Ryanair Ερωτήσεις για Ryanair v.2

bebes

Member
Μηνύματα
154
Likes
75
Επόμενο Ταξίδι
Σεβίλλη, Λισσαβόνα, Πόρτο
Ταξίδι-Όνειρο
Νοrd Kapp οδικως
Να ρωτήσω το εξης:
Θέλω να βγάλω εισιτήριο για τη μάνα μου μέσω της εγκαταστημενης ήδη στο κινητό εφαρμογής της Ράιαν αλλά εγώ δεν θα συνταξιδεψω μαζί της. Έχοντας τα στοιχεία του διαβατηρίου της, μπορώ να το αγοράσω και μετά όταν θα είναι να ταξιδέψει να της δώσω σε Α4 χαρτί εκτυπωμένα το το qr code του check in?
Η τέλος παν ων πως ακριβώς πρέπει να προχωρήσω στην αγορά εισιτηρίου για λογαριασμό της;
Αν έχει απαντηθεί ήδη, ας με παραπέμψει κάποιος σε αριθμό ποστ ή σελίδας γιατί 150 σελίδων δύσκολα ξαναδιαβάζονται
Ευχαριστώ για κάθε απάντηση 😎
μπορείς να το δώσεις τυπωμενο μετα το check in και να περασει ετσι, αλλά στην επιστροφή τι θα κανει;
Επίσης, αν εχει iphone της το στελνεις και το βαζει στο πορτοφολι, οποτε το δείχνει απο'κει.
Αντίστοιχα και αν εχει android
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.288
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
μπορείς να το δώσεις τυπωμενο μετα το check in και να περασει ετσι, αλλά στην επιστροφή τι θα κανει;
Θα πληρωσει μια θεση, θα κανει τσεκ ιν εως κ 60 μερες πριν κ θα της το δωσει εκτυπωμενο αν δεν εχει εξοικειωση με πορτοφολια στο κινητο κλπ
 
Last edited:

paefstra

Member
Μηνύματα
13.030
Likes
41.019
Να ρωτήσω το εξης:
Θέλω να βγάλω εισιτήριο για τη μάνα μου μέσω της εγκαταστημενης ήδη στο κινητό εφαρμογής της Ράιαν αλλά εγώ δεν θα συνταξιδεψω μαζί της. Έχοντας τα στοιχεία του διαβατηρίου της, μπορώ να το αγοράσω και μετά όταν θα είναι να ταξιδέψει να της δώσω σε Α4 χαρτί εκτυπωμένα το το qr code του check in?
Τραβας screen shot και το στελνεις με sms.
Ολες οι μαμαδες ξερουν να ανοιγουν sms, νομιζω.
Εκτος αν δεν εχει smartphone, οποτε κανεις ο,τι ειπε ο @Samion
 
Last edited:

thanosth

Member
Μηνύματα
3.370
Likes
6.861
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
Σας ευχαριστώ για τις κατατοπιστικές απαντήσεις σας.
😎👍
Όχι δεν έχει Smartphone η μητέρα μου. Έχει απλό κινητό για υπερήλικες και δεν είναι καθόλου εξοικειωμένη με νέες τεχνολογίες.
Μία, άλλη απορία που έχω είναι η εξης:
Στην εφαρμογή της, Ράιαν απ όπου θα, αγοράσω το εισιτήριο, και όπου υπάρχουν τα, δικά μου στοιχεία του ταξιδιωτικού μου εγγράφου που ταξιδεύω, θα περάσω κανονικά τα δικά της στοιχεία του δικού της ταξιδιωτικού εγγράφου; 🤔
 

titikos

Member
Μηνύματα
164
Likes
76
Επόμενο Ταξίδι
ΒΑΡΚΕΛΩΝΗ
Καλημέρα σε όλους. Θέλω τη γνώμη σας. Πρωινή πτήση από Θεσσαλονίκη. 5:45 για Κρακοβία. Έχουμε κάνει check in και δεν έχουμε βαλίτσα να παραδώσουμε. Πόση ώρα νωρίτερα να πάμε; ευχαριστώ πολύ
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.432
Likes
4.416
Καλημέρα σε όλους. Θέλω τη γνώμη σας. Πρωινή πτήση από Θεσσαλονίκη. 5:45 για Κρακοβία. Έχουμε κάνει check in και δεν έχουμε βαλίτσα να παραδώσουμε. Πόση ώρα νωρίτερα να πάμε; ευχαριστώ πολύ
Και με 30-40 λεπτά θα είστε ΟΚ, αλλά πες μια ώρα για να μην έχετε άγχος
 

Sof Guru

Member
Μηνύματα
222
Likes
1.266
Επόμενο Ταξίδι
Πάργα-Πηγές Αχέροντα
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδία, Αργεντινή
Σας ευχαριστώ για τις κατατοπιστικές απαντήσεις σας.
😎👍
Όχι δεν έχει Smartphone η μητέρα μου. Έχει απλό κινητό για υπερήλικες και δεν είναι καθόλου εξοικειωμένη με νέες τεχνολογίες.
Μία, άλλη απορία που έχω είναι η εξης:
Στην εφαρμογή της, Ράιαν απ όπου θα, αγοράσω το εισιτήριο, και όπου υπάρχουν τα, δικά μου στοιχεία του ταξιδιωτικού μου εγγράφου που ταξιδεύω, θα περάσω κανονικά τα δικά της στοιχεία του δικού της ταξιδιωτικού εγγράφου; 🤔
Ναι μπορείς να την προσθέσεις σαν συνταξιδιώτη έτσι ώστε να έχεις αποθηκευμένα τα στοιχεία της για επόμενα ταξίδια . Μπορείς να βάλεις παραπάνω από 1 άτομο στους συνταξιδιώτες και να κλείνεις εισιτήριο μόνο για αυτούς ή και για σένα ή τέλος πάντων για όποιους θέλεις .
 

Elena2508

Member
Μηνύματα
1.114
Likes
3.747
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
N. Υόρκη
Και με 30-40 λεπτά θα είστε ΟΚ, αλλά πες μια ώρα για να μην έχετε άγχος
Καλέ.. 30 λεπτά πριν την αναχώρηση κλείνει η πύλη. Έλεγχο χειραποσκευών δεν θα χρειαστούν τουλάχιστον 20 λεπτά;
Άδειο θα είναι το αεροδρόμιο το πρωί;
Τουλάχιστον 70 λεπτά πριν την αναχώρηση θα πρέπει να είναι εκεί στην είσοδο του αεροδρομίου.
Εγώ θα πήγαινα σίγουρα 1,5 ώρα πριν.
😇😇
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.432
Likes
4.416
Καλέ.. 30 λεπτά πριν την αναχώρηση κλείνει η πύλη. Έλεγχο χειραποσκευών δεν θα χρειαστούν τουλάχιστον 20 λεπτά;
Άδειο θα είναι το αεροδρόμιο το πρωί;
Τουλάχιστον 70 λεπτά πριν την αναχώρηση θα πρέπει να είναι εκεί στην είσοδο του αεροδρομίου.
Εγώ θα πήγαινα σίγουρα 1,5 ώρα πριν.
😇😇
Στις 5.30 το πρωί πάνω από 5-10 λεπτά έλεγχο χειραποσκευών δε νομίζω (για Θεσσαλονίκη μιλάμε).
Και δεν έχει και σοβαρές αποστάσεις εντός του αεροδρομίου
 

titikos

Member
Μηνύματα
164
Likes
76
Επόμενο Ταξίδι
ΒΑΡΚΕΛΩΝΗ
Καλησπέρα σε όλους,
Υπάρχει κάποιος τρόπος να κλείσει κάποιος εισιτήρια με τις ανταποκρίσεις μέσα από το site?
 

titikos

Member
Μηνύματα
164
Likes
76
Επόμενο Ταξίδι
ΒΑΡΚΕΛΩΝΗ
Καλημέρα σε όλους. Θέλω τη γνώμη σας. Πρωινή πτήση από Θεσσαλονίκη. 5:45 για Κρακοβία. Έχουμε κάνει check in και δεν έχουμε βαλίτσα να παραδώσουμε. Πόση ώρα νωρίτερα να πάμε; ευχαριστώ πολύ
Καλησπέρα πάλι. Τελικά φτάσαμε αεροδρόμιο 4:15 κ μέχρι να οργανωθούμε κ να περάσουμε τον έλεγχο πέρασε γρήγορα η ώρα.
θα ήθελα να επισημάνω οτι στην Ελλάδα σχεδόν ποτέ δεν κοιτάνε τις διαστάσεις των βαλιτσών και αν χωράνε στο μεταλλικό κουτί.
Δυστυχώς για κάποιους ΔΕΝ ισχύει το ίδιο κ στην επιστροφή. Έτσι λοιπόν στην επιστροφή προς Θεσσαλονίκη οι κοπέλες στην πύλη επιβίβασης έλεγχαν τις διαστάσεις ακόμη κ σε άτομα με εισιτήριο με προτεραιότητα. Αρκετοί λοιπόν βρέθηκαν σε δυσάρεστη θέση....
Επίσης το εξωτερικό ΔΕΝ ειναι Ελλάδα. Πιο συγκεκριμένα μια κυρία πιστεύοντας οτι αν φωνάξει λίγο θα την αφήσουν να περάσει τελικά κατάφερε να χάσει την πτήση...
Αυτά...
 

Pierre_1976

Member
Μηνύματα
517
Likes
858
Επόμενο Ταξίδι
Barcelona
Ταξίδι-Όνειρο
Σεληνη
Καλησπέρα πάλι. Τελικά φτάσαμε αεροδρόμιο 4:15 κ μέχρι να οργανωθούμε κ να περάσουμε τον έλεγχο πέρασε γρήγορα η ώρα.
θα ήθελα να επισημάνω οτι στην Ελλάδα σχεδόν ποτέ δεν κοιτάνε τις διαστάσεις των βαλιτσών και αν χωράνε στο μεταλλικό κουτί.
Δυστυχώς για κάποιους ΔΕΝ ισχύει το ίδιο κ στην επιστροφή. Έτσι λοιπόν στην επιστροφή προς Θεσσαλονίκη οι κοπέλες στην πύλη επιβίβασης έλεγχαν τις διαστάσεις ακόμη κ σε άτομα με εισιτήριο με προτεραιότητα. Αρκετοί λοιπόν βρέθηκαν σε δυσάρεστη θέση....
Επίσης το εξωτερικό ΔΕΝ ειναι Ελλάδα. Πιο συγκεκριμένα μια κυρία πιστεύοντας οτι αν φωνάξει λίγο θα την αφήσουν να περάσει τελικά κατάφερε να χάσει την πτήση...
Αυτά...
Δεν ισχύει αυτό ή ισχύει μόνο στην εταιρεία που ταξίδεψες. Ερχόμενοι από Βαρκελώνη με εταιρεία ελληνική ούτε καν ασχολήθηκαν...
Αντίθετα όταν φεύγαμε κοιτούσαν και τα γραμμάρια από Ελλάδα και κόψαν και πρόστιμο
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.192
Μηνύματα
883.475
Μέλη
38.898
Νεότερο μέλος
χρυσανθη

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom