Aegean Airlines Ερωτήσεις για Aegean

maria91

Member
Μηνύματα
2.070
Likes
1.941
το ότι το εισητηριο είναι αγορασμένο με μιλια δεν τους απαλλάσσει από τίποτε.
μου έχει συμβεί παρόμοιο περιστατικό με εισιτήριο αγορασμένο με μίλια.
4 ώρες καθυστέρηση,
αφενός δεν πήρα τηλέφωνο πουθενά αφετέρου μου έστειλαν μήνυμα στο βαιμπερ γνωστοποιώντας μου τα δικαιώματα μου. και μήνυμα να μην μου στέλνανε τα δικαιώματα μου τα ξέρω.
μας δώσανε ένα δωρεάν ανά άτομο εισιτήριο και 250 ευρώ αποζημίωση (πτήση εσωτερικού) και κουπόνι για σνακ και καφέδες.
αν φταίει η αιγαίου για την καθυστέρηση τότε δικαιούστε να πάρετε αποζημίωση 400 ευρώ ανά άτομο γιατί είναι πάνω από 1500 χιλιομετρα.
Επικοινωνήστε μαζί μας
την αποζημίωση την πήραμε σε 4 μέρες από τότε που στείλαμε το αίτημα.

((Αγαπητέ/ή

Επικοινωνούμε μαζί σας προκειμένου να ζητήσουμε μία ειλικρινή συγγνώμη για την τη μη έγκαιρη αναχώρηση της πτήσης ….. για SKG σήμερα. Ακολουθώντας τις οδηγίες που ορίζει ο Ευρωπαϊκός Κανονισμός (EK261) σχετικά με τα δικαιώματα των επιβατών, δικαιούστε χρηματική αποζημίωση. Παρακαλούμε συμπληρώστε την παρακάτω φόρμα Κεντρική Σελίδα Επικοινωνίας συμπεριλαμβάνοντας τα στοιχεία του λογαριασμού Τραπέζης και ένας εκ των συναδέλφων μας από το Customer Relations θα επικοινωνήσει μαζί σας το συντομότερο δυνατό. Για την καλύτερη εξυπηρέτησή σας παρακαλούμε να συμπεριλάβετε στο θέμα του μηνύματός σας ‘’ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΠΤΗΣΗΣ’’.

Ευχαριστούμε

Customer Care Center))
Το ποσο που δικαιουσαι το συμπληρωνεις στην αιτηση εσυ ή εκεινοι;γιατι το εχει ως απαιτουμενο οταν την συμπληρωνεις την αιτηση και δε σ αφηνει να συνεχισεις παρακατω...ημουν στην ιδια πτηση απ οτι βλεπω με τον @jimp (ε ρε το travelstories!)και εχω και χαλασμενη βαλιτσα οπου απο τη ταραχη-κουραση και το αγχος να προλαβω το μετρο,δε την πηρα πρεφα μεσα στο αεροδρομιο και θα μου μεινει ετσι :mad: :mad: :mad: :mad:
 
D

Delmem38110

Guest
Το ποσο που δικαιουσαι το συμπληρωνεις στην αιτηση εσυ ή εκεινοι;γιατι το εχει ως απαιτουμενο οταν την συμπληρωνεις την αιτηση και δε σ αφηνει να συνεχισεις παρακατω...ημουν στην ιδια πτηση απ οτι βλεπω με τον @jimp (ε ρε το travelstories!)και εχω και χαλασμενη βαλιτσα οπου απο τη ταραχη-κουραση και το αγχος να προλαβω το μετρο,δε την πηρα πρεφα μεσα στο αεροδρομιο και θα μου μεινει ετσι :mad: :mad: :mad: :mad:
το βάζεις εσύ. 400 ευρώ στην δικιά σας περίπτωση.
Δικαιώματα επιβατών αεροπορικών μεταφορών
Στιγμιότυπο 2022-03-28, 6.14.18 μμ.png
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.013
Likes
6.395
Το ποσο που δικαιουσαι το συμπληρωνεις στην αιτηση εσυ ή εκεινοι;γιατι το εχει ως απαιτουμενο οταν την συμπληρωνεις την αιτηση και δε σ αφηνει να συνεχισεις παρακατω...ημουν στην ιδια πτηση απ οτι βλεπω με τον @jimp (ε ρε το travelstories!)και εχω και χαλασμενη βαλιτσα οπου απο τη ταραχη-κουραση και το αγχος να προλαβω το μετρο,δε την πηρα πρεφα μεσα στο αεροδρομιο και θα μου μεινει ετσι :mad: :mad: :mad: :mad:
400 ευρώ έβαλα εγώ και περιμένω να πάρει κάποιος τηλέφωνο.

Άλλη φορά θα φωνάζουμε ποιος είναι απ'το travelstories.
 
D

Delmem38110

Guest
400 ευρώ έβαλα εγώ και περιμένω να πάρει κάποιος τηλέφωνο.

Άλλη φορά θα φωνάζουμε ποιος είναι απ'το travelstories.
δεν θα σε πάρει κανείς τηλέφωνο. θα σου έρθει ένα πιο προσωπικό μειλ από κάποιον/α υπάλληλο της εταιρείας λέγοντας σου ότι λυπάται πολύ................. και ότι έχει προωθήσει το αίτημα σου για πληρωμή στο λογιστήριο και θα το πάρεις εντός 20 ημερών.
φυσικά όλα θα γίνουν πολύ πιο γρήγορα.
επίσης το δωρεάν εισιτήριο σου το ζητάς τηλεφωνικά δίνοντας πληροφορίες της πτήσης σου.
θα πληρώσεις για ένα καινούριο τους φόρους που αναλογούν συν 10 ευρώ επεξεργασία. και ισχύει για οπουδήποτε πάει η αιγαίου. πρέπει να το αγοράσεις μέσα στο χρόνο και μπορεί να χρησιμοποιηθεί μέχρι και 3 μήνες μετά το πέρας τησ προθεσμίας αγοράς.
12 μήνες περιθώριο αγοράς,
15 μήνες ημερομηνία αναχώρησης.
καλό είναι να προβλέψεις πολύ πιο μπροστά πότε θες να ταξιδέψεις.. έχουν περιορισμένο αριθμό θέσεων. μπορεί να σε βάλουν και σε λίστα αναμονής.
 

vanda

Member
Μηνύματα
875
Likes
4.171
Επόμενο Ταξίδι
Βρυξέλλες ξανά
Ονειρεμένο Ταξίδι
Βιετνάμ και Αργεντινή
Άλλη φορά θα φωνάζουμε ποιος είναι απ'το travelstories.
Μπορούμε εναλλακτικά να φοράμε κονκάρδα η μπλουζάκι που να γραφει travelstories για να αναγνωριζόμαστε μεταξύ μας στο αεροδρόμιο!
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.934
Likes
40.776
Μπορούμε εναλλακτικά να φοράμε κονκάρδα η μπλουζάκι που να γραφει travelstories για να αναγνωριζόμαστε μεταξύ μας στο αεροδρόμιο!
Εν τω μεταξυ εδω μεσα τοσα χρονια εχω ποσταρει 2 φωτογραφιες με γυαλια ηλιου η σκοτεινες και βασιζομαι παρα πολυ στη μασκα για να περναω απαρατηρητη κι εσεις λετε να εχουμε και διακριτικα?? :lol:
 

vanda

Member
Μηνύματα
875
Likes
4.171
Επόμενο Ταξίδι
Βρυξέλλες ξανά
Ονειρεμένο Ταξίδι
Βιετνάμ και Αργεντινή
Εν τω μεταξυ εδω μεσα τοσα χρονια εχω ποσταρει 2 φωτογραφιες με γυαλια ηλιου η σκοτεινες και βασιζομαι παρα πολυ στη μασκα για να περναω απαρατηρητη κι εσεις λετε να εχουμε και διακριτικα?? :lol:
:haha: :haha: :haha:
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.070
Likes
1.941
Ωραια!εγω προλαβα και διαβασα εδω τα μηνυματα και εβαλα 400ε στο ποσο...τ αγορι μου ομως την εκανε χθες το βραδυ κ εβαλε ενα ενδεικτικο 100ε...λετε να του φανε τα υπολοιπα 300 ή θα τα παρει κανονικα μιας και βαση νομου ειναι 400ε;;
 
D

Delmem38110

Guest
Ωραια!εγω προλαβα και διαβασα εδω τα μηνυματα και εβαλα 400ε στο ποσο...τ αγορι μου ομως την εκανε χθες το βραδυ κ εβαλε ενα ενδεικτικο 100ε...λετε να του φανε τα υπολοιπα 300 ή θα τα παρει κανονικα μιας και βαση νομου ειναι 400ε;;
μπορείτε να απαντήσετε στο μέιλ που σας ήρθε με τον αριθμό της αίτησης αν σας δίνετε αυτή η δυνατότητα συμπληρώνοντας, διορθώνοντας το αίτημα σας.
ένα τηλέφωνο ( αμέσως όμως ) σε ώρες εργασία στην Αιγαίου θα ήταν καλό.
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.070
Likes
1.941
μπορείτε να απαντήσετε στο μέιλ που σας ήρθε με τον αριθμό της αίτησης αν σας δίνετε αυτή η δυνατότητα συμπληρώνοντας, διορθώνοντας το αίτημα σας.
ένα τηλέφωνο ( αμέσως όμως ) σε ώρες εργασία στην Αιγαίου θα ήταν καλό.
Πηραμε εχθες και μας ειπαν οτι δε μπορουν να μας εξυπηρετησουν μεσω τηλεφωνου και θα μας παρει το customer care τηλεφωνο...θα στειλω εξτρα μαιλ αν γινετε και θα ξανακαλεσω κ σημερα..ευχαριστω!
 

Gioref

Member
Μηνύματα
163
Likes
133
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπέστη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καναδάς
Καλημέρα! Γνωρίζει κανείς προτού πάρω τηλέφωνο αν μπορώ να πάρω το παιδικό καθισματάκι για το αυτοκίνητο στην πτήση; Για παιδί 8 ετών.
 

ell9

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλησπέρα σας,το πρωί έκανα μια κράτηση από Αλεξανδρούπολη για Αθήνα και διαπίστωσα ότι έχει γίνει ένα τυπογραφικό λάθος στο όνομα. Συγκεγκριμένα αντί να γράψω στα λατινικά NİKOU έγραψα NİKOY.Στη ταυτότητα είναι γραμμένο NİKOU.Όπως ανέφερα η πτήση μου είναι από Αλεξανδρούπολη είναι σχετικά ένα μικρό αεροδρόμιο ,υπάρχει περίπτωση να μην το προσέξουν ή να μην με χρεώσουν εξτρά εκείνη τη στιγμη;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.666
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom