Aegean Airlines Ερωτήσεις για Aegean

fotast

Member
Μηνύματα
9.335
Likes
14.193
Γιατί στο app της Aegean δεν εμφανίζει ως προορισμό τη Πάφο ;
Μόνο αν μπω από το σαιτ της μππρω να κάνω κράτηση

σας έχει τύχει και για άλλους προορισμούς;

θενκς ☺
Κάποιο "κόλλημα" θα είναι στο δικό σου..Μόλις το εμφάνισε κανονικότατα...
 

sofianaxos

Member
Μηνύματα
792
Likes
273
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Κάποιο "κόλλημα" θα είναι στο δικό σου..Μόλις το εμφάνισε κανονικότατα...
και στης φίλης μου το app πάντως το ίδιο
Εντωμεταξύ δε το εμφανίζει καθόλου στους προορισμούς αλφαβητικά που τους έχει όλους
 

andpsy

Member
Μηνύματα
268
Likes
648
Επόμενο Ταξίδι
Μαρόκο, Νορβηγία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νότια Αμερική / Ισλανδία
Πτήση κλεισμένη απο Νοέμβρη (BF) για αρχές Απριλίου, είχε ακυρωθεί και έγινε αλλαγή για 1 μήνα μετά (αρχές Μαϊου). 2η ακύρωση της πτήσης, αρχές Μαϊου.
Μιλάω με το τηλεφωνικό κέντρο για την αλλαγή για αρχές Ιουνίου (1 μήνας μετά) και μου είπε η κοπέλα ότι αλλαγή μπορεί να γίνει μόνο για 10 μέρες μετά απο την ακυρωμένη πτήση.

Στην δικιά μου περίπτωση βέβαια, επειδή δεν υπάρχει πτήση το 10ήμερο μετα την ακυρωμένη πτήση, της το ανέφερα, με έβαλε ξανά σε αναμονή για να μιλησει με κάποιον ανώτερο όπως είπε και στο τέλος την επαναπρογραμμάτισε στις ημερομηνίες που ήθελα, αλλά εχω την εντύπωση οτι μου ανέφερε οτι αυτό έγινε μόνο για την περίπτωσή μου (μιας και δεν υπήρχαν πτήσεις στο επόμενο 10ήμερο)

Ισχύει αυτό; Έιχα την εντύπωση, οτι για πτήσης που έχουν ακυρωθεί απο την εταιρεία, μπορείς να τις προγραμματίσεις για όποια ημερομηνία θες.
 

anestispro

Member
Μηνύματα
59
Likes
86
Καλησπέρα σε όλους, σε πτήση με ενδιάμεσο σταθμό αν δεν επιβιβαστείς στο αρχικό αεροδρόμιο μπορείς να επιβιβαστείς στον ενδιάμεσο σταθμό?
 
D

Delmem38110

Guest
Καλησπέρα σε όλους, σε πτήση με ενδιάμεσο σταθμό αν δεν επιβιβαστείς στο αρχικό αεροδρόμιο μπορείς να επιβιβαστείς στον ενδιάμεσο σταθμό?
Όχι. το εισιτήριο παύει να ισχύει. και ακυρώνονται όλα τα σκέλη ακόμα και αυτά της επιστροφής αν το εισιτήριο είναι με τον ίδιο κωδικό κράτησης. να υποθέσω ότι ταξιδεύει με την αιγαίου.
 

anestispro

Member
Μηνύματα
59
Likes
86
Όχι. το εισιτήριο παύει να ισχύει. και ακυρώνονται όλα τα σκέλη ακόμα και αυτά της επιστροφής αν το εισιτήριο είναι με τον ίδιο κωδικό κράτησης. να υποθέσω ότι ταξιδεύει με την αιγαίου.
Δεν μου έχει ξανατυχεί με ενδιάμεσο γιαυτό και η απορία. Το δρομολόγιο είναι Θεσσαλονίκη-Αθήνα-Ντουμπρόβνικ με επιστροφή. Ο λόγος που το έκλεισα από Θεσσαλονίκη είναι γιατί στην επιστορφη σιγουρα θελω την θεσσαλονική και είχε εξωφρενική χαμηλότερη τιμή σε σύγκριση με το αεροδρόμιο της Αθήνας (100€) και τα διπλάσια μίλια. Είναι δυνατόν επιστροφή για θεσσαλονικη με ενδιάμεσο Αθήνα να στο δίνει 53€ και το ένα σκέλος μόνο του Ντουμπροβνικ-Αθήνα 90€? 🙄
 
D

Delmem38110

Guest
Δεν μου έχει ξανατυχεί με ενδιάμεσο γιαυτό και η απορία. Το δρομολόγιο είναι Θεσσαλονίκη-Αθήνα-Ντουμπρόβνικ με επιστροφή. Ο λόγος που το έκλεισα από Θεσσαλονίκη είναι γιατί στην επιστορφη σιγουρα θελω την θεσσαλονική και είχε εξωφρενική χαμηλότερη τιμή σε σύγκριση με το αεροδρόμιο της Αθήνας (100€) και τα διπλάσια μίλια. Είναι δυνατόν επιστροφή για θεσσαλονικη με ενδιάμεσο Αθήνα να στο δίνει 53€ και το ένα σκέλος μόνο του Ντουμπροβνικ-Αθήνα 90€? 🙄
ναι το κάνουν συχνά πυκνά.
αν έχεις το εισιτήριο και θες να φύγεις απο Αθήνα πάρε τηλέφωνο την Αιγαίου και ζητά αλλαγή για το πρωτο σκέλος. Δεν ξέρω αν ειναι εφικτό και με ποιο κόστος.
 

pan82

Member
Μηνύματα
605
Likes
753
Eρώτηση επειδή δε μου έχει τύχει ποτέ. Η aegean δε σε αφήνει μετά την έκδοση του εισιτηρίου να αγοράσεις θέση με χρέωση; Βλέπω σε κράτηση μου ότι μου βγάζει να επιλέξω μόνο από τις δωρεάν και όλες οι άλλες που είναι με χρέωση λεει διαθέσιμες μόνο κατά το check in.
Φανταζόμουν για αγορά θα με άφηνε οποιαδήποτε στιγμή.
 

naypigos

Member
Μηνύματα
196
Likes
802
Επόμενο Ταξίδι
Πράγα
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κρουαζιέρα Ανταρκτική
Eρώτηση επειδή δε μου έχει τύχει ποτέ. Η aegean δε σε αφήνει μετά την έκδοση του εισιτηρίου να αγοράσεις θέση με χρέωση; Βλέπω σε κράτηση μου ότι μου βγάζει να επιλέξω μόνο από τις δωρεάν και όλες οι άλλες που είναι με χρέωση λεει διαθέσιμες μόνο κατά το check in.
Φανταζόμουν για αγορά θα με άφηνε οποιαδήποτε στιγμή.
Μπες από την εφαρμογή για κινητά και δεν θα έχεις πρόβλημα
Από το υπολογιστη δεν θα σε αφήσει σε αυτή την φάση!
 

pan82

Member
Μηνύματα
605
Likes
753
Μπες από την εφαρμογή για κινητά και δεν θα έχεις πρόβλημα
Από το υπολογιστη δεν θα σε αφήσει σε αυτή την φάση!
Mα από το κινητό μέσα από την εφαρμογή δοκίμαζω εδώ και μέρες. Αλλά και από pc το ίδιο βγάζει που μπήκα πριν. Είτε πατάω κατάργηση θέσεων είτε αλλαγή με αφήνει να επιλέξω μόνο από τις standard δωρεάν θέσεις και μου λεει στις καλές ότι θα είναι διαθέσιμες κατά το check in
 
D

Delmem38110

Guest
Mα από το κινητό μέσα από την εφαρμογή δοκίμαζω εδώ και μέρες. Αλλά και από pc το ίδιο βγάζει που μπήκα πριν. Είτε πατάω κατάργηση θέσεων είτε αλλαγή με αφήνει να επιλέξω μόνο από τις standard δωρεάν θέσεις και μου λεει στις καλές ότι θα είναι διαθέσιμες κατά το check in
πρέπει να είσαι πολύ κοντα στην αναχώρηση, το κάνει μόνο τότε. και εγώ το παρατήρησα. ίσως κάνω και λάθος.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.608
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom