Ερωτήσεις για διαβατήριο ή ταυτότητα

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.961
Likes
6.412
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Να ρωτήσω. Για πτήση στο Εδιμβούργο κατά τη διάρκεια της αγοράς εισιτηρίων πρέπει να έχουμε τα στοιχεία του διαβατηρίου; Διότι δεν έχουμε και θα ξεκινήσουμε σιγά σιγά να βγάζουμε αλλά έλεγα μήπως τα κλείσω σε λίγο καιρό.
 

coco_

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
1.773
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Guatemala
Να ρωτήσω. Για πτήση στο Εδιμβούργο κατά τη διάρκεια της αγοράς εισιτηρίων πρέπει να έχουμε τα στοιχεία του διαβατηρίου; Διότι δεν έχουμε και θα ξεκινήσουμε σιγά σιγά να βγάζουμε αλλά έλεγα μήπως τα κλείσω σε λίγο καιρό.
Όχι, στο check in δηλωνεις τα στοιχεια διαβατηριου.
 

Panosjgr

Member
Μηνύματα
61
Likes
15
Καλημέρα σας.

Για ταξίδι στην Μάλτα μπορούμε να πετάξουμε με τις ταυτότητες ή χεριάζετε διαβατήριο;

Ευχαριστώ
 

Panosjgr

Member
Μηνύματα
61
Likes
15
Τελικά έψαξα είναι μέσα στην χώρες Σένγκεν οπότε πάμε με ταυτότητα

Ευχαριστώ
 

Windfall

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Από πρόσφατη εμπειρία (προχθές παρέλαβα):

αίτημα ολοκληρώθηκε και απεστάλη = ΕΤΟΙΜΟ.

Κι εγώ το είδα, περίμενα μία μέρα ακόμη, το γκουγκλαρα και διάβασα σε κάποιο φόρουμ ότι αυτό σημαίνει ότι είναι έτοιμο και πήγα από κει. Έτοιμο ήταν.
Τώρα, γιατί δε γράφουν απλά και ξεκάθαρα ότι είναι έτοιμο προς παραλαβή, άγνωστο. Έ, να παιδευτούμε και λίγο. Χωρίς ένα γρίφο δεν έχει πλάκα.

Πληροφοριακά, ενώ έχω παραλάβει από προχθές, στο σύστημα γράφει ακόμη "αίτημα ολοκληρώθηκε και απεστάλη".

Άρα, εγώ θα σου έλεγα να πας να το πάρεις.
Καλημέρα,
Και εγώ το ίδιο status βλέπω στην δική μου αίτηση (προηγουμένως ήταν "Αίτημα Επεξεργαζεται"). Η απορία μου όμως είναι η εξής: από τη στιγμή που έκανα την αίτηση σε Προξενείο Εξωτερικού αυτό σημαίνει πώς οι Προξενικες αρχές το έχουν αποστείλει στην Ελλάδα η πώς έχει ήδη παραληφθεί, η όλη διαδικασία έχει ολοκληρωθεί- έχει ήδη εκδοθεί και αποσταλεί πίσω με διπλοματικο σάκο;
p.s: Αν δεν απατώμαι τα προηγούμενα χρόνια τα status ήταν πιο ξεκάθαρα - δεν θυμάμαι ακριβώς το wording αλλά ήταν του τύπου "Εκδόθηκε" κτλ...
Ευχαριστώ!
 

lefosbib

Member
Μηνύματα
16
Likes
3
Καλησπέρα, μια ερώτηση έβαλα υπογραφή στο διαβατήριο μου που είναι νέο και απλά πήγε η υπογραφή λίγο πιο πάνω στα γράμματα που έχει το διαβατήριο, πειράζει; Λέτε να έχω πρόβλημα στον έλεγχο ; Έχει τύχει σε κανένα ;
 

Riankour

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Παιδιά καλησπέρα,
Σκοπεύω να ταξιδέψω μεθαύριο με Wizz air για Αυστρία και μου ζητάει ημερομηνία λήξης της ταυτότητας μου για να πραγματοποιήσω το check in. Τι κάνουμε σε αυτή τη περίπτωση;
Ευχαριστώ!
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.088
Likes
44.918
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Παιδιά καλησπέρα,
Σκοπεύω να ταξιδέψω μεθαύριο με Wizz air για Αυστρία και μου ζητάει ημερομηνία λήξης της ταυτότητας μου για να πραγματοποιήσω το check in. Τι κάνουμε σε αυτή τη περίπτωση;
Ευχαριστώ!
Αν δεν έχει κάπου να δηλώσεις ότι η ταυτότητα δε λήγει, βάζεις 15 χρόνια μετά την ημερομηνία έκδοσης. Πρακτικά δε θα το κοιτάξει κανένας.
 

bandit650

Member
Μηνύματα
621
Likes
2.847
Παιδιά καλησπέρα,
Σκοπεύω να ταξιδέψω μεθαύριο με Wizz air για Αυστρία και μου ζητάει ημερομηνία λήξης της ταυτότητας μου για να πραγματοποιήσω το check in. Τι κάνουμε σε αυτή τη περίπτωση;
Ευχαριστώ!
η ληξη της ταυτοτητας ειναι 15 χρονια μετα την εκδοση
 
Μηνύματα
31
Likes
3
Ονειρεμένο Ταξίδι
Southampton-New York
Αν στη φωτογραφία διαβατηρίου έχεις λίγο μαλί και φτάσεις εκεί κοντοκουρεμένος μπορεί να υπάρξει πρόβλημα; Έχω ακούσει ότι δίνουν μεγάλη έμφαση στη φωτογραφία.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.512
Μέλη
38.836
Νεότερο μέλος
ipagou

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom