Aegean Airlines Ερωτήσεις για Aegean

giota235

Member
Μηνύματα
140
Likes
364
Επόμενο Ταξίδι
Puglia, Dubrovnik
Ταξίδι-Όνειρο
Μάτσου Πίτσου, Αργεντινή

Pel

Member
Μηνύματα
752
Likes
3.810
Ταξίδι-Όνειρο
Και πού δεν θέλω;
Μηνύματα
42
Likes
113
Ειχα κανα δυο χρόνια να ταξιδέψω με aegean και βλέπω πλέον δίνει μια βαλίτσα 8 κιλων στη βασική τιμή, χωρίς ομως δικαίωμα ουτε για μια μικρή γυναικεία τσαντα πχ.

Αυτό όμως που με "ξένισε" πολύ, είναι η χρέωση για ενα λάθος γράμμα στο όνομα.
Εβαλα "k" αντί για "c", ενημέρωσα την ιδια μερα για την αλλαγή και χρεώθηκα 23€ o_O:mad:
Αν θυμάμαι καλά, στους όρους της Αιγαίου αναφέρει ότι το ένα γράμμα λάθος περνάει κανονικά.
 

nick07

Member
Μηνύματα
297
Likes
567
Αν θυμάμαι καλά, στους όρους της Αιγαίου αναφέρει ότι το ένα γράμμα λάθος περνάει κανονικά.
Με ενα γραμμα λαθος εντος ελλαδας και εντος σενγκεν δεν εχεις προβλημα. Παρ ολα αυτα αν παρεις να κανεις διορθωση σε χρεωνουν μινιμουμ 23 ευρω...
 

duty_free

Member
Μηνύματα
903
Likes
3.226
αγαπηταί, αγαπητοί,

ξερετε αν η αιτζήαν (και γενικως αι αεροπορικαι) επιτρέπουν το κατωθι εργαλειάκι;

το μαχαιρακι ειναι 4 εκατοστά όπως ισως βλεπετε, ενω το ψαλιδι μικρότερο αλλά απο μια σκοπιά μπορει καποιος να το θεωρησει και μεγαλυτερο.

ΥΓ: Τσιμπιδάκι εννοώ στο τρίτο, πωπω ντροπή.

1709468174959.jpg
1709468174946.jpg
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.141
Likes
20.432
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
@duty_free στο φαρμακείο που παίρνω μαζί μου στα ταξίδια και το έχω πάντα στην χειραποσκευή στο αεροπλάνο μαζί μου, έχω ψαλίδι με λάμα περίπου 4-5cm και δεν μου έχει πει ως στιγμής κανένας τίποτα σε κανένα αεροδρόμιο. Τα υπόλοιπα που επίσης κουβαλάω μαζί μου σε τέτοια ταξίδια, όπως νυχοκόπτη με σουγιά και τσιμπιδάκια, τα βάζω στη παραδοτέα.

https://el.aegeanair.com/travel-inf...aposkevon/apagoreymena-ylika-kai-antikeimena/
 

gkalla

Member
Μηνύματα
1.253
Likes
6.732
Επόμενο Ταξίδι
Βελιγράδι
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα, Περού, Ν. Ζηλανδία
αγαπηταί, αγαπητοί,

ξερετε αν η αιτζήαν (και γενικως αι αεροπορικαι) επιτρέπουν το κατωθι εργαλειάκι;

το μαχαιρακι ειναι 4 εκατοστά όπως ισως βλεπετε, ενω το ψαλιδι μικρότερο αλλά απο μια σκοπιά μπορει καποιος να το θεωρησει και μεγαλυτερο.

ΥΓ: Τσιμπιδάκι εννοώ στο τρίτο, πωπω ντροπή.

View attachment 455719 View attachment 455720
Έχω το ίδιο ακριβώς, το έχω πάρει μαζί μου σε τουλάχιστον 5 ταξίδια. Δεν ασχολήθηκε κανείς.
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.432
Likes
4.416
Αν προσθέσω αποσκευή σε υφιστάμενη κράτηση με χρήση κουπονιού και αργότερα αλλάξω την κράτηση (αλλαγή ημερομηνίας της πτήσης), τι γίνεται με την αποσκευή? "Μεταφέρεται"?
 

gioannis13

Member
Μηνύματα
1.274
Likes
7.939
Επόμενο Ταξίδι
Όπου πετάει αεροπλάνο...
Ταξίδι-Όνειρο
Χωρίς ρολόι στο χέρι !!!
Όποια χρήση κουπονιού, αναβάθμιση, πάρκινγκ, αποσκευών,, καίγεται μετά την χρήση του.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.194
Μηνύματα
883.515
Μέλη
38.898
Νεότερο μέλος
χρυσανθη

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom