Ερωτηση για ταξιδιωτικο πρακτορειο

christinag

Member
Μηνύματα
29
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
ειναι στα σκαρια!!
Ταξίδι-Όνειρο
Ταϊτή
Τις περισσότερες φορές όμως, ο "πελάτης" που έχει ήδη πληρώσει και έχει την "κάψα" να ταξιδέψει, δέχεται τις όποιες αλλαγές προκειμένου να μη χάσει το ταξίδι του, οπότε η κοροϊδία καλά κρατεί![/quote]

Σωστο αλλα δεν πρεπει να γινεται! Ομολογω οτι το μονο που έκανε ο ιδιοκτητης ηταν να προσπαθει να μας αλλαξει τη γνωμη. Το να μας επιστρεψει τα λεφτα δεν το αρνηθηκε.. Προφανως και προδωθηκε με τη σταση του οτι ηταν απο την αρχη προγραμματισμενη αυτη η αλλαγη και δεν ηταν λογω των περιστασεων!! τι να πεις..

Παντως για μενα ηταν και η τελευταια φορα που επικοινωνησα με πρακτορεια.. τωρα για χριστουγεννα κλεισαμε για Ρωμη- Μιλανο-
Βενετια:)clap:) μονοι μας! Βεβαια χωρις κανενας μας να μιλαει ιταλικα δεν ξερω κατα ποσο θα τα καταφερουμε αλλα ενα ειναι σιγουρο: Θα περασουμε τελεια γιατι είναι όλα βασισμενα στις δικες μας αναγκες και στα "θελω" μας... Το προτεινω σε ολους!!!
 

Bahari

Member
Μηνύματα
1.848
Likes
1.482
τωρα για χριστουγεννα κλεισαμε για Ρωμη- Μιλανο-
Βενετια:)clap:) μονοι μας! Βεβαια χωρις κανενας μας να μιλαει ιταλικα δεν ξερω κατα ποσο θα τα καταφερουμε αλλα ενα ειναι σιγουρο: Θα περασουμε τελεια γιατι είναι όλα βασισμενα στις δικες μας αναγκες και στα "θελω" μας...


Δεν υπάρχει περίπτωση να μην τα καταφέρετε!!! :) Οι ιταλοί είναι πρόθυμοι να βοηθήσουν. Εμείς δεν αντιμετωπίσαμε κανένα πρόβλημα αν και για να πω την αλήθεια τους μιλούσα ισπανικά, εκείνοι μου απαντούσαν ιταλικά και όλα ήταν μια χαρά!!! Αλλά κάποιες φορές με λίγα ιταλικά και πολλή γλώσσα του σώματος βρίσκαμε αυτό που θέλαμε!!!

Καλά κάνατε και κλείσατε μόνοι σας. Κι εγώ μια φορά ταξίδεψα με γκρουπ στην Ευρώπη πριν αρκετά χρόνια και το ... σκυλομετάνιωσα. Δε μπορώ να μπω στο "καλούπι" που θέλουν να σε βάλουν... Έχετε 15 λεπτά για να δείτε το Τολέδο μας είχαν πει... και την επόμενη μέρα στο Πράδο: θα δούμε τους δυο πιο διάσημους πίνακες του μουσείου και μετά θα σας αφήσουμε να πάτε για ψώνια... (πανηγυρισμοί από τους υπόλοιπους και η πρόταση: μα καλά γιατί να πάμε στο μουσείο;;; ας πάμε κατευθείαν για ψώνια. Πήγαμε όμως γιατί το έλεγε το πρόγραμμα και προφανώς δεν μπορούσαν να παρεκκλίνουν τόσο πολύ...)
 

Zephyrous

Member
Μηνύματα
294
Likes
69
Επόμενο Ταξίδι
Πάτμος & Αλικαρνασσός
Ταξίδι-Όνειρο
Ν.Υ - Σαν Φραν. με πατινι
Μου ανεβαινει το αιμα στο κεφαλι με τη λαμογια ορισμενων ''επαγγελματιων''! Το ταξιδι που οργανωνεται απο εσενα για εσενα ειναι παντα καλυτερο. Προσωπικα δεν εχω χρησιμοποιησει ποτε πρακτορειο ως τωρα και θα το εκανα (ισως) μονο αν επροκειτο για καποιο εξεζητημενο ταξιδι.

Καλά κάνατε και κλείσατε μόνοι σας. Κι εγώ μια φορά ταξίδεψα με γκρουπ στην Ευρώπη πριν αρκετά χρόνια και το ... σκυλομετάνιωσα. Δε μπορώ να μπω στο "καλούπι" που θέλουν να σε βάλουν... Έχετε 15 λεπτά για να δείτε το Τολέδο μας είχαν πει... και την επόμενη μέρα στο Πράδο: θα δούμε τους δυο πιο διάσημους πίνακες του μουσείου και μετά θα σας αφήσουμε να πάτε για ψώνια... (πανηγυρισμοί από τους υπόλοιπους και η πρόταση: μα καλά γιατί να πάμε στο μουσείο;;; ας πάμε κατευθείαν για ψώνια. Πήγαμε όμως γιατί το έλεγε το πρόγραμμα και προφανώς δεν μπορούσαν να παρεκκλίνουν τόσο πολύ...)
ναι καμια φορα εκτος απο τα τσαλιμια του πρακτορειου ερχεσαι αντιμετωπος/η και με τα ενδιαφεροντα(?) των συνταξιδιωτων (''ποιο Πραδο και βλακειες τωρα, παμε στο Κορτε Ινγκλες να φορτωσουμε πραμα''). Σαν να αντηχει στ αυτια μου! Εμφυλιος!
 

joela

Member
Μηνύματα
351
Likes
149
Επόμενο Ταξίδι
ΠΕΡΟΥ
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γύρος του κόσμου!!!!!
Στην Ευρώπη καλύτερα να κλείνεις μόνος σου.Λιγο πολύ συννενοήσαι για τα βασικά ακόμα κ αν δεν ξέρεις τη γλώσσα.Νομίζω οτι τα ταξιδιωτικά γραφεία σε βάζουν σε καλούπια και τελικά δεν ευχαριστιέσαι.Τα βλέπεις όλα τρέχοντας,σε μια ή δυο μέρες και μετα "ελεύθερη μερα".Χαίρω πολλή.Ετσι ξέρω και μόνος μου!!!!!
 

NTINA

Member
Μηνύματα
820
Likes
146
Επόμενο Ταξίδι
Άγραφα
Ταξίδι-Όνειρο
Γουατεμάλα
Με τόσες πληροφορίες που μας παρέχουν οι πολυταξιδεμένοι του travelstories
μπορείς να πας παντού μόνος σου,σε κάθε γωνιά αυτού του πλανήτη.
 

meli

Member
Μηνύματα
1.261
Likes
365
Επόμενο Ταξίδι
...μηπως στην αγάπη???
Ταξίδι-Όνειρο
Ολος ο κόσμος
Παιδια,θα συμφωνησω απολυτα μαζι σας!!!
Ποια πρακτορεια τωρα που υπαρχει το ιντερνετ?
Ειναι μονο για ηλικιωμενους.
Το καλυτερο εξαλλου σε ενα ταξιδι ειναι η περιοδος της προετοιμασιας που κανεις μονος σου!:clap:
 

biopaokara

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
παιδιά συμφωνώ σε όλα αυτά που λέτε, αλλά πρέπει να συνυπολογίσουμε και τη γυναικεία ανασφάλεια σε όλα τα παραπάνω η οποία μας αναγκάζει εμάς τους άντρες να κλείνουμε με πρακτορεία άσχετα με το αν γνωρίζουμε ότι όλα μπορούμε να τα καταφέρουμε χωρίς αυτά! όσο και αν προσπαθήσεις αυτός ο παράγοντας είναι αδιαπέραστος!
επίσης να αναφέρω ότι γνωρίζω δύο ξένες γλώσσες εγώ και άλλες δύο η γυναίκα μου, για να δείτε σε ποιο σημείο φτάνει η γυναικεία ανασφάλεια!!!!!!!! Ήμαρτον πια!!!!!!
 

NTINA

Member
Μηνύματα
820
Likes
146
Επόμενο Ταξίδι
Άγραφα
Ταξίδι-Όνειρο
Γουατεμάλα
Εδώ πάντως θα διαπιστώσεις ότι πολλές γυναίκες όχι μόνο ταξιδεύουν μόνες, αλλά κανονίζουν τα πάντα και μάλιστα για πολύ δύσκολους προορισμούς.
Βάλε λοιπόν τη σύζυγο να διαβάσει τις ιστορίες μας και θα ξεπεράσει
κάθε ανασφάλεια:clap:
 

Dorotija

Member
Μηνύματα
1.297
Likes
701
Επόμενο Ταξίδι
Να είναι η Κρακοβία?
Ταξίδι-Όνειρο
Yemen
Και που να δεις και πλάκα, η κοπέλα να τα κανονίζει όλα μόνη της, και το αγόρι να λέει: "Μα που θα πάμε, θα χαθούμε, είσαι σίγουρη ότι θα τα καταφέρουμε κτλ κτλ"
Και το να τα μπουρδουκλώσεις, μέρος του ταξιδιού είναι!
 

FAMEK

Banned
Μηνύματα
418
Likes
45
Επόμενο Ταξίδι
στουτγκαρδη
Ταξίδι-Όνειρο
γαλλικη πολυνησια
ολα εχουν και τα θετικα τους και τα αρνητικα τους...
τουλαχιστον στο πρακτορειο εχει ωρα αναχωρησης .. ενω σκεψου να παρακαλας την παρεα να ξυπνησει...
τελος παντων καλο θα ταν να υπαρξουν καποιοι κανονες στα πρακτορεις για να μη μας εξαπατουν που παντα μα παντα κατι γινεται.. πχ δεν θα χει ξεναγο και θα κανει την ξεναγηση ο αρχηγος.. η τα χοτελ θα ναι εκτος κεντρου ενω αλλα ελεγαν ... εχει πολλα ασε

μη τα θυμαμαι και συγχιζομαι... χρονιαρες μερες χαχα
 

vagantos

Member
Μηνύματα
2.030
Likes
1.610
Επόμενο Ταξίδι
Θιβέτ, K.Aμερική ή Αφρική
Ταξίδι-Όνειρο
στου Ν.Καββαδία τα μέρη
επίσης να αναφέρω ότι γνωρίζω δύο ξένες γλώσσες εγώ και άλλες δύο η γυναίκα μου, για να δείτε σε ποιο σημείο φτάνει η γυναικεία ανασφάλεια!!!!!!!!
Δυο ξένες γλώσσες ο καθένας;
Η τέλεια λύση είναι να ταξιδέψετε ξεχωριστά και σε διαφορετικούς προορισμούς...:rolleyes:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.213
Μηνύματα
883.814
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom