Aegean Airlines Ερωτήσεις για Aegean

thanos75

Member
Μηνύματα
1.370
Likes
3.428
Επόμενο Ταξίδι
μάλλον Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Καλιφόρνια-Χαβάη
Παιδιά, γνωρίζει κάποιος; Αν έχεις Light ναύλο με διπλό εισητήριο (2 άτομα), τι γίνεται με το seat allocation; Θα βγάλει διπλανές θέσεις ή θα πρέπει να αγοράσουμε συγκεκριμένες θέσεις;
Σε γενικές γραμμές εάν δεν υπάρχει τεράστια κίνηση και δεν είναι full το αεροπλάνο, κατά πάσα πιθανότητα θα σου βγάλει διπλανές θέσεις- ακόμα κι αν έχεις light ναύλο. Και ειδικά αν κάνεις το ηλεκτρονικό check-in αμέσως μόλις ανοίξει το σύστημα (48 ώρες νωρίτερα), οι πιθανότητες αυξάνονται γενικά
 

nick07

Member
Μηνύματα
297
Likes
567
Παιδιά, γνωρίζει κάποιος; Αν έχεις Light ναύλο με διπλό εισητήριο (2 άτομα), τι γίνεται με το seat allocation; Θα βγάλει διπλανές θέσεις ή θα πρέπει να αγοράσουμε συγκεκριμένες θέσεις;
Τις βγαζει μαζι αν προκειται για μια κρατηση. Προβλημα ισως υπαρξει σε γεματη πτηση που πας να κανεις τελευταια στιγμη check-in.
 

afrodite39

Member
Μηνύματα
103
Likes
96
Επιβεβαιώνω ότι αν είναι σε μία κράτηση σας βάζει μαζί…..
φέτος οικογενειακώς τέσσερα άτομα όσες φορές ταξίδεψαμε μας έβαλε μαζί….
 

gioannis13

Member
Μηνύματα
1.279
Likes
7.981
Επόμενο Ταξίδι
Όπου πετάει αεροπλάνο...
Ταξίδι-Όνειρο
Χωρίς ρολόι στο χέρι !!!
Καλό απόγευμα, μόνο εμένα έχει τρελαθεί το app και η σελίδα και αρνείται να συνεργαστεί ? 😲
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Καλό απόγευμα, μόνο εμένα έχει τρελαθεί το app και η σελίδα και αρνείται να συνεργαστεί ? 😲
Νωρίτερα μου έγραψε πως πρέπει να έχω συμπληρωμένο PLF για την είσοδο στην χώρα!
 

sofianaxos

Member
Μηνύματα
793
Likes
273
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Γεια και χαρά! Ζήτησα από Aegean αλλαγή πτησης καθώς μου άλλαξε την ώρα σε υπάρχουσα πτήση και έφαγα χ λόγω του ότι σύμφωνα με πολιτική της εταρείας αλλαγή επιτρέπεται μόνο για διάστημα 7 ημερών +- από την αρχική πτήση.
Σας έχει συμβεί;
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.040
Likes
41.048
Γεια και χαρά! Ζήτησα από Aegean αλλαγή πτησης καθώς μου άλλαξε την ώρα σε υπάρχουσα πτήση και έφαγα χ λόγω του ότι σύμφωνα με πολιτική της εταρείας αλλαγή επιτρέπεται μόνο για διάστημα 7 ημερών +- από την αρχική πτήση.
Σας έχει συμβεί;
Ναι. Και δεν ειχε πτηση σε + - 7 μερες λογω καταργησης εποχιακης οποτε επεστρεψαν τα λεφτα.
 

sofianaxos

Member
Μηνύματα
793
Likes
273
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Ναι. Και δεν ειχε πτηση σε + - 7 μερες λογω καταργησης εποχιακης οποτε επεστρεψαν τα λεφτα.
Κρίμα..
Τον προηγούμενο μήνα μου το άλλαξαν χωρίς τέτοια προϋπόθεση

Ναι. Και δεν ειχε πτηση σε + - 7 μερες λογω καταργησης εποχιακης οποτε επεστρεψαν τα λεφτα.
Πάντως στο δεύτερο τηλεφώνημα που έκανα κ με λίγη παραπάνω επιμονή μια χαρά μου το άλλαξαν
 
Μηνύματα
14
Likes
11
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελώνη
Ταξίδι-Όνειρο
Ινδία
Kαλημέρα σας! Έχουμε κλείσει για Βαρκελώνη με aegean, φεύγουμε 13/01!
Όταν έκλεινα τα εισιτήρια δεν επέλεξα θέση...Μπήκα εχθές να το κάνω και είδα ότι το αεροπλάνο είναι άδειο. Λυπήθηκα να δώσω 12 ευρώ το άτομο...
Τι γίνεται αν δεν κλείσω θέσεις; Η κράτηση είναι από τον ίδιο λογαριασμό. Υπάρχει περίπτωση να μας χωρίσουν; Ή θα μας βάλουν μαζί σε τυχαία θέση στο αεροπλάνο;
 

THALIAL

Member
Μηνύματα
297
Likes
864
Επόμενο Ταξίδι
Σκωτία
Kαλημέρα σας! Έχουμε κλείσει για Βαρκελώνη με aegean, φεύγουμε 13/01!
Όταν έκλεινα τα εισιτήρια δεν επέλεξα θέση...Μπήκα εχθές να το κάνω και είδα ότι το αεροπλάνο είναι άδειο. Λυπήθηκα να δώσω 12 ευρώ το άτομο...
Τι γίνεται αν δεν κλείσω θέσεις; Η κράτηση είναι από τον ίδιο λογαριασμό. Υπάρχει περίπτωση να μας χωρίσουν; Ή θα μας βάλουν μαζί σε τυχαία θέση στο αεροπλάνο;
Θα σας δώσουν τυχαίες θέσεις αλλά θα είσαστε μαζί.
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
12 ευρώ θα τα έδινα μόνο για να είχα κενή θέση δίπλα μου, όχι για να βλέπω για 3 έξτρα ώρες το συνταξιδιώτη μου (που θα τον βλέπω και σε όλο το υπόλοιπο ταξίδι). Βασικά πρέπει να είναι κάποιος τελείως κορόιδο για να πληρώσει μία τέτοια υπηρεσία, αλλά φαίνεται ότι τα τμήματα μάρκετινγκ των αεροπορικών ξέρουν καλύτερα τις ανάγκες του κόσμου.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.207
Μηνύματα
883.772
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom