Τουρκία Ερωτήσεις για 4 μέρες στην Κωνσταντινούπολη

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Μπορείς να πας με το γκρουπ και να ακολουθήσεις μόνο αυτά που θέλεις από το πρόγραμμά τους.

Επειδή βλέπω ότι μεμονωμένο ταξίδι δε θα το τολμούσες, πήγαινε με το γκρουπ και ακολούθα μόνο στις ξεναγήσεις. Την κρουαζιέρα συνήθως την κάνουν αρκετές ώρες. Εγώ θα σου πρότεινα να μην πας μαζί τους, αλλά να πας μόνη σου με τα καραβάκια της Turyol όπου η κρουαζιέρα θα είναι πιο σύντομη και την υπόλοιπη ώρα να περιπλανηθείς μόνη σου στην πόλη.
Στα παζάρια επίσης προσπάθησε να πας μόνη σου. Με το γκρουπ θα γίνεται το έλα να δεις.

Μελέτησε τις διάφορες πληροφορίες και ταξιδιωτικές ιστορίες που έχουν γραφτεί στο forum και θα κατατοπιστείς μια χαρά.

Όσο για τα χρήματα που ρωτάς, εξαρτάται σε ποιά αξιοθέατα θα μπεις, πόσες μετακινήσεις εκτός γκρουπ θα έχεις, τί, πόσο και που θέλεις να φας/πιες και φυσικά τί μπορεί να θέλεις να αγοράσεις.
 

TAX78

Member
Μηνύματα
142
Likes
50
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Αφού είσαι φοιτήτρια ένας λόγος παραπάνω να πάτε μόνοι σας. Τα αεροπόρικά αυτή τη στιγμή για του μήνες Οκτώβριο- Νοέμβριο είναι 108-150?. Δωμάτια μπορείτε να βρείτε πολύ οικονομικά. Θα μείνετε περισσότερες μέρες, θα το χαρείτε περισσότερο και ίσως σας μείνουν περισσότερα "ρέστα" στη τσέπη.

Sent from my iPhone using Travel stories
 

pepoula

Member
Μηνύματα
15
Likes
0
για να δουμε πως θα περασουμε

Λογικά θα παμε με γκρουπ 24-28 οκτωβρίου!μόνη είμαι δύσκολο γιατί είμαστε μόνο δύο άτομα κ το άλλο άτομο δεν θέλει:-(θα προσπαθήσω να ξεφύγω από το γκρουπ!η έστω ελπίζω να έχουμε καλό γκρουπ!
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
Λογικά θα παμε με γκρουπ 24-28 οκτωβρίου!μόνη είμαι δύσκολο γιατί είμαστε μόνο δύο άτομα κ το άλλο άτομο δεν θέλει:-(θα προσπαθήσω να ξεφύγω από το γκρουπ!η έστω ελπίζω να έχουμε καλό γκρουπ!
Με ποιο πρακτορείο θα πάς ?
 

damasta

Member
Μηνύματα
192
Likes
393
Επόμενο Ταξίδι
ιού επιτρέποντος ΠΑΝΤΟΥ
εαν εχεται ηδη αποφασισει και κλεισει ρωτα ολες τις λεπτομερειες του προγραματος. ξενοδοχειο ,ακριβες προγραμμα ,εαν προσφερονται γευματα που δινονται αυτα ,τι πληρωνεις εξτρα και το κοστος αυτων των χρεωσεων αναλυτικα.ειναι δικαιωμα σου ναγνωριζεις.ρωτα επισης αλλαγες που τυχον μπορει να γινουν. ναξερεις οτι εαν σε κατιαπο αυτα τα εξτρα δεν θελεις να συμμετεχεις δεν εισαι υποχρεωμενη να συμμετεχεις π.χ.γιουσουφακια ή στα δερματινα.στο ιδιο χρονο μπορεις να κανεις κατι αλλο.οι συγκοινωνιες ειναι πολυ καλες και μετα το πρωτο σοκ συντονιζεσε με τους ρυθμους τις πολης.διαβασε τις ιστοριες ,δες τον χαρτη της πολης ωστε να εχεις μια ιδεα.αλλωστε και εκει οι ανθρωποι βοηθουν ή και οξεναγος μπορει να σας βοηθησει, αρκει να ξερεις τι θελεις.
 

pepoula

Member
Μηνύματα
15
Likes
0
Θα τά ρωτήσω όλα αυτα!πραγματικά με βοηθήσατε πολύ!δεν θα εχω πρόβλημα μόνη μου!?πρώτη φορά θα παμε για αυτό ρωτάω!μια φορά ακόμα πήγαμε βουλγαρία με γκρουπ και ακόμα θυμάμαι τά χάλια μέρη που πήγαμε!
 

TAX78

Member
Μηνύματα
142
Likes
50
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
pepoula said:
Θα τά ρωτήσω όλα αυτα!πραγματικά με βοηθήσατε πολύ!δεν θα εχω πρόβλημα μόνη μου!?πρώτη φορά θα παμε για αυτό ρωτάω!μια φορά ακόμα πήγαμε βουλγαρία με γκρουπ και ακόμα θυμάμαι τά χάλια μέρη που πήγαμε!
Κανένα απολύτως πρόβλημα δεν θα έχεις. Μη συγκρίνεις το χάλι της Βουλγαρίας με την πόλη. Θα εκπλαγείτε ευχάριστα.!

Sent from my iPhone using Travel stories
 

sofianaxos

Member
Μηνύματα
793
Likes
273
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
μπορεί κάποιος που γνωρίζει να με καθοδηγήσει για το πως θα πάω από την Κωνσταντινούπολη στο Gemlik? Υποθέτω με φέρυ μποτ και μετά με λεωφορείο αλλά θα ήθελα κάτι πιο συγκεκριμένο για να το οργανώσω αν τα καταφέρω σε μία ημέρα. Ευχαριστώ πολύ.
 

thessaris

Member
Μηνύματα
600
Likes
877
Θα πάρεις το πλοίο από το Yenikapi (το βασικό λιμάνι της ευρωπαϊκής πλευράς για τα δρομολόγια της θάλασσας του Μαρμαρά) για Bursa. Αποβιβάζεται στο Guzelyali που είναι δίπλα ακριβώς στην πόλη των Μουδανιών (επίνειο της Bursa=Προύσα). Από κει πολύ πιθανόν να βρεις λεωφορείο για Gemlik απ' ευθείας (είναι καμιά 30αριά χιλιόμετρα) ή θα πας μέχρι τον σταθμό λεωφορείων της Προύσας (περίπου 15 χιλιόμετρα) και από κει θα πάρεις άλλο λεωφορείο για το Gemlik (άλλα 20-25 χιλιόμετρα). Δύσκολο μέσω net να βρεις άκρη αν υπάρχει λεωφορείο από Guzelyali για Gemlik αλλά αν το ψάξεις καλά ίσως καταφέρεις κάτι.

Φαντάζομαι στο Gemlik πας για κάποιο ιδιαίτερο λόγο, διότι τουριστικά είναι εντελώς αδιάφορο!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.253
Μηνύματα
885.029
Μέλη
38.933
Νεότερο μέλος
athgouletas

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom