Aegean Airlines Ερωτήσεις για Aegean

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Επειδή δεν το βρήκα πουθενά γραμμένο στη σελίδα της Aegean, μέχρι πόση ώρα πριν την πτήση μπορείς να κάνεις αλλαγή του εισιτηρίου σου? Αν φεύγει 20:00 μπορείς 19:30 να κάνεις αλλαγή? (Το check in κλείνει μισή ώρα πριν την αναχώρηση άρα λογικό μου φαίνεται η απάντηση να είναι ναι) Είναι πολύ σημαντική πληροφορία και θα έπρεπε να αναγράφεται. Οκ δωρεάν αλλαγή με τους ναύλους flex και comfort flex αλλά μέχρι πότε? Ευχαριστώ για την απάντηση!
Πολύ σπάνιο η αλλαγή να είναι δωρεάν. Πληρώνεις πάντα τη διαφορά του φθηνότερου διαθέσιμου ναύλου ίδιας κατηγορίας της πτήσης που θα πετάξεις (που λίγες μέρες/ώρες πριν την πτήση θα είναι πανάκριβο) μείον τα χρήματα που είχες πληρώσει κατά την αρχική αγορά.
Δικαίωμα "δωρεάν" αλλαγής έχεις ως το check-in deadline. Μετά είσαι no-show επιβάτης, και μολονότι το εισιτήριο αλλάζει και πάλι, ισχύουν άλλοι όροι.
 

lio13

Member
Μηνύματα
42
Likes
51
Επόμενο Ταξίδι
Canada
Ονειρεμένο Ταξίδι
New Zealand
Πολύ σπάνιο η αλλαγή να είναι δωρεάν. Πληρώνεις πάντα τη διαφορά του φθηνότερου διαθέσιμου ναύλου ίδιας κατηγορίας της πτήσης που θα πετάξεις (που λίγες μέρες/ώρες πριν την πτήση θα είναι πανάκριβο) μείον τα χρήματα που είχες πληρώσει κατά την αρχική αγορά.
Δικαίωμα "δωρεάν" αλλαγής έχεις ως το check-in deadline. Μετά είσαι no-show επιβάτης, και μολονότι το εισιτήριο αλλάζει και πάλι, ισχύουν άλλοι όροι.
Η αλλαγή σαν αλλαγή είναι δωρεάν , φυσικά πληρώνεις τη διαφορά ναύλου - ο ναύλος light χρεώνει την αλλαγή ανεξάρτητα με τη διαφορά ναύλου. Ναι, αν το αλλάξεις για την επόμενη πτήση πολύ πιθανό να είναι πολύ ακριβότερος αλλά αν το αλλάξεις για μήνες μετά πιθανό να μην έχει διαφορά στον ναύλο ή ακόμα και να είναι φθηνότερος.

Γράφεις "δικαίωμα δωρεάν αλλαγής έχεις ως το check in deadline". Που το στηρίζεις αυτό? Εννοώ ποια είναι η πηγή της πληροφορίας?

Σε ευχαριστώ όπως και να έχει για το χρόνο σου για τις απαντήσεις!
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.627
Likes
50.307
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Να ρωτήσω κάτι. Θέλω να χρησιμοποιήσω ένα εκπτωτικό κουπόνι σε συγκεκριμένη ημερομηνία που με βολεύει αλλά χωρίς συγκεκριμένο προορισμό. Πού μπορώ να δω σε ποιους προορισμούς πετάει η aegean τη X ημερομηνία μετά τις 7μμ , ανεξαρτήτως προορισμού;
 

gioannis13

Member
Μηνύματα
1.228
Likes
7.625
Επόμενο Ταξίδι
Όπου πετάει αεροπλάνο...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Χωρίς ρολόι στο χέρι !!!
..... που ακριβώς τσεκάρεις την Αιγαίου ? επιλογή χωρών σου βγάζει και μετά πόλης ! 🤔
 

barkour

Member
Μηνύματα
1.162
Likes
5.054
Ονειρεμένο Ταξίδι
Υεμενη
..... που ακριβώς τσεκάρεις την Αιγαίου ? επιλογή χωρών σου βγάζει και μετά πόλης ! 🤔
Μετα την επιλογη πολης σου βγαζει τις πτησεις ,κατω αριστερα στη σελιδα εχει ολες τις εταιριες ,
αφηνεις την αιγαιου μονο
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.627
Likes
50.307
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα

rev26

Member
Μηνύματα
195
Likes
119
Μήπως έχει κάποιος εκπτωτικό κωδικό για βαλίτσα να μου δώσει;Μου έστειλαν email για 50% έκπτωση στην αποσκευη αλλά έλειξε ο κωδικός και δν πρόλαβα να τον χρησιμοποιήσω
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.593
Likes
9.770
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ονειρεμένο Ταξίδι
New Zealand
Μήπως έχει κάποιος εκπτωτικό κωδικό για βαλίτσα να μου δώσει;Μου έστειλαν email για 50% έκπτωση στην αποσκευη αλλά έλειξε ο κωδικός και δν πρόλαβα να τον χρησιμοποιήσω
Σου στέλνω DM.
 

John_Creta

Member
Μηνύματα
14
Likes
14
Μήπως έχει κάποιος εκπτωτικό κωδικό για βαλίτσα να μου δώσει;Μου έστειλαν email για 50% έκπτωση στην αποσκευη αλλά έλειξε ο κωδικός και δν πρόλαβα να τον χρησιμοποιήσω
Κανενας κωδικος και για εμενα παιζει..?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.678
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom