Aegean Airlines Ερωτήσεις για Aegean

Μάγδα

Member
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία;
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Στον ίδιο κωδικό κράτησης ειναι η αναχώρηση και η επιστροφή. Λιγο πρόχειρα που το κοίταξα δεν βολευει επιστροφή από Λισαβονα την ημερα που είχαμε προγραμματίσει να επιστρέψουμε εκτός και αν βγάλουμε από το πρόγραμμα το Πορτο και επιστρέψουμε μία ημέρα νωρίτερα. Κριμα μετα από ολα αυτά που έχουν γίνει το περιμεναμε αυτό το ταξίδι πως και πως.. και μου ειπε μία ψυχή θα το ακυρώσεις και 3η φορά, αλλά απάντησα ότι θα το ξανακλείσω και 4η.
Αν πάμε βέβαια, εμείς με 7 διανυκτερεύσεις θα πάμε και Λισαβόνα και Πόρτο. Θα έχουμε νοικιασμένο αυτοκίνητο. Και μένα η αλλαγή μου χάλασε τα σχέδια καθώς είχαμε σκοπό να πάμε πρώτα Πόρτο και μετά Λισαβόνα ενώ τώρα θα το κάνουμε αντίστροφα καθώς άλλαξαν οι ώρες και δεν υπάρχει η πρωινή του πήγαινε. Τέλος πάντων. Βέβαια από την αρχή είχα πτήσεις από και προς Λισαβόνα καθώς και πέρσι τα ίδια έκανε η Aegean. Γνωστοί που είχαν κλείσει να πάνε Μαδρίτη και να επιστρέψουν από Μάλαγα, η Μάλαγα καταργήθηκε. Μικρό το κακό. Ας πάμε πρώτα ο Θεός κι ας αλλάξει και το πρόγραμμα μας.

alvadi

Member
Επόμενο Ταξίδι
Λισαβόνα-Πόρτο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μεξικό
Πόσες μέρες σκοπεύεις να πας; Γιατί αν είναι πάνω από 5-6 πας άνετα Πόρτο και ξαναγυρίσεις. Είτε με αυτοκίνητο είτε με τραίνο.
5 μέρες ολόκληρες ήταν προγραμματισμένες και ήταν για αρχές Σεπτεμβρίου, αλλά με τις νέες πτήσεις βγαίνουν 4 οπότε και η Ναζαρέ που είδα ή η Κόιμπρα ειναι μία λύση και μάλιστα όχι ανάγκης. Απλά η συνταξιδιώτισσα μου λεει ότι δεν μας θέλει η Λισαβόνα, αλλαγή προορισμού.. Ας καταφέρουμε να πάμε ένα ταξίδι, αυτός ειναι ο στόχος πια, όχι ο προορισμός..

paefstra

Member
Απλά η συνταξιδιώτισσα μου λεει ότι δεν μας θέλει η Λισαβόνα, αλλαγή προορισμού.. Ας καταφέρουμε να πάμε ένα ταξίδι, αυτός ειναι ο στόχος πια, όχι ο προορισμός..
Αν επιμενετε για Πορτογαλια και θελετε ευελιξια ημερομηνιων η Κοιμπρα συνδεεται με τη Μαδριτη και οδικως και με τρενο. Η Μαδριτη εχει πτησεις καθημερινα. Δεν ειναι απαλευτο, ενα βραδινο ταξιδι 6-7 ωρες. (Ενα απο τα ακυρωμενα ταξιδια του καλοκαιριου 2020, γι αυτο το ξερω)

taxidiara

Member
Επόμενο Ταξίδι
??
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΓΥΡΟΣ Η.Π.Α.
Με τη σειρά μου να ρωτήσω κάτι άλλο. Έχω βρει εισιτήριο στην Aegean με 31ευρώ, βάζοντας τον κωδικό flymeto2021 μου κοστίζει 1 εύρω. Αν τελικά δεν καταφέρω να ταξιδέψω και κάνω κανoνικά check in, κερδίζω τα μίλια που δίνει ή όχι;
Βρε παιδιά, πως παίρνετε την έκπτωση δηλαδή με το κωδικό? Πως τον χρησιμοποιείτε δηλαδή? Μέσω desktop γίνεται ή πρέπει από εφαρμογή/κινητό κλπ?

EDIT: Α, πρόκειται για κωδικό που κερδίσατε ως δώρο από διαγωνισμό? Κάτι τέτοιο κατάλαβα.. Αν είναι έτσι τζίφος

Last edited:

Billouk

Member
Επόμενο Ταξίδι
ΓΑΜΗΛΙΟ...
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΙΣΛΑΝΔΙΑ
Βρε παιδιά, πως παίρνετε την έκπτωση δηλαδή με το κωδικό? Πως τον χρησιμοποιείτε δηλαδή? Μέσω desktop γίνεται ή πρέπει από εφαρμογή/κινητό κλπ?

EDIT: Α, πρόκειται για κωδικό που κερδίσατε ως δώρο από διαγωνισμό? Κάτι τέτοιο κατάλαβα.. Αν είναι έτσι τζίφος
Δοκίμασε το "flymeto2021" σε όποια συσκευή έχεις στο πεδίο κάτω από της ημερομηνίες, χτες που το δοκίμασα, δούλευε! Οι άλλοι 2 κωδικοί (summer2021e και summer2021r) νομίζω ότι έληξαν στις 24/2 23.59.

Μάγδα

Member
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία;
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
5 μέρες ολόκληρες ήταν προγραμματισμένες και ήταν για αρχές Σεπτεμβρίου, αλλά με τις νέες πτήσεις βγαίνουν 4 οπότε και η Ναζαρέ που είδα ή η Κόιμπρα ειναι μία λύση και μάλιστα όχι ανάγκης. Απλά η συνταξιδιώτισσα μου λεει ότι δεν μας θέλει η Λισαβόνα, αλλαγή προορισμού.. Ας καταφέρουμε να πάμε ένα ταξίδι, αυτός ειναι ο στόχος πια, όχι ο προορισμός..
Εμάς πάλι η Λισαβόνα ήταν η αλλαγή προορισμού από εισιτήρια για Αγία Πετρούπολη που ήταν όνειρο ζωής. Μη το βλέπετε στενά. Δυστυχώς τα ταξίδια πλέον είναι δύσκολα. Ευελιξία θέλει. Την Πορτογαλία την αποφασίσαμε κυρίως λόγω Σέγκεν και βέβαια ψάχνοντας λίγο παραπάνω είδα ότι είναι υπέροχος προορισμός.

Last edited:

gkalla

Member
Επόμενο Ταξίδι
Κούβα
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού, Νέα Ζηλανδία
Με 4 μέρες μόνο, Λισαβόνα αποκλειστικά, άντε βαριά βαριά και μια μονοήμερη στη Σιντρα.

Billouk

Member
Επόμενο Ταξίδι
ΓΑΜΗΛΙΟ...
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΙΣΛΑΝΔΙΑ
Τελικά, να σας ενημερώσω ότι η Aegean έστειλε email για την ακύρωση προγραμματισμένης πτήσης ανήμερα του Πάσχα.

Το θέμα είναι ότι μετά τον διάλογο εδώ είχα ήδη μπει στην εφαρμογή, είχα ζητήσει voucher και είχα ήδη κάνει κράτηση με το επιπλέον 10% που μου χορηγήθηκε...

Με λίγα λόγια μου έστειλαν για ακύρωση πτήσης με κωδικό κράτησης που εδώ και αρκετές μέρες δεν υφίσταται.

Όμως, το σημαντικό είναι ότι έστειλε email 2 μήνες πριν (χονδρικά).

psilos3

Member
Επόμενο Ταξίδι
Πάσχα; Γελάει ο κόσμος...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Τελικά, να σας ενημερώσω ότι η Aegean έστειλε email για την ακύρωση προγραμματισμένης πτήσης ανήμερα του Πάσχα.
Το ίδιο και σε 'μένα, σήμερα το πρωί, για πτήση τη Δευτέρα του Πάσχα, δύο μήνες μετά.
Το θέμα είναι ότι μετά τον διάλογο εδώ είχα ήδη μπει στην εφαρμογή, είχα ζητήσει voucher και είχα ήδη κάνει κράτηση με το επιπλέον 10% που μου χορηγήθηκε...
Με λίγα λόγια μου έστειλαν για ακύρωση πτήσης με κωδικό κράτησης που εδώ και αρκετές μέρες δεν υφίσταται.
Ακριβώς έτσι συνέβη και με μένα, έχω ζητήσει κουπόνι και μου ήρθε το αυτοματοποιημένο (προφανώς) email για κράτηση που πλέον δεν υφίσταται.
Όμως, το σημαντικό είναι ότι έστειλε email 2 μήνες πριν (χονδρικά).
Όλα αυτά είναι μαθήματα. Συμπεριφοράς, αξιοπιστίας, σοβαρότητας κτλ.
Οφείλουμε πλέον να ξέρουμε και να είμαστε αρκετά πιο ψιλιασμένοι σε όλα.

Επόμενο Ταξίδι
road trip στα Βαλκάνια
Θεωρείτε δηλαδή παρακινδυνευμενο κλείσιμο εισιτηρίων με Aegean από τώρα για καλοκαίρι γαι εξωτερικό;;

Billouk

Member
Επόμενο Ταξίδι
ΓΑΜΗΛΙΟ...
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΙΣΛΑΝΔΙΑ
Θεωρείτε δηλαδή παρακινδυνευμενο κλείσιμο εισιτηρίων με Aegean από τώρα για καλοκαίρι γαι εξωτερικό;;
Πότε δεν θα μάθουμε...
Σίγουρα να είναι τουλάχιστον flex ο ναύλος!
Προσωπικά, έχω κλείσει.

Samion

Member
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Πότε δεν θα μάθουμε...
Σίγουρα να είναι τουλάχιστον flex ο ναύλος!
Προσωπικά, έχω κλείσει.
Και ο light ναυλος εχει απεριοριστες αλλαγες χωρις χρεωση. Για κρατησεις ως 28/3

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
31.455
Μέλη
35.992
Νεότερο μέλος
Βαγγελης12

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα