Aegean Airlines Ερωτήσεις για Aegean

vanda

Member
Μηνύματα
875
Likes
4.171
Επόμενο Ταξίδι
Βρυξέλλες ξανά
Ονειρεμένο Ταξίδι
Βιετνάμ και Αργεντινή
Εκλεισα business πτησεις για δικα μου ατομα. Σε ποιο σαλονι να πανε, με special assistance για κινητικη δυσκολια?
Υπάρχει ειδική αιθουσα διπλα στην είσοδο 1 του αεροδρομίου. Οπως μπαίνεις, στρίβεις αριστερά. Από εκεί τους παραλαμβάνουν οι υπάλληλοι για να τους οδηγήσουν για παράδοση αποσκευών, έλεγχο κ.α.

Edit. Αν δικαιούνται μετά να μπούνε σε lounge εταιρίας, ο υπάλληλος που τους μεταφέρει, τους πάει ως εκεί, τους αφήνει και έρχεται και τους παιρνει εγκαίρως για να τους πάει στο gate.
 
Last edited:

paefstra

Member
Μηνύματα
12.934
Likes
40.783
Υπάρχει ειδική αιθουσα διπλα στην είσοδο 1 του αεροδρομίου. Οπως μπαίνεις, στρίβεις αριστερά. Από εκεί τους παραλαμβάνουν οι υπάλληλοι για να τους οδηγήσουν για παράδοση αποσκευών, έλεγχο κ.α.

Edit. Αν δικαιούνται μετά να μπούνε σε lounge εταιρίας, ο υπάλληλος που τους μεταφέρει, τους πάει ως εκεί, τους αφήνει και έρχεται και τους παιρνει εγκαίρως για να τους πάει στο gate.
Ωραιο ακουγεται, αλλα νομιζω οτι αφου εκλεισε το σαλονι της Aegean θα παρουν μονο απο ενα κουπονι των 10 ευρω και ευτυχως θα ειμαι εκει να το ξοδεψω.
 

xanthi3

Member
Μηνύματα
72
Likes
89
Ωραιο ακουγεται, αλλα νομιζω οτι αφου εκλεισε το σαλονι της Aegean θα παρουν μονο απο ενα κουπονι των 10 ευρω και ευτυχως θα ειμαι εκει να το ξοδεψω.
Σε πρόσφατη πτήση με business εισιτήριο μπορούσαμε να κάνουμε χρήση του Lounge της Goldair στο οποίο δεν είχα ξαναπάει.. Πολύ μικρότερο από της Aegean, με πολύ κόσμο και δύσκολα βρήκαμε θέση σε ένα τραπεζάκι... Όπως μπήκαμε...βγήκαμε...
 

simossif

Member
Μηνύματα
17
Likes
11
Επόμενο Ταξίδι
κωνσταντινουπολη
Ονειρεμένο Ταξίδι
περου-μαγια
Παιδιά 2 ερωτήσεις σας παρακαλώ.. Έχω 3 εισητηρια light από Παρίσι Αθήνα, το ένα για παιδί 8 ετών.. Το παιδί σαν ανήλικο δεν δικαιούται χειραποσκευη 8κιλων όπως εμείς? Και δεύτερη ερώτηση μπορώ τώρα πλέον να αλλάξω από light σε light flex? Ευχαριστώ πολύ..
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.424
Likes
4.409
Παιδιά 2 ερωτήσεις σας παρακαλώ.. Έχω 3 εισητηρια light από Παρίσι Αθήνα, το ένα για παιδί 8 ετών.. Το παιδί σαν ανήλικο δεν δικαιούται χειραποσκευη 8κιλων όπως εμείς? Και δεύτερη ερώτηση μπορώ τώρα πλέον να αλλάξω από light σε light flex? Ευχαριστώ πολύ..
Για τα παιδιά ότι ισχύει για τους ενήλικες
Επιτρεπόμενα όρια αποσκευών στην καμπίνα | Επίσημη ιστοσελίδα Aegean | Αεροπορικά σε Ελλάδα & εξωτερικό
Αλλαγή από light σε flex δε γίνεται
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γύρος του κοσμου
Τι ακριβός λήγει σε τρεις ωρες που εμφανίζεται στην οθόνη μου σαν αντίστροφη μέτρηση??? Στο sait της aegean??
 
Last edited:

ioannisp

Member
Μηνύματα
242
Likes
45
Επόμενο Ταξίδι
το σκέφτομαι ...
Γεια χαρά,

Γνωρίζετε αν υπάρχουν κάποιες στάνταρ περίοδοι που η Aegean βγάζει προσφορές; Θέλω να πάω Λισαβόνα τον Ιούνιο και αναρωτιέμαι αν πρέπει να βγάλω εισιτήριο από τώρα ή να περιμένω.

Ευχαριστώ :)
 

gioannis13

Member
Μηνύματα
1.228
Likes
7.625
Επόμενο Ταξίδι
Όπου πετάει αεροπλάνο...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Χωρίς ρολόι στο χέρι !!!
.... ούτε η Πυθία δεν έχει απάντηση, πιθανόν ούτε ο Βασιλάκης jr ! Αν οι τιμές σου κάνουν τα αγοράζεις. Τζόγος !
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.688
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom