Ryanair Ερωτήσεις για Ryanair v.2

L33T

Member
Μηνύματα
57
Likes
90
Επόμενο Ταξίδι
μακάρι "Japan"
Ταξίδι-Όνειρο
σίγουρα "Japan"
Ευχαριστώ πολύ @L33T . Υπάρχει λόγος για τις 24 ώρες; Σε ρωτάω γιατί η μία οικογένεια έχει κλεισμένα εισιτήρια ενώ η δεύτερη όχι
Διορθώστε με αν κάνω λάθος. Αλλά είμαι σχεδόν βέβαιος ότι αν πας να κάνεις check-in κάτω < 24 ώρες τότε σε βάζει να πας στο "γκισέ" του αεροδρομίου και να πληρώσεις εκεί για check-in.
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.432
Likes
4.416
Διορθώστε με αν κάνω λάθος. Αλλά είμαι σχεδόν βέβαιος ότι αν πας να κάνεις check-in κάτω < 24 ώρες τότε σε βάζει να πας στο "γκισέ" του αεροδρομίου και να πληρώσεις εκεί για check-in.
2 ώρες, όχι 24
 

titikos

Member
Μηνύματα
164
Likes
76
Επόμενο Ταξίδι
ΒΑΡΚΕΛΩΝΗ
Καλημέρα. Μετά την διαδικασία του check in υπάρχει η δυνατότητα αγοράς βαλίτσας? Αν ναι η 10αρα βαλίτσα είναι αυτή που μπορείς να έχεις στο αεροπλάνο;
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.141
Likes
20.432
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Καλημέρα. Μετά την διαδικασία του check in υπάρχει η δυνατότητα αγοράς βαλίτσας? Αν ναι η 10αρα βαλίτσα είναι αυτή που μπορείς να έχεις στο αεροπλάνο;
Άμα πληρώσεις όλα γίνονται.
 

vasilis.gkik

Member
Μηνύματα
186
Likes
132
Ταξίδι-Όνειρο
Ο Γυρος του Κοσμου
Καλησπερα θελω να ρωτησω κατι....
ενω εχε ταξιδεψει αρκετες φορες παλαιοτερα με τη ραιαν, ειχα παντα χειραποσκευη μαζι μου, αυτη τη φορα επειδη θα κατσουμε πολλες μερες πηραμε μεγαλες βαλιτσες.
Φανταζομαι παμε κανονικα στο γκισε κ την δινουμε...
Η ερωτηση ειναι κλασικα κανω το τσεκ ιν δυο μερες πριν...
Στο γκισε πρεπει να παω νωριτερα απο της 2 ωρες?
πχ 3?

ευχαριστω πολυ!!
 

NIKOLETA05

Member
Μηνύματα
555
Likes
442
Επόμενο Ταξίδι
Αλσατία
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Καλησπερα θελω να ρωτησω κατι....
ενω εχε ταξιδεψει αρκετες φορες παλαιοτερα με τη ραιαν, ειχα παντα χειραποσκευη μαζι μου, αυτη τη φορα επειδη θα κατσουμε πολλες μερες πηραμε μεγαλες βαλιτσες.
Φανταζομαι παμε κανονικα στο γκισε κ την δινουμε...
Η ερωτηση ειναι κλασικα κανω το τσεκ ιν δυο μερες πριν...
Στο γκισε πρεπει να παω νωριτερα απο της 2 ωρες?
πχ 3?

ευχαριστω πολυ!!
Κανονικά πας όπως θα πήγαινες χωρίς παραδοτέα αποσκευη απλάην πας τελευταία στιγμή και χάσεις την πτήση
 

Elena2508

Member
Μηνύματα
1.114
Likes
3.747
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
N. Υόρκη
Καλησπερα θελω να ρωτησω κατι....
ενω εχε ταξιδεψει αρκετες φορες παλαιοτερα με τη ραιαν, ειχα παντα χειραποσκευη μαζι μου, αυτη τη φορα επειδη θα κατσουμε πολλες μερες πηραμε μεγαλες βαλιτσες.
Φανταζομαι παμε κανονικα στο γκισε κ την δινουμε...
Η ερωτηση ειναι κλασικα κανω το τσεκ ιν δυο μερες πριν...
Στο γκισε πρεπει να παω νωριτερα απο της 2 ωρες?
πχ 3?

ευχαριστω πολυ!!
Κάνεις κανονικά το check in οποτε ανοίξει και πας στο αερόδρομιο τουλάχιστον 2 ώρες πριν γιατί δεν ξέρεις πόση ώρα θα χρειαστείς στην ουρά στο γκισέ. Βέβαια εξαρτάται από το αεροδρόμιο αναχώρησης και την ώρα αναχώρησης. Εάν πετάνε πολλές πτήσεις ταυτόχρονα της ryanair και ο προορισμός είναι Γερμανία είμαι σίγουρη ότι θα υπάρχουν πολλοί με παραδοτέες αποσκευές.
Εγώ από Θεσσαλονίκη έχω τον κανόνα 2+ ώρες πριν όταν έχω παραδοτέα βαλίτσα για΄τι δεν μου αρέσει να αγχώνομαι...
 

NIKOLETA05

Member
Μηνύματα
555
Likes
442
Επόμενο Ταξίδι
Αλσατία
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Κάνεις κανονικά το check in οποτε ανοίξει και πας στο αερόδρομιο τουλάχιστον 2 ώρες πριν γιατί δεν ξέρεις πόση ώρα θα χρειαστείς στην ουρά στο γκισέ. Βέβαια εξαρτάται από το αεροδρόμιο αναχώρησης και την ώρα αναχώρησης. Εάν πετάνε πολλές πτήσεις ταυτόχρονα της ryanair και ο προορισμός είναι Γερμανία είμαι σίγουρη ότι θα υπάρχουν πολλοί με παραδοτέες αποσκευές.
Εγώ από Θεσσαλονίκη έχω τον κανόνα 2+ ώρες πριν όταν έχω παραδοτέα βαλίτσα για΄τι δεν μου αρέσει να αγχώνομαι...
Πωωωω...αυτό με την παραδοτέα δεν το είχα σκεφτεί γιατί έχω πολλά χρόνια να ταξιδέψω με παραδοτέα αποσκευη και συνήθισα να πηγαίνω στο μικρό μας αεροδρόμια της Θεσσαλονίκης,μία ώρα πριν.
Όντως αν είναι να παραδώσεις αποσκευη θέλει περισσότερο χρόνο.
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.370
Likes
6.861
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
Κι αν κινηθείς για αεροδρόμιο "Μακεδονία" μέσω Περιφερειακού καντο 3+ ωρες λόγω έργων Fly over
 

Elena2508

Member
Μηνύματα
1.114
Likes
3.747
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
N. Υόρκη
Κι αν κινηθείς για αεροδρόμιο "Μακεδονία" μέσω Περιφερειακού καντο 3+ ωρες λόγω έργων Fly over
Άσε... Όταν έχω πτήση πλέον τσεκαρω κίνηση στον περιφερειακό από google maps (που είναι λάθος) και από ραδιόφωνο και μετά αποφασίζω από που θα πάω.
Πάντως φροντίζω να είμαι πάντα 2 ώρες πριν για να μην τρέχω...
 

vasilis.gkik

Member
Μηνύματα
186
Likes
132
Ταξίδι-Όνειρο
Ο Γυρος του Κοσμου
Άσε... Όταν έχω πτήση πλέον τσεκαρω κίνηση στον περιφερειακό από google maps (που είναι λάθος) και από ραδιόφωνο και μετά αποφασίζω από που θα πάω.
Πάντως φροντίζω να είμαι πάντα 2 ώρες πριν για να μην τρέχω...
Από Αθήνα πετάμε...
Και στην επιστροφή από Βουδαπέστη...
Θα κάνουμε τουρ Βιέννη Μπρατισλάβα Βουδαπέστη 8 μέρες...
Οπότε ας πάω 3 ώρες πριν στο αεροδρόμιο γιατί και εγώ δεν θέλω να αγχώνομαι...
Σας ευχαριστώ πολύ όλους για τις απαντήσεις σας!!
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.370
Likes
6.861
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
Να ρωτήσω το εξης:
Θέλω να βγάλω εισιτήριο για τη μάνα μου μέσω της εγκαταστημενης ήδη στο κινητό εφαρμογής της Ράιαν αλλά εγώ δεν θα συνταξιδεψω μαζί της. Έχοντας τα στοιχεία του διαβατηρίου της, μπορώ να το αγοράσω και μετά όταν θα είναι να ταξιδέψει να της δώσω σε Α4 χαρτί εκτυπωμένα το το qr code του check in?
Η τέλος παν ων πως ακριβώς πρέπει να προχωρήσω στην αγορά εισιτηρίου για λογαριασμό της;
Αν έχει απαντηθεί ήδη, ας με παραπέμψει κάποιος σε αριθμό ποστ ή σελίδας γιατί 150 σελίδων δύσκολα ξαναδιαβάζονται
Ευχαριστώ για κάθε απάντηση 😎
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.521
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom