Ερωτήσεις για διαβατήριο ή ταυτότητα

tsarkalakos

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Kαλησπερα σας τον μαρτιο πεταω για Ρωμη. Η ταυτότητα μου είναι χειρόγραφη με λατινικούς και εκδόθηκε αυγουστο του 2005 είμαι οκ? τι λετε να κανω?
 

DIMITRA Manika

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλησπέρα
Σε όλα τα μέλη του Travelsyories ☺ Τα τελευταία 10 χρόνια με τον άντρα μου κάνουμε πολλά ταξίδια στο εξωτερικό και μέσα σε αυτά περιλαμβάνονται και 5 Κρουαζιερες...στις 17 Φεβρουαρίου πετάμε με φίλους με τι Ryanair για Agapa στην Ιορδανια και θέλω να ρωτήσω εάν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει γιατί έχω αγχωθεί με το διαβατήριο το οποίο και το δικό νου και του άντρα μου λήγει στις 12 Σεπτεμβρίου δηλαδή 21 Αυγούστου είναι ακριβώς 6 μήνες + 22 μέρες λέτε να έχουμε πρόβλημα ; ευχαριστώ
 

donutt

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλημερα, μια ερωτηση ηθελα να κανω.. ταξιδευω εξωτερικο και εχω προβλημα με τον αριθμο ταυτοτητας.. εχουν βαλει την σφραγιδα ( εντονη μαυρη) πανω στο μισο αριθμο της ταυτοτητας.. θα εχω προβλημα στον ελεγχο?
απο την αστυνομια μου ειπαν οτι δεν τον ελεγχουν και καλα ..
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.335
Likes
14.193
Καλημερα, μια ερωτηση ηθελα να κανω.. ταξιδευω εξωτερικο και εχω προβλημα με τον αριθμο ταυτοτητας.. εχουν βαλει την σφραγιδα ( εντονη μαυρη) πανω στο μισο αριθμο της ταυτοτητας.. θα εχω προβλημα στον ελεγχο?
απο την αστυνομια μου ειπαν οτι δεν τον ελεγχουν και καλα ..
΄Εχεις κάποιο άλλο παραστατικό που να φαίνεται ο αριθμός;Για κάθε ενδεχόμενο έχετε το μαζί σου αν και δεν νομίζω ότι χρειάζεται.
 

Penouka

Member
Μηνύματα
17
Likes
3
Καλησπέρα. Θα ήθελα τις γνώσεις σχετικά με ένα θέμα. Εγώ έχω βγάλει ταυτότητα το 2010 και ως ανήλικη τοτε δεν αναγράφεται το ύψος επάνω. Τώρα που θέλω να κάνω ένα ταξίδι στο εξωτερικό μου είπαν ότι πρέπει να αλλάξω ταυτότητα για να αναγράφεται πλέον το ύψος ώστε να μπορώ να ταξιδέψω με αεροπλάνο. Πήρα στην αστυνομία και μου είπαν ότι δεν είναι λόγος αυτός να αλλάξω ταυτότητα και ότι δεν θα έχω πρόβλημα μπορώ να ταξιδέψω κανονικά. Ξέρει κανενας τι ισχύει στα σίγουρα ρε παιδιά ???
 

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Καλημερα, μια ερωτηση ηθελα να κανω.. ταξιδευω εξωτερικο και εχω προβλημα με τον αριθμο ταυτοτητας.. εχουν βαλει την σφραγιδα ( εντονη μαυρη) πανω στο μισο αριθμο της ταυτοτητας.. θα εχω προβλημα στον ελεγχο?
απο την αστυνομια μου ειπαν οτι δεν τον ελεγχουν και καλα ..
Που ταξιδευεις; Εντός Σέγκεν δεν έχεις πρόβλημα.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Καλησπέρα. Θα ήθελα τις γνώσεις σχετικά με ένα θέμα. Εγώ έχω βγάλει ταυτότητα το 2010 και ως ανήλικη τοτε δεν αναγράφεται το ύψος επάνω. Τώρα που θέλω να κάνω ένα ταξίδι στο εξωτερικό μου είπαν ότι πρέπει να αλλάξω ταυτότητα για να αναγράφεται πλέον το ύψος ώστε να μπορώ να ταξιδέψω με αεροπλάνο. Πήρα στην αστυνομία και μου είπαν ότι δεν είναι λόγος αυτός να αλλάξω ταυτότητα και ότι δεν θα έχω πρόβλημα μπορώ να ταξιδέψω κανονικά. Ξέρει κανενας τι ισχύει στα σίγουρα ρε παιδιά ???
Τι μαλακίες του καθενός κάθεσαι κι ακούς; Μην ασχολείσαι με το ύψος.
 

Manos46

Member
Μηνύματα
586
Likes
2.452
Ονειρεμένο Ταξίδι
???
Καλησπέρα. Θα ήθελα τις γνώσεις σχετικά με ένα θέμα. Εγώ έχω βγάλει ταυτότητα το 2010 και ως ανήλικη τοτε δεν αναγράφεται το ύψος επάνω. Τώρα που θέλω να κάνω ένα ταξίδι στο εξωτερικό μου είπαν ότι πρέπει να αλλάξω ταυτότητα για να αναγράφεται πλέον το ύψος ώστε να μπορώ να ταξιδέψω με αεροπλάνο. Πήρα στην αστυνομία και μου είπαν ότι δεν είναι λόγος αυτός να αλλάξω ταυτότητα και ότι δεν θα έχω πρόβλημα μπορώ να ταξιδέψω κανονικά. Ξέρει κανενας τι ισχύει στα σίγουρα ρε παιδιά ???
Κάποιος σε τρολαρε άσχημα....
 

stevengr

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Καλησπέρα θα ήθελα να ρωτήσω θέλω να κάνω check in στην Ryanair και επιστροφή με Wizz Air και ζητάει ημερομηνία λήξης ταυτότητας τι βάζω; επίσης στον αριθμό εγγράφου ταυτότητας το γράφω ελληνικά ή ξένα; τα δύο πρώτα γράμματα; ΑΚ0000 με κενό ή χωρίς στους αριθμούς; ευχαριστώ!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.572
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom