Ηνωμένο Βασίλειο Ερωτήσεις για σπουδές στο Εδιμβούργο

Fauve

Member
Μηνύματα
33
Likes
72
Επόμενο Ταξίδι
κάπου και σύντομα!!!
Ταξίδι-Όνειρο
Περού, Μάτσου Πίτσου
είναι παλιό το μήνυμά σου αλλά ελπίζω να δεις το δικό μου και να απαντήσεις. Σκεφτομαι για μεταπτυχιακό (κινηματογράφος) και βλέπω διάφορες χώρες της Ευρώπης. Το Εδιμβούργο μου αρέσει σαν ιδέα. Θα ήθελα να ρωτήσω, απ'όσο ξέρεις, αν υπάρχει μεταπτυχιακό για film studies γιατί έχω λίγο χαωθεί ψάχνοντας!! Και βέβαια είστε ευπρόσδεκτοι όσοι ξέρετε να απαντήσετε!! Ευχαριστώ προκαταβολικά!!
 

Blondeamon

Member
Μηνύματα
285
Likes
142
Δυστυχώς δεν έχω ιδέα απο άλλα αντικείμενα εκτός απο Computer Science, ούτε απο διαδικασίες πανελλαδικών. Θα πρέπει να απευθυνθείτε στα αρμόδια γραφεία για πληροφορίες.

Υ.Γ Θα ρωτησω ενα φιλο σκηνοθετη για film studies, ισως ξερει.

Y.Γ2 GeorgePF Δεν υπάρχουν δωρεαν εστιες στην Αγγλια. Συνηθως βγαινουν και πιο ακριβες αν οχι ισες με ενοικιαση γκαρσονιερας. Τα διδακτρα προπτυχιακο ειναι απλα δωρεαν για ευρωπαιους, δε πληρωνεις κατι. Η βαθμολογια σου ειναι κατω απο αυτο που ζητανε, οποτε κοιταξε και για Χεριοτ Βατ ή μιλα με γραμματειες στις σχολες που θελεις.
 

Blondeamon

Member
Μηνύματα
285
Likes
142
"Nai, pes tou oti to Napier kanei kai to screen academy."

Ταδε εφη ενας γνωστος απο εδιμβουργο...τιποτα που δε μπορεις να βρεις στο νετ.
 

zer_raiden

Member
Μηνύματα
13
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Αμστερνταμ
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδια
Επειδη εχω χαμηλο βαθμο απολυτηριου εχω διαβασει οτι υπαρχουν γραφεια που κανεις μαθηματα και σε προετοιμαζουν να μπεις στα πανεπιστημια της Αγγλιας-Σκωτιας με το αναλογο κοστος βεβαια και μπαινεις δινωντας καποιες εξετασεις. Ισχυει αυτο δλδ? Μπορουμε να παρακαμψουμε το απολυτηριο γιατι ειναι ενα χαρτι που ετυχε να το βγαζουμε στις χειροτερες χρονιες της ηλικιας μας ως προς την σοβαροτητα και την σκεψη για το μελλον?! Προσφερουν και μαλιστα εγγυηση οτι θα μπεις και μιλαω για το Πανεπιστημιο του Εδιμβουργου το οποιο θελει και μεγαλο βαθμο απολυτηριου.
 

Giovanni2

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Πηγες τελικα Εδυμβουργο;

Καλησπέρα και από εμένα τον Ιούνιο έρχομαι Εδιμβούργο για δουλειά και θα ήθελα εάν ξέρετε να μου πείτε εάν υπάρχουν θέσεις εργασίας??Έχω τελειώσει απο ΤΕΙ οχημάτων..Ξέρετε κάποια γραφεία εύρεσης εργασίας??Ευχαριστώ προκαταβολικά..
Καλημερα.
Ειδα το μυνημα και ειπα να γραψω για να δω πως προχωρησες σε αυτην σου την αποφαση.
Ειμαι Αρχιτεκτονας και σκεφτομαι να παω Αγγλια για να βρω δουλεια.
Υπαρχει βεβαια και η σκεψη για καποιο μεταπτυχιακο αν αυτο μου δωσει περισσοτερες πιθανοτητες στην ευρεση εργασιας.
Ελπιζω ολα να πανε καλα.
Γιαννης.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.332
Μέλη
38.894
Νεότερο μέλος
mikesf

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom