Ερωτήσεις για διαβατήριο ή ταυτότητα

Alex Loco

Member
Μηνύματα
336
Likes
1.729
Επόμενο Ταξίδι
🇫🇮
Ονειρεμένο Ταξίδι
Pamir highway
Μπορει κάποιος σίγουρα να μου πει αν μπορώ να μπω στην τουρκικη πλευρά της Κύπρου μόνο με ταυτότητα ? Σίγουρα όμως κάποιος ίσως που να έχει περάσει
 

giorgtsi

Member
Μηνύματα
291
Likes
220
Επόμενο Ταξίδι
Μιλάνο
Ονειρεμένο Ταξίδι
New York
Μπορει κάποιος σίγουρα να μου πει αν μπορώ να μπω στην τουρκικη πλευρά της Κύπρου μόνο με ταυτότητα ? Σίγουρα όμως κάποιος ίσως που να έχει περάσει
Από το check point στην Λευκωσία στον πεζόδρομο Λήδρας μπήκα με ελληνική ταυτότητα χωρίς κανένα πρόβλημα λογικά ισχύει το ίδιο και στα υπόλοιπα,ας με διορθώσει κάποιος αν κάνω λάθος.
 

alekastyl

Member
Μηνύματα
51
Likes
4
Καλησπερα, γνωριζετε μηπως μπορω να πεταξω με αλλη ταυτοτητα απο αυτην που εχω δηλωσει στο εισιτηριο;
 

alekastyl

Member
Μηνύματα
51
Likes
4
Θα έχεις πιθανότατα θέμα. Κάλεσε την εταιρία για να ζητήσεις αλλαγή. Για οποιαδήποτε άλλη Ευρωπαϊκή χώρα είσαι μάλλον ΟΚ.
Τη ryanair να καλεσω λιγο δυσκολα αν και θα το ψάξω..απλά ποιο είναι το θέμα..πριν 1 μήνα εκλεισα το εισιτηριο και δηλωσα αλλη ταυτοτητα ,που έχει λήξει και μπορει να εχω θεμα και αύριο πετάω. Σκέφτηκα μηπως αυριο το πρωι βγαλω καινουρια ταυοτητα και ταξιδεψω με την καινουρια..ή αλλιώς ρισκαρω και πάω με την παλιά. Βέβαια το Δεκέμβριο που ξαναπηγα ημουν τυχερη και δεν μου ειπαν κατι.
 

alekastyl

Member
Μηνύματα
51
Likes
4
Συγγνωμη που ξαναστελνω μηνυμα ,λετε να το ρισκαρω και να παω με την παλια ή να παω αυριο το πρωι να βγαλω καινουρια ταυτότητα;
 

Geo Kara

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Ρε παιδια δεν ξεξέ οως να κανω ερωτηση ακομα κ μοηκα εδω...
Θελω να πεταξω απο σκοπια Βουδαπέστη θα μπορέσω μονο με ταυτοτητα ;;;
Καλησπέρα Άρη.
Τα κατάφερες τελικά να πετάξεις (και να επιστρέψεις) μόνο με ταυτότητα από Σκόπια ?

ΓΚ
 

katomeritis

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Γεια σας,
Τον άλλο μήνα θα πάω με παρέα Βελιγράδι από Αθήνα αεροπορικώς και για μερικές μέρες θα πάω οδικώς από Βελιγράδι Σεράγεβο. Θα έχω κάποιο πρόβλημα με ταυτότητα νέου τύπου αλλά χωρίς διαβατήριο;
Η ταυτότητα μου έχει λατινικούς χαρακτήρες αλλά χειρόγραφους, έκδοση 2003, παίζει κάποιο ρόλο;
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
 

vasiliss

Member
Μηνύματα
915
Likes
8.341
Επόμενο Ταξίδι
Οδικό στην ;;;;;
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ρωσία -Ισλανδία - Περού
Γεια σας,
Τον άλλο μήνα θα πάω με παρέα Βελιγράδι από Αθήνα αεροπορικώς και για μερικές μέρες θα πάω οδικώς από Βελιγράδι Σεράγεβο. Θα έχω κάποιο πρόβλημα με ταυτότητα νέου τύπου αλλά χωρίς διαβατήριο;
Η ταυτότητα μου έχει λατινικούς χαρακτήρες αλλά χειρόγραφους, έκδοση 2003, παίζει κάποιο ρόλο;
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Η γυναίκα μου έχει περάσει πολλές φορές με παρόμοια ταυτότητα (πάντα οδικώς βέβαια).
 

damasta

Member
Μηνύματα
192
Likes
393
Επόμενο Ταξίδι
ιού επιτρέποντος ΠΑΝΤΟΥ
Γεια σας,
Τον άλλο μήνα θα πάω με παρέα Βελιγράδι από Αθήνα αεροπορικώς και για μερικές μέρες θα πάω οδικώς από Βελιγράδι Σεράγεβο. Θα έχω κάποιο πρόβλημα με ταυτότητα νέου τύπου αλλά χωρίς διαβατήριο;
Η ταυτότητα μου έχει λατινικούς χαρακτήρες αλλά χειρόγραφους, έκδοση 2003, παίζει κάποιο ρόλο;
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Κι εγω εχω διαβει τα συνορα οδικως με ταυτοτητα τετοιου τυπου(χειρογραφη) αλλα ολες οι ταυτοτητες εχουν ισχυ 15 χρονια.
δηλαδη καθε 15 χρονια χριζουν ανανεωσης.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.580
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom