Ryanair Ερωτήσεις για ryanair

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

bentsakos

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
ολόσωστο, εγώ δεν είχα καταλαβει καλά τους Ευρωπαικούς Κανονισμούς για τα 100 ml και συνολο 1 λιτρο...
 

NetM

Member
Μηνύματα
75
Likes
6
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπέστη
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Μπόρα Μπόρα
Έως 100 ml κάθε συσκευασία. Συνολικά οι συσκευασίες έως 1 λίτρο. Αυτά για χειραποσκευή.
Στη βαλίτσα βάζεις και 2 λίτρα αν θες.
Άρα με λίγα λόγια αυτά που θα έχω στην βαλίτσα πρέπει να τα βάλω στο σακουλάκι κτλ κτλ και κατά το check in θα πρέπει να τα έχω εκτός βαλίτσας ώστε να τους τα δείξω ?
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.145
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Άρα με λίγα λόγια αυτά που θα έχω στην βαλίτσα πρέπει να τα βάλω στο σακουλάκι κτλ κτλ και κατά το check in θα πρέπει να τα έχω εκτός βαλίτσας ώστε να τους τα δείξω ?
Αυτα που θα εχεις στην χειραποσκευη θα βαλεις στο σακουλακι και θα τα περασεις απο το scanner στον ελεγχο.
Στη βαλιτσα βαζεις οσα θες και δεν δειχνεις τιποτα στο check in.
 

argysilver

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Απορία

Καλημέρα guys! Έχω μια απορία. Έκλεισα εισιτήρια από Θεσσαλονίκη για Λονδίνο με Ryanair και μου έχει σταλθεί και email στο yahoo λογαριασμό μου με τα στοιχεία του ταξιδιού, κανονικά! Αλλά δεν μου ζήτησε να βάλω στοιχεία ταυτότητας ή διαβατηρίου ούτε αριθμό ταυτότητας, ούτε πότε λήγει η ταυτότητα μου, ούτε τίποτα! Μόνο ονοματεπώνυμο έχω βάλει και τα στοιχεία της κάρτας μου. Τα στοιχεία αυτά (ταυτότητας ή διαβατηρίου) έπρεπε να μου τα ζητήσει την ώρα που έκλεινα τα εισιτήρια ή θα μου ζητήσει να τα βάλω όταν κάνω το online check-in (αυτό που λέει ότι πρέπει να γίνει από 15 ημέρες έως 4 ώρες πριν το ταξίδι). Και μια δεύτερη απορία: Για Λονδίνο είναι αρκετή η ταυτότητα (την έβγαλα το 2009), ή χρειάζεται και διαβατήριο;
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου

filippia

Member
Μηνύματα
356
Likes
372
Επόμενο Ταξίδι
Μπρατισλάβα-Βιέννη-Τσεχία
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Καλημέρα στο φόρουμ.
Ήθελα να ρωτήσω κι εγώ κάτι για τη Ryanair, και ελπίχω να μην έχει επαναληφθεί η ερώτησή μου.:rolleyes: Ξέρει κανείς ή έχει ταξιδέψει με ταυτότητα αστυνομικού; Όχι την κλασική αστυνομική ταυτότητα αλλά του εξ επαγγέλματος αστυνομικού, που είναι διαφορετική (όπως οι ευρωπαϊκές, σε μέγεθος πιστωτικής με αγγλικούς χαρακτήρες). Θέλουμε να αποφύγουμε την έκδοση διαβατηρίου γιατί κοστίζει και δεν είναι καιρός για έξοδα, καλύτερα τα 100 ευρώ να τα "φάμε" στο ταξίδι μας!:lol:
 

saroco

Member
Μηνύματα
13
Likes
30
Επόμενο Ταξίδι
ΚΟΥΒΑ
παιδια καλησπερα..

Κατα αρχην να πω ενα μεγαλο ευχαριστω για τις χρησιμες πληροφοριες σε οτι εχει να κανει με ταξιδια. Και δευτερον να ρωτησω εαν εχει και τον χειμωνα πτησεις η ryan air απο
Αθηνα ή Θεσ/νικη προς Ιταλια; Ευχαριστω!
 

NetM

Member
Μηνύματα
75
Likes
6
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπέστη
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Μπόρα Μπόρα
παιδια καλησπερα..

Κατα αρχην να πω ενα μεγαλο ευχαριστω για τις χρησιμες πληροφοριες σε οτι εχει να κανει με ταξιδια. Και δευτερον να ρωτησω εαν εχει και τον χειμωνα πτησεις η ryan air απο
Αθηνα ή Θεσ/νικη προς Ιταλια; Ευχαριστω!
Καταρχάς η ryanair δεν πετάει από Αθήνα.
Όσον αναφορά τις πτήσεις , μπες στο site και ψάξε συγκεκριμένα για πότε θέλεις, αν και πιστεύω ότι ακόμα πολύ νωρίς για τον χειμώνα.
 

thakaran

Member
Μηνύματα
21
Likes
3
παιδια καλησπερα..

Κατα αρχην να πω ενα μεγαλο ευχαριστω για τις χρησιμες πληροφοριες σε οτι εχει να κανει με ταξιδια. Και δευτερον να ρωτησω εαν εχει και τον χειμωνα πτησεις η ryan air απο
Αθηνα ή Θεσ/νικη προς Ιταλια; Ευχαριστω!
Από Θεσσαλονίκη για Ρώμη και Μιλάνο (Μπέργκαμο) οι πτήσεις είναι όλο τον χρόνο, για Μπολόνια σταματάνε 27 Οκτωβρίου (και για τη Μπολόνια συγκεκριμένα όλος ο Οκτώβριος έχει 9,99!).
 

gp123

Member
Μηνύματα
75
Likes
9
Καλημέρα στο φόρουμ.
Ήθελα να ρωτήσω κι εγώ κάτι για τη Ryanair, και ελπίχω να μην έχει επαναληφθεί η ερώτησή μου.:rolleyes: Ξέρει κανείς ή έχει ταξιδέψει με ταυτότητα αστυνομικού; Όχι την κλασική αστυνομική ταυτότητα αλλά του εξ επαγγέλματος αστυνομικού, που είναι διαφορετική (όπως οι ευρωπαϊκές, σε μέγεθος πιστωτικής με αγγλικούς χαρακτήρες). Θέλουμε να αποφύγουμε την έκδοση διαβατηρίου γιατί κοστίζει και δεν είναι καιρός για έξοδα, καλύτερα τα 100 ευρώ να τα "φάμε" στο ταξίδι μας!:lol:
Ναι, η ταυτοτητα ενος αστυνομικου γινεται δεκτη χωρις κανενα προβλημα.
 

saroco

Member
Μηνύματα
13
Likes
30
Επόμενο Ταξίδι
ΚΟΥΒΑ
Από Θεσσαλονίκη για Ρώμη και Μιλάνο (Μπέργκαμο) οι πτήσεις είναι όλο τον χρόνο, για Μπολόνια σταματάνε 27 Οκτωβρίου (και για τη Μπολόνια συγκεκριμένα όλος ο Οκτώβριος έχει 9,99!).
ευχαριστω φιλε μου για την αμεση απαντηση:D
 

saroco

Member
Μηνύματα
13
Likes
30
Επόμενο Ταξίδι
ΚΟΥΒΑ
Από Θεσσαλονίκη για Ρώμη και Μιλάνο (Μπέργκαμο) οι πτήσεις είναι όλο τον χρόνο, για Μπολόνια σταματάνε 27 Οκτωβρίου (και για τη Μπολόνια συγκεκριμένα όλος ο Οκτώβριος έχει 9,99!).

Καλησπερα και παλι φιλε μου ψαχνω στο σαιτ τις ryanair και δεν εμφανιζει πτησεις απο 8εσαλονικη για μιλανο τον Νοεμβριο που μπορω να κοιταξω;

΅Ευχαριστώ
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.216
Μηνύματα
883.920
Μέλη
38.907
Νεότερο μέλος
Chrysostomos

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom