερωτήσεις για διαβατήριο ή ταυτότητα

mariagl

Member
Μηνύματα
844
Likes
648
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία
Δεν εχει σχεση που βρισκοταν οταν κλάπηκε κ κακως που δεχτηκατε να περιμενετε. Εφοσον ηταν κλοπη, τελειωσε. Τι σημαίνει να περιμενετε μια μερα, τι νοημα εχει? Πας στο αστυνομικο τμημα της περιοχης σου κ τελος.
 

turms

Member
Μηνύματα
2.070
Likes
2.831
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Σκι στην Παταγονια
τρεις μέρες γιατί? μπας k πιάσουν τον κλέφτη ? η φιλοτιμηθεί ο κλέφτης και στην φέρει σπίτι...ώρες ώρες πραγματικά απορείς ποιος τα σκέφτεται αυτά
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.084
Likes
1.953
τρεις μέρες γιατί? μπας k πιάσουν τον κλέφτη ? η φιλοτιμηθεί ο κλέφτης και στην φέρει σπίτι...ώρες ώρες πραγματικά απορείς ποιος τα σκέφτεται αυτά
Προφανως για να δωσεις το παραβολο των 9ε για να βγαλεις νεα..διοτι αν δηλωσεις κλοπη,δε πληρωνεις παραβολο!αλλα εχε χαρη που δεν ειχαμε καθολου χρονο στην περιπτωση μας
 

ishigamy

Member
Μηνύματα
31
Likes
1
Ταξίδι-Όνειρο
Παρισι
Καλησπέρα και από μένα παίδες.

Τον Ιούνιο θα πάω και εγώ στο Βερολίνο και θα ήθελα να σας ρωτήσω το εξής. Η ταυτότητα μου είναι παλιά (χειρόγραφη). Υπάρχει περίπτωση να έχω θέμα κατά την άφιξη μου εκεί?
 

penelopebek

Member
Μηνύματα
255
Likes
260
Ταξίδι-Όνειρο
Οπου λαμπει ο Ηλιος
Καλησπέρα και από μένα παίδες.

Τον Ιούνιο θα πάω και εγώ στο Βερολίνο και θα ήθελα να σας ρωτήσω το εξής. Η ταυτότητα μου είναι παλιά (χειρόγραφη). Υπάρχει περίπτωση να έχω θέμα κατά την άφιξη μου εκεί?

Καλησπερα, θα σου πω την εμπειρια μου , χωρις να γνωριζω σιγουρα για την περιπτωση σου. Εγω θα ταξιδευα για Βουλγαρια και ειχα ρωτησει στο αστυνομικο τμημα οπου μου ειπσν οτι πρεπει να αλλαχθει. Και την αλλαξα πριν το ταξιδι μου. Επισης δεν γνωριζω απο που εισαι ομως αναγκαστηκαμε ολη η οικογενεια να αλλαξουμε ταυτοτητες γιατι εγραφσν Θεσ/νικη και οχι Θεσσαλονικη. Κοινως τα τελευταια 5 χρονια παιζουμε με τις ταυτοτητες. Το πιο σιγουρο ειναι να ρωτησεις στην αστυνομια. Καλο ταξιδι
 

chris7

Member
Μηνύματα
3.094
Likes
23.914
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Καναδάς
Καλησπέρα και από μένα παίδες.

Τον Ιούνιο θα πάω και εγώ στο Βερολίνο και θα ήθελα να σας ρωτήσω το εξής. Η ταυτότητα μου είναι παλιά (χειρόγραφη). Υπάρχει περίπτωση να έχω θέμα κατά την άφιξη μου εκεί?
Αν υπάρχουν τα στοιχεία σου και με λατινικούς χαρακτήρες τότε ισχύει και ας είναι χειρόγραφη
 

dimpep

Member
Μηνύματα
11
Likes
0
Με ταυτότητα στα λατινικά (χειρόγραφη βέβαια, 17 χρόνια από την έκδοσή της) και διαφορα στη φωτογραφία λόγω ηλικίας (στη φωτογραφία να είμαι 14 και τώρα 33) θα υπάρξει θέμα εντός Σέγκεν; Στην αστυνομία μου είπαν ότι δεν θα υπαρξει θέμα καθότι οι ελληνικές ταυτότητες δε λήγουν.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.375
Likes
14.281
Με ταυτότητα στα λατινικά (χειρόγραφη βέβαια, 17 χρόνια από την έκδοσή της) και διαφορα στη φωτογραφία λόγω ηλικίας (στη φωτογραφία να είμαι 14 και τώρα 33) θα υπάρξει θέμα εντός Σέγκεν; Στην αστυνομία μου είπαν ότι δεν θα υπαρξει θέμα καθότι οι ελληνικές ταυτότητες δε λήγουν.
Μπορεί να μην υπάρξει αλλά στην θέση σου θα έβγαζα καινούρια λόγω φωτογραφίας και για να είμαι ήσυχος.
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.606
Likes
12.424
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική

taver

Member
Μηνύματα
12.487
Likes
28.956
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.440
Μέλη
38.896
Νεότερο μέλος
η μεγάλη η ζωή

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom