Ryanair Ερωτήσεις για Ryanair v.2

jimp

Member
Μηνύματα
5.013
Likes
6.395
Καλησπέρα έχω κλείσει πτήση για την επόμενη Πέμπτη για Ρώμη και εδώ κλείσει τα εισιτήρια χωρίς να έχω κάνει ακόμα τσεκιν.το θέμα είναι πως θα πήγαινα με την κοπέλα μου και είχαμε δηλώσει τα ονόματά μας όμως προέκυψε ένα θέμα στη δουλειά της και δεν θα μπορέσει να έρθει τελικά.μπορω να αλλάξω το όνομα της όταν θα κάνω το τσεκιν και να βάλω του πατέρα μου που θα έρθει μαζί μου τελικά;και αν ναι υπάρχει χρέωση;ευχαριστώ προκαταβολικά όποιον γνωρίζει και μπορεί να μου απαντήσει.

https://www.ryanair.com/gr/el/usefu...and-conditions/termsandconditionsar_719122697
 

orck

Member
Μηνύματα
662
Likes
1.010
Φανταζομαι οτι μεχρι τωρα θα εχεις ψαξει και θα εχεις απογοητευτει με το κοστος αλλαγης.
Παντως μην το χασεις το ταξιδι, και μονος σου να πας. Εχει την χαρη του.
 

Sam-chal

Member
Μηνύματα
852
Likes
1.894
Επόμενο Ταξίδι
Απρογραμμάτιστο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού, Χιλή, Βολιβία
Χωρίς να είμαι σίγουρος, μπορείς να αλλάξεις το όνομα πριν το τσεκιν.
Για σιγουριά επικοινώνησε με το chat της εταιρείας εργάσιμες ώρες.
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Χωρίς να είμαι σίγουρος, μπορείς να αλλάξεις το όνομα πριν το τσεκιν.
Για σιγουριά επικοινώνησε με το chat της εταιρείας εργάσιμες ώρες.
Για να μην μπερδευτεί ο ίδιος κι όσοι άλλοι πρόκειται να διαβάσουν την απάντησή σου, είπαμε μπορεί να το αλλάξει αλλά αυτό επιφέρει αρκετό κόστος.
 

spyroskara

Member
Μηνύματα
17
Likes
4
Καλησπέρα παιδιά, μεσω της εφαρμογής και του λογαριασμού μου εχω κλεισει εισιτήρια και για την παρέα μου που θα ταξιδέψουμε μαζί. Τα boarding pass πως μπορω να τους τα στείλω? Υπαρχει καποιος αμεσος τροπος ή γινεται screenshot και να τους τα στειλω στο κινητο? Ή μηπως να τα εκτυπώσω?
Ευχαριστώ.
 

Sam-chal

Member
Μηνύματα
852
Likes
1.894
Επόμενο Ταξίδι
Απρογραμμάτιστο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού, Χιλή, Βολιβία
Καλησπέρα παιδιά, μεσω της εφαρμογής και του λογαριασμού μου εχω κλεισει εισιτήρια και για την παρέα μου που θα ταξιδέψουμε μαζί. Τα boarding pass πως μπορω να τους τα στείλω? Υπαρχει καποιος αμεσος τροπος ή γινεται screenshot και να τους τα στειλω στο κινητο? Ή μηπως να τα εκτυπώσω?
Ευχαριστώ.
screenshot και τους τα στέλνεις. Αρκεί να φαίνεται ολόκληρο το qrcode.
 

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.437
Likes
2.205
Προσωπικά κατεβάζω τα boarding pass σε pdf και τους τα στέλνω για να τα τυπώσουν κιόλας αν θέλουν αλλά δεν χρησιμοποιώ την εφαρμογή από το κινητό προτιμώ το pc. Οπότε δεν ξέρω αν υπάρχει από την εφαρμογή αυτή η δυνατότητα.
Το κινητό μπορεί να πάθει κάτι και να μην λειτουργήσει εκείνη την ώρα η εφαρμογή η το ίδιο το κινητό.

Το καλύτερο είναι νομίζω να τα έχει κάποιος τα boarding pass και στο κινητό και σε χαρτί
 

eva@travel

Member
Μηνύματα
52
Likes
9
Καλησπέρα. Την άλλη Παρασκευή πετάμε με Ryanair. Από τη στιγμή που κλείσαμε τα εισιτήρια (αρχές Νοέμβρη) η Ryanair δεν με έχει ενοχλήσει καθόλου. Δεν έχει στείλει ούτε ένα μέιλ. Απλά θυμάμαι ότι στο προηγούμενο μου ταξίδι λάμβανα διαρκώς διαφημιστικά μέιλ μετά την αγορά των εισιτηρίων. Προφανώς θα το έκοψε το σπορ. Ή να ανησυχήσω;
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.865
Likes
26.632
Γιατί δεν μπαίνεις στον λογαριασμό σου να δεις;Έχεις;Δεν έχεις επιβεβαίωση του ταξιδιού σου;
Γιατί να ανησυχείς;
 

tripakias

Member
Μηνύματα
7.988
Likes
12.053
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Εκεί
Καλησπέρα. Την άλλη Παρασκευή πετάμε με Ryanair. Από τη στιγμή που κλείσαμε τα εισιτήρια (αρχές Νοέμβρη) η Ryanair δεν με έχει ενοχλήσει καθόλου. Δεν έχει στείλει ούτε ένα μέιλ. Απλά θυμάμαι ότι στο προηγούμενο μου ταξίδι λάμβανα διαρκώς διαφημιστικά μέιλ μετά την αγορά των εισιτηρίων. Προφανώς θα το έκοψε το σπορ. Ή να ανησυχήσω;
Να ανησυχεις, εκτος κι αν εχεις ζητησει να μην σε ενοχλουν
 

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.437
Likes
2.205
Μπα δεν το έκοψε το σπορ. Είχα κλείσει πτήση τέλη Νοεμβρίου και με έπρηξαν μέχρι την ημέρα της πτήσης. Όπως λέει και ο panpan μπες στην διαχείριση της κράτησης σου από την σελίδα της ryanair για να δεις
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.865
Likes
26.632
Επί 3 εβδομάδες είχε νέκρα,ούτε ίχνος από μέιλ.Εδώ και τρεις-τέσσερις ημέρες 1-2 την ημέρα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.675
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom