Ryanair Ερωτήσεις για Ryanair v.2

panpan

Member
Μηνύματα
6.879
Likes
26.751
Σήμερα είναι δευτέρα.Μέχρι να φύγεις την άλλη δευτέρα ,έχεις τέσσερις εργάσιμες
ημέρες.Το να βγάλεις ταυτότητα γίνετε σε λίγα λεπτά,ακόμα και στο Α.Τ. να σου πουν ότι χρειάζεται ραντεβού,τους εξηγείς την κατάσταση και σε βάζουν μια από αυτές τις εργάσιμες ημέρες.Την βγάζεις την ταυτότητα και είσαι άρχοντας.
Δεν την βγάζεις,μένεις με την αγωνία.Η απόφαση δική σου.
 

billstamaniac

Member
Μηνύματα
71
Likes
86
Για μένα δε θα έχεις προβλημα γτ εχω κ εγω Ταυτότητα με Φ, με Ryanair εχω παει μόνο εσωτερικο αλλά με αλλες εταιρεις που εχω παει Ευρώπη και Τουρκία δεν εχει γινει κατι. Λογικα πρεπει να την ειχες βγαλει γυρω στο 2001, οποτε να το ξερεις ειδικα αν πηγαινεις εξω ληγει φετος.
 

rulakigo

Member
Μηνύματα
200
Likes
78
Επόμενο Ταξίδι
Vienna
Ταξίδι-Όνειρο
Αγία Πετρούπολη,Ρωσσία
Παιδιά έχει κάνει κανείς προκράτηση στη ryanair?? Σου κρατάει το ναυλο για 24 ώρες κ σε χρεώνει 10 ευρώ. Επειδή δεν έχω κλείσει ποτέ ξανα από το ιντερνετ αεροπορικά ήθελα να ρωτησω πως συνεχίζω μετά. Μπαίνω κανονικά με τον αρ. της κρτάησης στη διαχείρηση αλλά απο εκεί δε ξέρω πώς να προχωρήσω.
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.606
Likes
12.424
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Καλημέρα! Έχει κανείς αγοράσει gift vouchers από Ελλάδα; Εδώ https://www.ryanair.com/gr/el/plan-trip/travel-extras/gift-vouchers έχει τη διαφήμιση αλλά δεν συνεχίζει. Αν πάω πχ. Ιρλανδία μπορώ να συνεχίσω και στους terms and conditions δεν βλέπω κάτι αποτρεπτικό για την αγορά.
Οι ερωτήσεις είναι: μπορώ να αγοράσω και αυτός που θα λάβει το δώρο θα μπορεί να το χρησιμοποιήσει; Έχω στείλει και μήνυμα, αλλά δεν έχουν απαντήσει ακόμα.
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.606
Likes
12.424
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Μου έστειλαν τελικά απάντηση. Μου λένε ότι μπορώ να αγοράσω από την ιρλανδική σελίδα και ότι μπορεί να χρησιμοποιήσει το voucher κάτοικος Ελλάδας.

Ναι εχω αγορασει εγω αλλα εχει περασει κανενας χρονος τωρα.
Ευχαριστώ. Χρησιμοποιήθηκαν χωρίς πρόβλημα;
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Μου έστειλαν τελικά απάντηση. Μου λένε ότι μπορώ να αγοράσω από την ιρλανδική σελίδα και ότι μπορεί να χρησιμοποιήσει το voucher κάτοικος Ελλάδας.


Ευχαριστώ. Χρησιμοποιήθηκαν χωρίς πρόβλημα;
ΒΑσικα οχι ακομη, χαχαχαχαχα
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Νομιζω εχουν διαρκεια ενα ετος και μπορει να τα χρησιμοποιησει μονο αυτος το ονομα του οποιου αναγραφεται στο κουπονι.
 

ΧΡΥΣΑ 18

Member
Μηνύματα
19
Likes
21
Επόμενο Ταξίδι
Άγνωστο
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Καλημέρα, μια ερώτηση για ταξιδιωτική ασφάλιση της ryanair. Σχεδιάζω να πάω τέλη Ιουνίου Παρίσι -ντισνευλαντ με παιδιά και αναρωτιέμαι αν αξίζει η ταξιδιωτική ασφάλιση που παρέχει η εταιρία ή αν ξέρετε άλλο τρόπο να ασφαλιστούμε λόγω παιδιών κυρίως!!
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.035
Καλημέρα, μια ερώτηση για ταξιδιωτική ασφάλιση της ryanair. Σχεδιάζω να πάω τέλη Ιουνίου Παρίσι -ντισνευλαντ με παιδιά και αναρωτιέμαι αν αξίζει η ταξιδιωτική ασφάλιση που παρέχει η εταιρία ή αν ξέρετε άλλο τρόπο να ασφαλιστούμε λόγω παιδιών κυρίως!!
Αν είσαι ασφαλισμένη σε κάποιον δημόσιο φορέα πχ ΙΚΑ,ΟΑΕΕ κλπ,μπορείς να καλυφθείς ιατρικά σε δημόσιο νοσοκομείο σε όποια χώρα της ΕΕ πας,εσυ και τα προστατευόμενα μέλη σου,μόνο με μια αίτηση στον φορέα σου.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.188
Μηνύματα
883.367
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom