Ryanair Ερωτήσεις για Ryanair v.2

eva@travel

Member
Μηνύματα
52
Likes
9
Μέσα στον λογαριασμό μου στη Ryanair φαίνεται κανονικά το δρομολόγιο στις κρατήσεις και στην κατάσταση πτήσης γράφει το επιβεβαιώθηκε. Επίσης, μέσα στη διαχείριση κράτησης υπάρχει κανονικά το μειλ μου ως στοιχείο επικοινωνίας. Και όμως, δεν έχουν στείλει τίποτα απολύτως εκτός από τις πληροφορίες της πτήσης αμέσως μετά την αγορά των εισιτηρίων. Για αυτό και μου έκανε μεγάλη εντύπωση.
 

Katialondon

Member
Μηνύματα
97
Likes
217
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Σρι Λάνκα
Όσες φορές έχω ταξιδέψει με ryanair είναι εντός Ευρώπης κ έχω αποθηκευμένα τα στοιχεία ταυτότητας, επειδή θέλω να κλείσω εισητηρια για Ιορδανία κ δεν έχω ακόμα βγάλει διαβατήριο τι κανω; Κλείνω τώρα κ προσθέτω στοιχεία διαβατηρίου χωρίς χρέωση μετά; Ή πρέπει να έχω τον αριθμό διαβατηρίου στα χέρια μου τώρα;
 

thanos75

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
3.395
Επόμενο Ταξίδι
μάλλον Παρίσι
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καλιφόρνια-Χαβάη
Όσες φορές έχω ταξιδέψει με ryanair είναι εντός Ευρώπης κ έχω αποθηκευμένα τα στοιχεία ταυτότητας, επειδή θέλω να κλείσω εισητηρια για Ιορδανία κ δεν έχω ακόμα βγάλει διαβατήριο τι κανω; Κλείνω τώρα κ προσθέτω στοιχεία διαβατηρίου χωρίς χρέωση μετά; Ή πρέπει να έχω τον αριθμό διαβατηρίου στα χέρια μου τώρα;
Αγοράζεις κανονικά τα εισιτήρια σου (με το όνομά σου όπως αναγράφεται στην ταυτότητα σου, βάσει της οποίας θα βγάλεις κ το διαβατήριό σου εξάλλου), και όταν με το καλό βγάλεις το διαβατήριο, κάνεις κανονικά το ηλεκτρονικό check in με τον αριθμό διαβατηρίου σου
 

Katialondon

Member
Μηνύματα
97
Likes
217
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Σρι Λάνκα
Αγοράζεις κανονικά τα εισιτήρια σου (με το όνομά σου όπως αναγράφεται στην ταυτότητα σου, βάσει της οποίας θα βγάλεις κ το διαβατήριό σου εξάλλου), και όταν με το καλό βγάλεις το διαβατήριο, κάνεις κανονικά το ηλεκτρονικό check in με τον αριθμό διαβατηρίου σου
Ευχαριστώ, Θάνο! μίλησα νωρίτερα στο livechat της εταιρείας κ το επαλήθευσα. Κόλλησα απίστευτα, κ είπα λες να τα πληρώσουμε Χρύσα τελικά στην Ryanair. Μαρτιο πετάμε για Ιορδανία!
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Αγοράζεις κανονικά τα εισιτήρια σου (με το όνομά σου όπως αναγράφεται στην ταυτότητα σου, βάσει της οποίας θα βγάλεις κ το διαβατήριό σου εξάλλου), και όταν με το καλό βγάλεις το διαβατήριο, κάνεις κανονικά το ηλεκτρονικό check in με τον αριθμό διαβατηρίου σου
Γιατι, το ελεγχει ποτε κανεις? Απορια το χω. Κανω παντα τσεκ ιν με αποθηκευμενη ταυτοτητα που εχω αλλαξει εδω κ κατι χρονια κ ουδεποτε σε καμια 30ρια πτησεις που εχω παρει απο τοτε μου εχει πει κανεις κατι. Κ οσο δεν μου λενε αφηνω την αρχαια ταυτοτητα αποθηκευμενη...
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.013
Likes
6.395
Γιατι, το ελεγχει ποτε κανεις? Απορια το χω. Κανω παντα τσεκ ιν με αποθηκευμενη ταυτοτητα που εχω αλλαξει εδω κ κατι χρονια κ ουδεποτε σε καμια 30ρια πτησεις που εχω παρει απο τοτε μου εχει πει κανεις κατι. Κ οσο δεν μου λενε αφηνω την αρχαια ταυτοτητα αποθηκευμενη...
Ναι γράψε τέτοια να μπαίνουν δέκα δέκα να ρωτάνε τα ίδια.
 

whoknows

Member
Μηνύματα
742
Likes
2.228
Επόμενο Ταξίδι
Στο φεγγαρι
Ονειρεμένο Ταξίδι
Στο κεντρο της Γης
Φανταζομαι οτι μονο το ονομα τσεκαρουν, διοτι εχει τυχει και σε εμενα αυτο που λεει ο @Samion καποια στιγμη που ειχα ξεχασει να το κανω update
 

Grtraveler

Member
Μηνύματα
327
Likes
375
Έχω κλείσει εισιτήρια για Λονδίνο για το Φεβρουάριο για δυο άτομα (μόνο πήγαινε).

Το πιθανότερο όμως είναι να μπορεί να ταξιδέψει μόνο ένας εκ των δυο επιβατών. Και τα δυο τα εισιτήρια τα έκλεισα ταυτόχρονα και τα πλήρωσα συνολικά.

Θα υπάρχει πρόβλημα αν ταξιδέψει μόνο ένας από τους δυο ? Αυτο που θέλω να διαπιστωσω είναι ότι δεν ακυρώνεται η κράτηση στο σύνολο της....
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Έχω κλείσει εισιτήρια για Λονδίνο για το Φεβρουάριο για δυο άτομα (μόνο πήγαινε).

Το πιθανότερο όμως είναι να μπορεί να ταξιδέψει μόνο ένας εκ των δυο επιβατών. Και τα δυο τα εισιτήρια τα έκλεισα ταυτόχρονα και τα πλήρωσα συνολικά.

Θα υπάρχει πρόβλημα αν ταξιδέψει μόνο ένας από τους δυο ? Αυτο που θέλω να διαπιστωσω είναι ότι δεν ακυρώνεται η κράτηση στο σύνολο της....
Δεν παθαίνει τίποτα η κράτηση κι ούτε χρειάζεται να τους ενημερώσεις για κάτι εκ των προτέρων (αυτό θα ίσχυε κι αν ήταν πήγαινε έλα η κράτηση).
 

ThaliaVen

Member
Μηνύματα
14
Likes
8
Καλησπέρα και καλή χρονιά σε όλους. Εχθές επέστρεψα από Ουγγαρία. Η επιστροφή ήταν κλεισμένη για εχθές όμως ήθελα να μείνω μία βδομάδα ακόμα. Όταν δοκίμασα να κλείσω νέο εισιτήριο μέσω του app της Ryanair, μου εμφάνιζε την πληρωμή σε φιορινια αντί για ευρώ και δεν βρήκα πουθενά επιλογή να αλλάξω σε ευρώ. Ξέρει κανείς τι γίνεται με αυτό;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.687
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom