Ryanair Ερωτήσεις για Ryanair v.2

Samion

Member
Μηνύματα
10.360
Likes
9.285
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Προσοχη, το σαντουιτς να μην εχει τιποτα σως μεσα, μουσταρδα, κετσαπ. Ειναι ακρως επικινδυνα υλικα και απαγορευονται.
Οχι βεβαια. Επιτρεπεται κανονικα η μεταφορα τους σε συσκευασιες εως 100ml η καθεμια. Τις παιρνεις ξεχωριστα κ τις βαζεις μεσα στο αεροσκαφος. Ποιο ειναι το προβλημα?
 

stefanara

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Εχει δωσει κανεις χειραποσκευη που να ειναι 58 εκ υψος αντι για 55 που επιτρεπεται; Την περασαν χωρις χρεωση;
 

orck

Member
Μηνύματα
662
Likes
1.011
Εγώ προσωπικά έχω δει πολύ χειρότερα να περνάνε χωρίς χρέωση, ποτέ δεν έχω να τοποθετούν αποσκευη στο κλουβί που μετράει. Αλλά δεν μπορώ ούτε εγώ ούτε κανείς εδώ μέσα να σου πει με σιγουριά οτι θα το περάσεις χωρίς χρηματικη επιβαρυνση. Εάν το τολμησεις να προσέχεις να μην καρφωθεις μόνος σου. Μην πας και ρωτήσεις εάν θα πληρώσεις επιπλέον για 3 εκατοστά.
 

giannakouti

Member
Μηνύματα
173
Likes
21
Επόμενο Ταξίδι
Σαρδηνία
Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει?
Στην κατηγορία εισιτηρίου "παιδί 2-11 ετών", δικαιούται και χειραποσκευή και την μικρότερη τσάντα και καρότσι και κάθισμα αυτοκινήτου?
Ευχαριστώ!
 

villi

Member
Μηνύματα
1.088
Likes
2.789

werip

Member
Μηνύματα
280
Likes
126
Εγώ προσωπικά έχω δει πολύ χειρότερα να περνάνε χωρίς χρέωση, ποτέ δεν έχω να τοποθετούν αποσκευη στο κλουβί που μετράει. Αλλά δεν μπορώ ούτε εγώ ούτε κανείς εδώ μέσα να σου πει με σιγουριά οτι θα το περάσεις χωρίς χρηματικη επιβαρυνση. Εάν το τολμησεις να προσέχεις να μην καρφωθεις μόνος σου. Μην πας και ρωτήσεις εάν θα πληρώσεις επιπλέον για 3 εκατοστά.
Γενικα θεμα δεν θα εχει,απλα δεν ξερεις πως σπαει ο διαολος το ποδαρι του.
Στο Ciampino οταν γυρνουσα,ειχανε και την κλασικη μεταλλικη κατασκευη αλλα και ζυγαρια (!!!) για τις χειραποσκευες και το 50αρι επεφτε βροχη...
Γενικα στην Ελλαδα παντως οσες φορες ταξιδεψα ειναι νορμαλ.
 

giannakouti

Member
Μηνύματα
173
Likes
21
Επόμενο Ταξίδι
Σαρδηνία

villi

Member
Μηνύματα
1.088
Likes
2.789
Άρα ναι και στα 4 είδη, έτσι δεν είναι?
Με μπερδεύει που αναφέρει μαζί την κατηγορία βρέφος (0-2 ετών) με την κατηγορία παιδί (2-11 ετων).
Ευχαριστώ!
Η αλήθεια είναι οτι δε διευκρινίζει ως ποια ηλικία τα παρέχει δωρεάν.Για να είσαι σίγουρη στείλε ενα μήνυμα στην ryanair με την ηλικία του παιδιού αφού είναι πάνω από δύο ετών γιατί η κλίμακα ειναι πολύ μεγάλη ως 11 ετων.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.164
Μηνύματα
882.614
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
Τonia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom