Ερωτήσεις για διαβατήριο ή ταυτότητα

peterman

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Ευχαριστω παιδια για τις απαντησεις σας...Τελικα λεω μηπως βγαλω διαβατηριο μην τυχον υπαρξει κανενα θεμα και με αφησουν εκει...!!!
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
δε θα υπάρξει κανένα πρόβλημα. γιατί να σκάσεις τζάμπα 87 ευρώ για διαβατήριο?
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.146
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Ευχαριστω παιδια για τις απαντησεις σας...Τελικα λεω μηπως βγαλω διαβατηριο μην τυχον υπαρξει κανενα θεμα και με αφησουν εκει...!!!
Καλα θα κανεις... ετσι οπως παμε θα μαςδιωξουν απο την Ε.Ε. και τοτε θα ειναι απαραιτητο...
 

taxidaki

Member
Μηνύματα
68
Likes
78
Ταξίδι-Όνειρο
Θιβέτ
Δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα αν ταξιδέψεις με ταυτότητα. Πέρυσι και πρόπερσι έκανα το ίδιο ταξίδι με εσένα και ο άντρας μου που είχε ταυτότητα (εγω ειχα διαβατηριο) δεν αντιμετωπισε κανενα προβλημα.
 

doulis83

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΙΟΡΔΑΝΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΜΟΖΑΜΒΙΚΗ
Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι. Πετάω από Κων/πόλη για Λονδίνο. Θα χρειστώ διαβατήριο ή όχι? Από την Ελλάδα περνάς στην Τουρκία με ταυτότητα. Στο αεροδρόμιο όμως τι γίνεται??Ευχαριστώ.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.492
Likes
29.046
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι. Πετάω από Κων/πόλη για Λονδίνο. Θα χρειστώ διαβατήριο ή όχι? Από την Ελλάδα περνάς στην Τουρκία με ταυτότητα. Στο αεροδρόμιο όμως τι γίνεται??Ευχαριστώ.
Ε, τι να γίνεται? Αφού μπαίνεις στη χώρα, επόμενο είναι ότι βγαίνεις κιόλας. Με τις αρχές της Τουρκίας ξεμπερδεύεις τόσο απλά.

Αν τώρα η αεροπορική που χρησιμοποιείς κάνει δικούς της ελέγχους, ενδεχομένως να μην είναι ενήμερη ότι οι Έλληνες μπαίνουν στο Ην. Βασίλειο μόνο με ταυτότητα και να σε καθυστερήσουν. Αλλά δε μπορώ να πω ότι είναι και πολύ πιθανό αυτό...
 

wotan1975

Member
Μηνύματα
879
Likes
129
Επόμενο Ταξίδι
Πότε θα κάνει ξαστεριά...
Ταξίδι-Όνειρο
Η.Π.Α.
Εχω καποιες αποριες.Εχω διαβατηριο που τελειωνει το Μαιο.Μπορω κανονικα να ταξιδεψω,μεσα στο Πασχα;'Η καλυτερο ειναι να υπαρχει περισσοτερος καιρος αναμεσα στην ημερομηνια ληξης του διαβατηριου και το ταξιδι;
Επισης,μηπως καλυτερα να βγαλω νεα ταυτοτητα με λατινικους χαρακτηρες,παρα διαβατηριο για ταξιδι εντος Ε.Ε. (λιγοτερο δεν ειναι το κοστος εκδοσης;);
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
ναι, το έχουμε αναλύσει σε άλλο τόπικ. Βγάζεις στο πιτς φιτίλι νέα ταυτότητα. :) :) :)

Αμά το κράτος αυτό, αντί να πει καταργούμε τις παλιές ταυτότητες κι όλοι πρέπει να έχουν ΜΟΝΟ καινούργιες, υπάρχουν ακόμα άνθρωποι που έχουν κομμένη την γωνία στις ταυτότητες τους :/
 

wotan1975

Member
Μηνύματα
879
Likes
129
Επόμενο Ταξίδι
Πότε θα κάνει ξαστεριά...
Ταξίδι-Όνειρο
Η.Π.Α.
ναι, το έχουμε αναλύσει σε άλλο τόπικ. Βγάζεις στο πιτς φιτίλι νέα ταυτότητα. :) :) :)

Αμά το κράτος αυτό, αντί να πει καταργούμε τις παλιές ταυτότητες κι όλοι πρέπει να έχουν ΜΟΝΟ καινούργιες, υπάρχουν ακόμα άνθρωποι που έχουν κομμένη την γωνία στις ταυτότητες τους :/
Η δικη μου ταυτοτητα δεν ειναι κομμενη ουτε της γυναικας μου.
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
όχι προς θεού, δε λέω για εσένα :Ρ

απλά εχώ δει ακόμα κι στις μέρες μας τέτοιες ταυτότητες :Ρ
 

wotan1975

Member
Μηνύματα
879
Likes
129
Επόμενο Ταξίδι
Πότε θα κάνει ξαστεριά...
Ταξίδι-Όνειρο
Η.Π.Α.
Αρα και ενα μηνα,πριν τη ληξη του διαβατηριου,ταξιδευω κανονικα,ε;Τουλαχιστον,εντος Ε.Ε.
 
Μηνύματα
626
Likes
144
Επόμενο Ταξίδι
Μπαλί
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη & Ισλανδία!!!
δε ξέρω τι λέτε εσείς, αλλά εγώ σήμερα έσκασα 90ευρώ περίπου για... ανανέωση διαβατηρίου! :(

Έλεος ρε γμτ... ίδια λεφτά σα να βγάζεις καινούριο!

Παρεπιπτόντως, πληροφορίες για έκδοση διαβατηρίων, εδώ.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.222
Μηνύματα
884.107
Μέλη
38.912
Νεότερο μέλος
Aza

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom