Ryanair Ερωτήσεις για Ryanair v.2

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.276
Likes
1.343
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
Λέει ότι δωρεάν είναι μια τσάντα 20 25.40.... Για 2η χειραποσκευη θέλει 12ε ανά πτήση ανά άτομο. Άρα δεν. Μπορείς να έχεις 2 πράγματα δωρεάν.. Όπως ήταν παλια
 

orck

Member
Μηνύματα
662
Likes
1.010
Δεν θυμαμαι επισημα να αφηνε ποτε να εχεις την μικρη τσαντα για να μπει κατω απο το μπροστινο καθισμα και μια εξτρα.
Απλα δεν ελεγαν τιποτα για τις τυπικες μικρες γυναικειες τσαντες.
Να ξερετε οτι η σχολικη τσαντα τυπου Polo ειναι περιπου 20 λιτρα σε ογκο, μπορειτε να παρετε και αρκετα μεγαλυτερο σακιδιο 30λιτρων το οποιο ειναι φυσικα συμπιεσιμο και χωραει περισσοτερα μεσα.
 

Kostass

Member
Μηνύματα
211
Likes
362
Καλημέρα.Αν διαλέξω το value ναύλο της Ryan Screenshot δε μπορώ να έχω χωρίς χρέωση 2η αποσκευή,έστω παραδοτέα για το αμπάρι?
 
Last edited:

psilos3

Member
Μηνύματα
6.089
Likes
44.963
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Καλημέρα.Αν διαλέξω το value ναύλο της Ryan Screenshot δε μπορώ να έχω χωρίς χρέωση 2η αποσκευή,έστω παραδοτέα για το αμπάρι?
Όχι, σε καμία περίπτωση, θα τη χρεωθείς.
Μόνο αυτή που προβλέπεται, 40Χ20Χ25 μαζί σου στη καμπίνα.
 

IonioAgaphmou

Member
Μηνύματα
26
Likes
17
Παιδια η ραιαν εβγαλε καποιες πολυ φτηνες πτησεις για νησια και εξωτερικο γιακρατησεις εως 9ιουνιου και για πτησεις εως Οκτώβριο. Τωρα τι γνωμη εχετε, νομιζετε οτι αυτες αυτη τη φορα θα πραγματοποιηθουν? Εχω ασχημη εμπειρια και εγω, ακομα περιμενω επιστροφη χρηματων απο πτηση που δεν εγινε τον περασμένο Οκτωβριο και παρεμπιπτοντως αν θα μπορουσε καποιος να μου πει μια ιδεα τι μπορω να κάνω για να μου τα επιστρεψουν, θα του ημουν ευγνωμων. Εχω στειλει ηλεκτρονικα ολες τις απαραιτητες αιτησεις, μου απαντησαν σε email(το χειμωνα) οτι τα λεφτα πιστωθηκαν αλλα δεν εγινε ποτε αυτο , δεν τα ειδα ποτε στο λογαριασμο μου.
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.089
Likes
44.963
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Τωρα τι γνωμη εχετε, νομιζετε οτι αυτες αυτη τη φορα θα πραγματοποιηθουν?
Κανείς δε ξέρει να στο απαντήσει αυτό μετά βεβαιότητας έτσι όπως είναι η κατάσταση. Πάντα κλείνουμε με το όποιο ρίσκο, αυτό που θα κάνει τη λιγότερη ζημιά στη τσέπη μας, προετοιμασμένοι πάντα για το ενδεχόμενο ακύρωσης και voucher.
αν θα μπορουσε καποιος να μου πει μια ιδεα τι μπορω να κάνω
Να μιλήσεις στο chat με κάποιον εκπρόσωπο και να αναφέρεις την όλη κατάσταση για αρχή.
 

barkour

Member
Μηνύματα
1.162
Likes
5.057
Ονειρεμένο Ταξίδι
Υεμενη
Να μιλήσεις στο chat με κάποιον εκπρόσωπο και να αναφέρεις την όλη κατάσταση για αρχή.
[/QUOTE]

Να ζητησεις το ARN ( Αριθμος Αναφορας Παραληπτη ) για την καταθεση και να το πεις στη τραπεζα σου και εγω μονο με αυτο ,τα << ειδε>> η τραπεζα μου.
 

IonioAgaphmou

Member
Μηνύματα
26
Likes
17
Να μιλήσεις στο chat με κάποιον εκπρόσωπο και να αναφέρεις την όλη κατάσταση για αρχή.
Να ζητησεις το ARN ( Αριθμος Αναφορας Παραληπτη ) για την καταθεση και να το πεις στη τραπεζα σου και εγω μονο με αυτο ,τα << ειδε>> η τραπεζα μου.
[/QUOTE]
Εννοεις τον αριθμο αναφορας με τον οποιο υποτιθεται οτι μου τα κατεθεσαν? Ξερεις πως λεγεται το ARN στα αγγλικα , οι πληρεις λέξεις?
 

andpsy

Member
Μηνύματα
268
Likes
648
Επόμενο Ταξίδι
Μαρόκο, Νορβηγία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νότια Αμερική / Ισλανδία
Εννοεις τον αριθμο αναφορας με τον οποιο υποτιθεται οτι μου τα κατεθεσαν? Ξερεις πως λεγεται το ARN στα αγγλικα , οι πληρεις λέξεις?
What is an Acquirer Reference Number (ARN)?
An Acquirer Reference Number (ARN) is a unique number assigned to a credit card transaction as it moves through the payment flow. It can be used by banks to help trace your refund if it appears to be missing. An ARN will be available for Visa and Mastercard charges.
 

maria_tr

Member
Μηνύματα
17
Likes
27
Οι πτησεις απο Θεσσαλονικη Βενετια και πισω με ryanair γίνονται αυτο το καλοκαιρι ή όχι; Οι τιμες ειναι 15-20 ευρω αν γίνονται να κλεισω αυριο!!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.115
Μηνύματα
880.703
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom