Austrian Airlines Ερωτήσεις για Austrian airlines

marian90

Member
Μηνύματα
83
Likes
18
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδία
Μου ζητησαν αν θελω για να μην περιμενουμε στο αεροδρόμιο να ανεβασουμε τα εγγραφα σχετικα με τον covid για να μην περιμενουμε στο αεροδρόμιο. Επισης, ζητανε pre travel clearance, αυτο ειναι για όλους ή μονο για τους ανεμβολίαστους;
 

marian90

Member
Μηνύματα
83
Likes
18
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδία
Καναμε check in και δεν μας εχουν στειλει τα boarding passes, ούτε μπορούμε να τα κατεβασουμε από κάπου. Το έχει πάθει κανένας άλλος;
 

adiaforos

Member
Μηνύματα
1.054
Likes
1.600
Καναμε check in και δεν μας εχουν στειλει τα boarding passes, ούτε μπορούμε να τα κατεβασουμε από κάπου. Το έχει πάθει κανένας άλλος;
Τα παιδιά λίγο παραπάνω έγραψαν περί παραλαβής τους στο γκισέ, πιθανόν να ισχύει ακόμη.
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.035
Καναμε check in και δεν μας εχουν στειλει τα boarding passes, ούτε μπορούμε να τα κατεβασουμε από κάπου. Το έχει πάθει κανένας άλλος;
Ναι θέλουν να πας στο γκισέ που κάνουν έλεγχο στο χαρτομανι...
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.604
Likes
9.841
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
Ακυρώθηκε στις 5 του Μάρτη το ταξίδι στην Αγία Πετρούπολη για 25η Μαρτίου λόγω των γεγονότων με Ρωσία.

Η εναλλακτική που βρέθηκε ήταν Μπρατισλάβα-Βιέννη. Το εισιτήριο με Austrian 15 μέρες πριν την πτήση έκανε 81 ευρώ (!!) την ίδια ώρα που της Aegean έκανε 199... Και οι δυο πτήσεις τίγκα και στο πήγαινε και στο έλα.

Υποχρεωτική FFP2 ή KN95 και στη πτήση και στο lounge στη Βιέννη, σε βάζουν να αγοράσεις εάν δεν έχεις, βρήκα μια τελευταία στη τσάντα μου κατα τύχη.

Έξτρα μπόνους τα πολλά μίλια, θέλει ανανέωση το site της Aegean. Κατηγορίας Y το Αθήνα-Βιέννη, κατηγορίας M το Βιέννη-Αθήνα. Ενώ στο site λέει ότι είναι 950 και 500 αντίστοιχα, και οι δυο πτήσεις έδωσαν 1250 μίλια αναβάθμισης η καθεμία..

Άλλη μια αεροπορική μετά την SAS που δίνει περισσότερα μίλια αναβάθμισης σε κατόχους miles awards κάρτας της Aegean, από την ίδια την Aegean για την πτήση της στο ίδιο δρομολόγιο...
 

done

Member
Μηνύματα
119
Likes
107
Επόμενο Ταξίδι
Αυστρία
Ταξίδι-Όνειρο
χιλή
Γνωρίζει κανεις πως βλέπω στο site τι κατηγορίας ναύλο κλείνω; (Σε γραμματακια εννοώ, P, O, B, Y κλπ)
 

kflabouris

Member
Μηνύματα
17
Likes
5
Καλησπερα, ταξιδευω αυριο με austrian κ εχω economy light εισητηριο,
Περα απο την 8αρα καμπινας, γνωριζει κανεις αν επιτρεπουν και backpack?
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.310
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Καλησπερα, ταξιδευω αυριο με austrian κ εχω economy light εισητηριο,
Περα απο την 8αρα καμπινας, γνωριζει κανεις αν επιτρεπουν και backpack?
Είναι για ένα αντικείμενο έως 8 κιλά.
Το προσωπικό αντικείμενο πρέπει να έχει max. διαστάσεις 40x30x10
Δε νομίζω να χει τέτοιο περιορισμό, εδώ λέει για μεγαλύτερες διαστάσεις:
https://www.austrian.com/at/en/carry-on-baggage

Τσέκαρα μόλις και εισιτήριο economy light της Austrian. Το μόνο που αναφέρει είναι ο κανόνας στα κιλά, μέγιστα 8 τον αριθμό.
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.428
Likes
4.412
Είναι για ένα αντικείμενο έως 8 κιλά.

Δε νομίζω να χει τέτοιο περιορισμό, εδώ λέει για μεγαλύτερες διαστάσεις:
https://www.austrian.com/at/en/carry-on-baggage

Τσέκαρα μόλις και εισιτήριο economy light της Austrian. Το μόνο που αναφέρει είναι ο κανόνας στα κιλά, μέγιστα 8 τον αριθμό.
https://www.austrian.com/de/en/carry-on-baggage
"In addition to your item of hand luggage, you may also take one additional personal item with a maximum size of 40 x 30 x 10 cm into the cabin with you. This might be a handbag, a travel pouch or a laptop bag, for example."
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.310
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
https://www.austrian.com/de/en/carry-on-baggage
"In addition to your item of hand luggage, you may also take one additional personal item with a maximum size of 40 x 30 x 10 cm into the cabin with you. This might be a handbag, a travel pouch or a laptop bag, for example."
Ναι σωστά, μιλάς για το προσωπικό αντικείμενο, εγώ κοιτούσα τις διαστάσεις της χειραποσκευής.
Δε ξέρω πάντως αν προβλέπεται και προσωπικό αντικείμενο στο economy light, τουλάχιστον στην κράτηση και το εισιτήριο δεν αναφέρει κάτι.
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.428
Likes
4.412
Ναι σωστά, μιλάς για το προσωπικό αντικείμενο, εγώ κοιτούσα τις διαστάσεις της χειραποσκευής.
Δε ξέρω πάντως αν προβλέπεται και προσωπικό αντικείμενο στο economy light, τουλάχιστον στην κράτηση και το εισιτήριο δεν αναφέρει κάτι.
Ισχύει για όλες τις κατηγορίες ναύλου κανονικά (δεν είναι όπως το light της Αιγαίου)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.722
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom