Aegean Airlines Ερωτήσεις για Aegean

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.607
Likes
9.864
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
Σήμερα μου ήρθε e-mail για "έως -50%".

"Η προσφορά αφορά σε όλες τις απευθείας και με ενδιάμεσο σταθμό πτήσεις
από/προς Ελλάδα προς/από όλους τους προορισμούς εξωτερικού,
μεταξύ 18/09/2023 – 31/03/2024. ". Ισχύει για κρατήσεις μέχρι 4/9.

Εγώ να ρωτήσω κάτι άλλο, ποια είναι η εμπειρίας σας με το Wifi on board?
Φοβάμαι πως θα πληρώσω το πακέτο και θα σέρνεται.
Επίσης, σε πρόσφατη πτήση πήγα να δοκιμάσω το free μόλις είχε απογειωθεί και δεν έπαιζε καν. Μετά όταν ήταν στον αέρα κάπως καλύτερα αλλά και πάλι δε το εμπιστεύομαι.
Για την ώρα είναι ακόμα αναξιόπιστο. Έχει τύχει σε 3 business να μην έχει δουλέψει καθόλου, σε άλλες 2 πτήσεις να έχω κάνει web meetings με την δουλειά και να έχω κάμερα και να με ακούν και να τους ακούω κανονικά λες και είμαι στο γραφείο και σε άλλες είναι on and off.

Οπότε νομίζω το καλύτερο είναι να δοκιμάσεις το free να δεις πως πάει για να δεις εάν δουλεύει πριν αγοράσεις κάποιο πακέτο.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.676
Likes
50.530
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Σήμερα μου ήρθε e-mail για "έως -50%".

"Η προσφορά αφορά σε όλες τις απευθείας και με ενδιάμεσο σταθμό πτήσεις
από/προς Ελλάδα προς/από όλους τους προορισμούς εξωτερικού,
μεταξύ 18/09/2023 – 31/03/2024. ". Ισχύει για κρατήσεις μέχρι 4/9.

Εγώ να ρωτήσω κάτι άλλο, ποια είναι η εμπειρίας σας με το Wifi on board?
Φοβάμαι πως θα πληρώσω το πακέτο και θα σέρνεται.
Επίσης, σε πρόσφατη πτήση πήγα να δοκιμάσω το free μόλις είχε απογειωθεί και δεν έπαιζε καν. Μετά όταν ήταν στον αέρα κάπως καλύτερα αλλά και πάλι δε το εμπιστεύομαι.
Πολύ καλό το wifi όσο το δοκίμασα, νομίζω σε καμία εταιρεία δε λειτουργεί στην απογείωση. Όντως για Κουβέιτ 40% η έκπτωση, το τσίμπησα.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.038
Likes
41.043
Σήμερα μου ήρθε e-mail για "έως -50%".

"Η προσφορά αφορά σε όλες τις απευθείας και με ενδιάμεσο σταθμό πτήσεις
από/προς Ελλάδα προς/από όλους τους προορισμούς εξωτερικού,
μεταξύ 18/09/2023 – 31/03/2024. ". Ισχύει για κρατήσεις μέχρι 4/9.

Εγώ να ρωτήσω κάτι άλλο, ποια είναι η εμπειρίας σας με το Wifi on board?
Φοβάμαι πως θα πληρώσω το πακέτο και θα σέρνεται.
Επίσης, σε πρόσφατη πτήση πήγα να δοκιμάσω το free μόλις είχε απογειωθεί και δεν έπαιζε καν. Μετά όταν ήταν στον αέρα κάπως καλύτερα αλλά και πάλι δε το εμπιστεύομαι.
Μη βιαστεις να το πληρωσεις. Μου εχει τυχει χαλασμενο συστημα και να εχουμε wifi δωρεαν σε ολη την πτηση.
 

htrul18

Member
Μηνύματα
106
Likes
42
Επόμενο Ταξίδι
Ρωσία
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία & Νέα Ζηλανδία
Γεια σας! Θα ταξιδέψω σύντομα για πρώτη φορά με κατοικίδιο (ένα μικρό γατάκι) κι έχω προβληματιστεί λίγο με τις προδιαγραφές για το κλουβί. Συγκεκριμένα, υπάρχει αυτό:

«Οι μεντεσέδες της πόρτας και οι πείροι ασφάλισης πρέπει να διαπερνούν το κλουβί τουλάχιστον κατά 1,6 cm.»

Στο δικό μου κλουβί είναι σχεδόν 1εκ. Ξέρετε ποσο αυστηροί είναι με αυτό; Αν χρειαστεί να αγοράσω άλλο κλουβί, έχετε κάποιο να προτείνεται που να πληροί σίγουρα τις προϋποθέσεις; Στα περισσότερα e-shops δεν υπάρχει κάποια αναφορά για το μέγεθος πείρων/μεντεσέδων.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.038
Likes
41.043
Εχω κλεισει εισιτηριο Aegean μεσω trip.com
. Σε περιπτωση που ειμαι no show, μπορω να παρω πισω τους φορους -23 ευρω χωρις τη μεσολαβηση του γραφειου?
 

gioannis13

Member
Μηνύματα
1.279
Likes
7.981
Επόμενο Ταξίδι
Όπου πετάει αεροπλάνο...
Ταξίδι-Όνειρο
Χωρίς ρολόι στο χέρι !!!
Εχω κλεισει εισιτηριο Aegean μεσω trip.com
. Σε περιπτωση που ειμαι no show, μπορω να παρω πισω τους φορους -23 ευρω χωρις τη μεσολαβηση του γραφειου?
.....με το χρώμα του Ασιάτη σε βλέπω...... 💛
 

taver

Member
Μηνύματα
12.490
Likes
28.997
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Εχω κλεισει εισιτηριο Aegean μεσω trip.com
. Σε περιπτωση που ειμαι no show, μπορω να παρω πισω τους φορους -23 ευρω χωρις τη μεσολαβηση του γραφειου?
Δε μπορείς να πάρεις επιστροφή από κανένα πλην αυτού που χρέωσε την κάρτα σου.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.038
Likes
41.043
.....με το χρώμα του Ασιάτη σε βλέπω...... 💛
Το χρωμα του νεκρου στο gate. Πατησα αυτοματη συμπληρωση και εβαλε το επωνυμο στη θεση του ονοματος.
Ευτυχως απο Αθηνα που, αν φαω διωξιμο, θα παω σπιτι.
 

ribo7

Member
Μηνύματα
177
Likes
170
Εχω κλεισει εισιτηριο Aegean μεσω trip.com
. Σε περιπτωση που ειμαι no show, μπορω να παρω πισω τους φορους -23 ευρω χωρις τη μεσολαβηση του γραφειου?
Γιατί έχει τύχει να πάρει(ς) (κάποιος) επιστροφή φόρων σε no-show (από αεροπορική)? Είχα την εντύπωση ότι κάποιες σε χρεώνουν και penalty αν δε πας.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.038
Likes
41.043
Γιατί έχει τύχει να πάρει(ς) (κάποιος) επιστροφή φόρων σε no-show (από αεροπορική)? Είχα την εντύπωση ότι κάποιες σε χρεώνουν και penalty αν δε πας.
Φυσικα, με sky express πηρα ολους τους φορους, χωρις αφαιρεση τελους εξυπηρετησης. Εχασα μονο 9 ευρω απο τον ναυλο.
Οποτε εχω πτηση με ερωτηματικο, συμφερει μ αυτους.
 

Traveler koko

Member
Μηνύματα
147
Likes
691
Επόμενο Ταξίδι
Ισλανδία
Ταξίδι-Όνειρο
Μαλδίβες
Καλησπέρα.Εχω κλείσει με μίλια αεροπορικό. Θέλω να ρωτήσω εάν μπορώ να αλλάξω το όνομα στην κράτηση. Έχει πέναλτι + 23ε η κλήση?Αλλάζουν τα Εισητηρια;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.205
Μηνύματα
883.760
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom