Ερωτησεις για Σευχελλες

nickepsilon

Member
Μηνύματα
14
Likes
0
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδια,Νορβηγικα φιορ
Γεια σας.Ειμαι νεο μελος και θα θελα την κατανοηση σας για τυχον λαθη μου.Δεν εχω ταξιδεψει πουθενα εκτος Ελλαδας λογω μιας σοβαρης αρρωστιας(καρκινος) που με πηγε πισω γενικα στην ζωη μου.Τωρα βεβαια ειμαι καλα και εχω ορθοποδησει σε ολους τους τομεις της ζωης μου.Ετσι λοιπον,παντρευομαι τελη Μαιου και θα θελα να παω το πρωτο μου ταξιδι καπου εξωτικα.Σκεφτομαστε για Σευχελλες αλλα θα θελα και τις δικες προτασεις μιας και εχετε παει σε πολλα περισσοτερα μερη.Ευχαριστω.:cool:
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.404
Likes
17.235
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Καλώς ήρθες στο TravelStories!

Σου εύχομαι τα καλύτερα, τόσο για τη ζωή σου μετά την περιπέτεια που πέρασες όσο και για το έγγαμο μέλλον σου! :clap:

Εγώ δεν το πολυελέγχω το θέμα των εξωτικών, αλλά θα έρθει τώρα το βαρύ πυροβολικό και θα σου δώσουμε μπόλικες πληροφορίες. :D

Γενικά θάλεγα Σευχέλλες - Μαυρίκιος - Μαλδίβες από μεριά Ασίας+Αφρικής, και Carribean από μεριά Αμερικής. :)
 

dk

Banned
Μηνύματα
1.397
Likes
55
Επόμενο Ταξίδι
Κρουαζιέρα Αιγαίου-Dubai
Ταξίδι-Όνειρο
Βραζιλία
Ουτε εγω ανηκω στο βαρυ πυροβολικο για να σε βοηθησω,μπορω ομως να σε καλοσορισω:welcome:
 

nickepsilon

Member
Μηνύματα
14
Likes
0
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδια,Νορβηγικα φιορ
Eυχαριστω για τις ευχες σου.Περιμενω με ανυπομονησια:shock:
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.968
Likes
9.384
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Καλωs ηρθεs κι απο μενα!
Τιs καλυτερεs ευχεs μου για το γαμο σου , η ωρα η καλη και οτι καλυτερο στη ζωη σου.
Μπραβο σου που ξεπερασεs ενα τοσο μεγαλο προβλημα και κοιταs με εξωτικο τροπο τη ζωη :D.

Οσο για προτασειs για ταξιδι...θα ειχα πολλεs να σου κανω.Το θεμα ειναι ποσα χρηματα διαθετειs , ποσο μακρια μπορειs να φτασειs , και κυριωs τι θα ηθελεs να δειs εκει...Επισκεψη σε ναουs και αξιοθεατα?Ζουγκλεs? Δραστηριοτητεs?Τιποτα απολυτωs απλα ολη μερα ξαπλα σε μια παραλια?

Οι Σευχελλεs προσφερουν μονο παραλιεs - ωραιοτατεs βεβαια - αλλα τιποτα αλλο και βολτα απο νησι σε νησι. Επισηs δεν ξερω αν θα παs μονοs σου η με καποιο γραφειο , αλλα γενικα ειναι πολυ ακριβοs προορισμοs .
Θα ηθελεs κατι τετοιο? Σε αναλογο στυλ ειναι και οι Μαλδιβεs.

Πεs μου περιπου τι σου αρεσει και ισωs μπορεσω να βοηθησω περισσοτερο..
 

Doug

Member
Μηνύματα
518
Likes
2
:welcome:κι απο μενα!
Πρωτα απ΄ολα να ευχηθω οτι καλυτερο στη ζωη σου απο δω και στο εξης σε ολους τους τομεις + η ωρα η καλη!!!
Για Σευχελλες δεν μπορω να βοηθησω υπαρχουν μελη ομως που εχουν παει οποτε θα σε ενημερωσουν σχετικα!
Για γαμηλιο (εξωτικο) ταξιδι σου προτεινω ανεπιφυλακτα Λομποκ (Ινδονησια) ή συνδυασμο Λομποκ-Μπαλι!
Επισης καλη επιλογη ειναι και η Ταυλανδη,μακρια βεβαια απο Πουκετ το οποιο ειναι πανεμορφο , αντενδείκνυται ομως για γαμηλιο ταξιδι γιατι οι πειρασμοι ειναι πολλοι!:LOL:
Κραμπι & Σαμουι θεωρω πως ειναι ιδανικοι προορισμοι!Επισης πανεμορφος αλλα χωρις θαλασσα ειναι και ο βορρας της Ταυλανδης (Τσιανγκ Μαι,Τσιανγκ Ραι)!

Σημειωτεον οτι στους προορισμους αυτους τα παντα ειναι παμφηνα σε σχεση με Ελλαδα (ξενοδοχεια,φαγητο,μετακινησεις κτλ)
 

nickepsilon

Member
Μηνύματα
14
Likes
0
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδια,Νορβηγικα φιορ
Ευχαριστω για τα καλα σου λογια.Λοιπον,υπολογιζω γυρω στα 3000 ευρω,οχι πολυ μακρια,δηλαδη,γυρω στις 10 ωρες πτηση γιατι το ετερον ημισι φοβαται τα αεροπλανα.Βασικα θελω να παω καπου για χαλαρωση αλλα να μην βαρεθω κιολας.Οι Σευχελλες φαινονται ιδανικος προορισμος συμφωνα και με την ιστορια σου αλλα μηπως παραειναι χαλαρα;Βασικα τι μπορεις να κανεις εκει εκτος απο το πεσιμο στην παραλια;Α,σκεφτομαι να παω με πακετο απο ταξιδιωτικο:roll:
 

nickepsilon

Member
Μηνύματα
14
Likes
0
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδια,Νορβηγικα φιορ
Ευχαριστω doug για τα καλα σου λογια και για τις πληροφοριες
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.404
Likes
17.235
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Κι'εγώ νομίζω ότι οι Σεϋχέλλες παραείναι για χαλάρωση. Εγώ θα βαριόμουν μάλλον. Θα προτιμούσα ένα ταξίδι που νάχει μεν καλές παραλίες, αλλά να μπορείς να κάνεις και μερικές δραστηριότητες επιπλέον.

Πάντως είναι μέσα στις 10 ώρες όριο που βάζεις οι Σεϋχέλλες, ο Μαυρίκιος δεν είναι.

Δεν ξέρω μήπως είναι καλή ιδέα να δεις την Ταϋλάνδη. Κο Σαμούι, κλπ, που λέει και ο Doug από πάνω. :) Νομίζω εκεί θα μπορέσουμε να βρούμε κάτι που να είναι και μέσα στο budget που θέλεις. Για Σεϋχέλλες νομίζω είναι πιο ακριβά τα πράγματα.
 

Doug

Member
Μηνύματα
518
Likes
2
υπολογιζω γυρω στα 3000 ευρω
Nιck 3 χιλιαρικα εννοεις συνολικα ολα τα εξοδα για ενα ζευγαρι ή μονο εισητηρια,ξενοδοχεια
+ οτι ξοδεψετε εκει εξτρα?
Οχι οτι ειναι λιγα, απλα ρωταω για να ξερω τι αλλο μπορω να προτεινω!

σκεφτομαι να παω με πακετο απο ταξιδιωτικο
Αποψη μου ειναι να τα αποφυγεις.Εκτος και αν αισθανεσαι μεγαλυτερη σιγουρια-ασφαλεια μεσω γραφειου!
Καλυτερα πιστευω ειναι να επιλεξεις τον προορισμο,να συλλεξεις οσες πληροφοριες μπορεις απο γνωστους και ιντερνετ για εκει και να κλεισεις μονος σου εισητηρια ή και ξενοδοχειο αν θελεις!
 

nickepsilon

Member
Μηνύματα
14
Likes
0
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδια,Νορβηγικα φιορ
Υπολογιζω γυρω στα 3.000 εισητηρια και τα βασικα.Απο κει και περα οτι ξοδεψουμε.Λεω 3 συμφωνα με τα πακετα που εχω δει απο διαφημιστικα και internet,ξερω οτι ειναι χωρις φορους.Δεν ειναι πιο ασφαλες να παω μεσω πρακτορειου;Ενα αλλο θεμα ειναι οτι η γυναικα μου εχει παει ηδη Ταιλανδη οποτε αυτον τον προορισμο τον εχουμε αποκλεισει.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.216
Μηνύματα
883.878
Μέλη
38.905
Νεότερο μέλος
ntsironis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom