Ryanair Ερωτήσεις για Ryanair v.2

D

Delmem37668

Guest
Καλησπέρα. Έχει μπορέσει ποτέ κανείς να αλλάξει και το όνομα και το επίθετο ολόκληρα στην δωρεάν αλλαγή ονόματος τις πρώτες 48 ώρες μετά την κράτηση; Να βάλει δηλαδή τα στοιχεία άλλου. Εντάξει δεν γίνεται λογικά:) αλλά ρωτάω μήπως και το πέτυχε κάποιος
μπορεί και να γίνετε...
θα κάνει όμως τον κόπο να μπεις στο τσατ τους ( η αναμονή είναι μεγάλη) και να μιλήσεις με ένα εκπρόσωπο λέγοντας ότι έκανες λάθος με το όνομα βάζοντας αλλουνού.
99% θα στο περάσει χωρίς χρέωση. δεν έχεις να χάσεις και τίποτα. βρες μια Καλή δικαιολογία.
ότι δηλαδή νόμιζες ότι θα ταξιδέψει ο τάδε αλλά τελικά ήταν ο τάδε τής παρέας.
θέλω κέρασμα αν περάσει.
Ryanair Live Chat
 

coco_

Member
Μηνύματα
1.303
Likes
1.774
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Guatemala
Μέχρι πριν λίγες μέρες μπορουσα να ανεβάσω στο site τα plf και green certificate. Τώρα δεν βρίσκω αυτή την επιλογή. Άλλαξε κάτι ή εγώ εχω χαθεί στο site?
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.276
Likes
1.343
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
μπορεί και να γίνετε...
θα κάνει όμως τον κόπο να μπεις στο τσατ τους ( η αναμονή είναι μεγάλη) και να μιλήσεις με ένα εκπρόσωπο λέγοντας ότι έκανες λάθος με το όνομα βάζοντας αλλουνού.
99% θα στο περάσει χωρίς χρέωση. δεν έχεις να χάσεις και τίποτα. βρες μια Καλή δικαιολογία.
ότι δηλαδή νόμιζες ότι θα ταξιδέψει ο τάδε αλλά τελικά ήταν ο τάδε τής παρέας.
θέλω κέρασμα αν περάσει.
Ryanair Live Chat
να μπορουμε να αλλαξουμε το ονομα σε παιδικο εισητηριο; και με ποιο κοστος; το εχει κανει κανεις; αν καποιο παιδι σε εκδρομη δεν ερθει μπορει το εισητηριο να παει σε αλλο ονομα- σε αλλο παιδι; (οχι σε 48 ωρες μετα την κρατηση... πολυ πιο μετα)
 
Last edited:

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.437
Likes
2.205
https://help.ryanair.com/hc/el/articles/360017682817-Αλλαγή-ονόματος

Πατώντας σε αυτό το link υπάρχουν πληροφορίες για το πως μπορείς να αλλάξεις ένα όνομα. Δεν ξέρω αν μπορεί να γίνει αυτό που γράφεις αλλά προχωρώντας την διαδικασία λογικά θα δεις αν γίνεται και ποιο είναι το κόστος.


Θα ήθελα απλά με την ευκαιρία να ενημερώσω κάτι που διαπίστωσα σχετικά με την "δωρεάν" αλλαγή πτήσεων λόγω covid. Αφορά την κάθε πτήση ξεχωριστά. Μπορεί πχ. να έκλεισε κάποιος πήγαινε έλα με 60€ και να βρει 2 άλλες πτήσεις πήγαινε έλα με 50€ συνολικό κόστος και να πρέπει να πληρώσει και παραπάνω.

Αν η πτήση για το πήγαινε πχ. είναι φθηνότερη απλά δεν σου επιστρέφουν την διαφορά και αν η πτήση της επιστροφής είναι ακριβότερη πληρώνεις το επιπλέον ποσό. Επίσης πήγαινα να κάνω την αλλαγή από τον υπολογιστή δεκάδες φορές και κολλούσε συνέχεια το σύστημα. Από την εφαρμογή είναι πιο εύκολο. Αν πας να κάνεις από την εφαρμογή σου όμως αλλαγή πτήσεων για άλλο επιβάτη δεν γίνεται. Εκεί μέσω chat με την ryanair θα είναι μάλλον πιο εύκολο. Η αν από το chat δεν μπορείς να συνεννοηθείς καλά όπως εγώ σβήνεις και κατεβάζεις πάλι την εφαρμογή, κάνεις εγγραφή με καινούριο mail και κάνεις την αλλαγή έτσι o_O :haha:
 

Hayate

Member
Μηνύματα
838
Likes
5.105
Επόμενο Ταξίδι
Oπου δεν κανονιζουμε..
Ονειρεμένο Ταξίδι
Hokkaido χειμωνα
Να ρωτησω λοιπόν γτ δε μου έχει τυχει... Αν κανεις κρατηση με τα ονόματα με Ελληνικούς χαρακτήρες υπάρχει ή οχι θέμα.?? Σωστά γραμμενα βεβαια οπως διαβατήριο ταυτότητα αλλα στα Ελληνικα...
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.961
Likes
6.412
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Να ρωτησω λοιπόν γτ δε μου έχει τυχει... Αν κανεις κρατηση με τα ονόματα με Ελληνικούς χαρακτήρες υπάρχει ή οχι θέμα.?? Σωστά γραμμενα βεβαια οπως διαβατήριο ταυτότητα αλλα στα Ελληνικα...
Νομίζω αν δεν κάνω λάθος, θέλει λατινικούς χαρακτήρες ώστε να μπορεί να διαβαστεί απο οποιονδήποτε στο αεροδρόμιο!
 

Hayate

Member
Μηνύματα
838
Likes
5.105
Επόμενο Ταξίδι
Oπου δεν κανονιζουμε..
Ονειρεμένο Ταξίδι
Hokkaido χειμωνα
Νομίζω αν δεν κάνω λάθος, θέλει λατινικούς χαρακτήρες ώστε να μπορεί να διαβαστεί απο οποιονδήποτε στο αεροδρόμιο!
Καλοί άνθρωποι στο chat αλλαξανε τρια ονοματα με τη μια... Για να δουμε...
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.089
Likes
44.969
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Αν κανεις κρατηση με τα ονόματα με Ελληνικούς χαρακτήρες
Γιατί σου επιτρέπει να κάνεις κράτηση με μη λατινικούς χαρακτήρες στο όνομα; :rolleyes-80: :rolleyes-80:
Ασύλληπτο!
 

Hayate

Member
Μηνύματα
838
Likes
5.105
Επόμενο Ταξίδι
Oπου δεν κανονιζουμε..
Ονειρεμένο Ταξίδι
Hokkaido χειμωνα
Γιατί σου επιτρέπει να κάνεις κράτηση με μη λατινικούς χαρακτήρες στο όνομα; :rolleyes-80: :rolleyes-80:
Ασύλληπτο!
Δεν την εκανα εγω ,αλλο μελος της παρεας ,αλλα Ω ναι γινεται κανονικα το τσεκαρα ιδιοις ομμασι...Μα αφου ξεκιναει με το Κος σκεφτηκα μετα γιατι οχι..Πιο μετα σκεφτηκα οτι ισως αυτος ειναι ο λογος που μας αφησανε να αλλαξουμε ολοκληρα ονοματα χωρις χρεωση..Δε ξερω πραγματικα τι συμβαινει..
 

Sam-chal

Member
Μηνύματα
852
Likes
1.894
Επόμενο Ταξίδι
Απρογραμμάτιστο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού, Χιλή, Βολιβία
Δεν την εκανα εγω ,αλλο μελος της παρεας ,αλλα Ω ναι γινεται κανονικα το τσεκαρα ιδιοις ομμασι...Μα αφου ξεκιναει με το Κος σκεφτηκα μετα γιατι οχι..Πιο μετα σκεφτηκα οτι ισως αυτος ειναι ο λογος που μας αφησανε να αλλαξουμε ολοκληρα ονοματα χωρις χρεωση..Δε ξερω πραγματικα τι συμβαινει..
Είναι εποχές που κατάλαβαν και οι εταιρείες ότι αντί να πετάνε άδειες θα πρέπει να φέρονται ανθρώπινα.
 

Geran

Member
Μηνύματα
11
Likes
3
Καλησπέρα.
Κατά τη διάρκεια της κράτησης δεν ανέβασα κάποιο πιστοποιητικό Covid και έτσι στο boarding pass αναγράφεται "NO COVID DOCUMENTATION UPLOADED". Λέτε να υπάρξει κάποιο θέμα. μιας και θα τα έχω μαζί μου τα απαραίτητα έγγραφα?
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.424
Likes
4.409
Καλησπέρα.
Κατά τη διάρκεια της κράτησης δεν ανέβασα κάποιο πιστοποιητικό Covid και έτσι στο boarding pass αναγράφεται "NO COVID DOCUMENTATION UPLOADED". Λέτε να υπάρξει κάποιο θέμα. μιας και θα τα έχω μαζί μου τα απαραίτητα έγγραφα?
Δεν υπάρχει θέμα, μη σε αγχώνει αυτό
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.810
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom