Ερωτηση για ταξιδιωτικο πρακτορειο

mousoudagr

Member
Μηνύματα
20
Likes
0
Ωραια θα το κοιταξω, το συζητησαμε και αποφασισαμε αν παμε τελικα εξωτερικο να παμε μονοι μας!! απλα επειδη δεν ξερουμε ακομα σιγουρα τις ημερομηνιες δεν το βλεπω να κλεισουμε εγκαιρα τα εισητηρια και μετα θα ειναι ακριβα. αν οντως ή δε βρισκουμε ή ειναι ακριβα αποφασισαμε να παμε εντος ελλαδας. εμεις απο κρητη ειμαστε οποτε σκεφτομαι σαν πλανο να φτασουμε αθηνα και μετα να ανεβουμε προς θεσσαλονικη, πιστευω και στη διαδρομη θα υπαρχουν καποια μερη που να αξιζει να τα δουμε...
 

sofianaxos

Member
Μηνύματα
793
Likes
273
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
μιας και καλό είναι να πέρνουμε γνώμες, υπάρχει μια σελίδα στο facebook Welkom bij Facebook - Meld je aan, registreer je of ontdek meer που έχει δελεαστικές προσφορές για εξωτερικό. Αναφέρω το λινκ να δω μήπως και κάποιος το γνωρίζει γιατί πέρα από το τηλέφωνο δεν αναφέρεται κάτι άλλο. Ευχαριστώ!
 

traveladdict

Member
Μηνύματα
1.380
Likes
1.341
Επόμενο Ταξίδι
Λος Άντζελες
Ταξίδι-Όνειρο
ΣριΛάνκα,Βενεζουέλα ξανά!
Είναι απάτη. Πρόκειται για το περιβόητο Χόμπι Τράβελ, που εξαπάτησε εκατοντάδες ανθρώπους, το σφράγισε ο ΕΟΤ και τώρα βγήκε στο fb με άλλη ονομασία.
 

sofianaxos

Member
Μηνύματα
793
Likes
273
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
και είχε τόσο δελεαστικές προσφορές!! Όσοι έκλεισαν δηλαδή πάνε τα λεφτουδάκια τους? Δεν γράφει όμως και κανένας στο προφίλ τους τίποτα για αυτούς.
 

mad4paok

Member
Μηνύματα
414
Likes
63
Επόμενο Ταξίδι
ΑΠΩ ΑΝΑΤΟΛΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΤΟΥΜΠΑ-ΙΡΑΝ-ΚΑΜΠΟΤΖΗ-ΝΑΜ
Είναι απάτη. Πρόκειται για το περιβόητο Χόμπι Τράβελ, που εξαπάτησε εκατοντάδες ανθρώπους, το σφράγισε ο ΕΟΤ και τώρα βγήκε στο fb με άλλη ονομασία.
Απ'ότι βλέπω ο τύπος συνεχίζει ακόμα την απάτη του χωρίς καμία απολύτως κύρωση!!!;;;
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
Απ'ότι βλέπω ο τύπος συνεχίζει ακόμα την απάτη του χωρίς καμία απολύτως κύρωση!!!;;;
Πως εξαπατούσε τον κόσμο; Μπήκα από περιέργεια στη σελίδα και έχουν πολύ μεγάλη απήχηση και όλοι φαίνονται ενθουσιασμένοι.. Δε θα έκλεινα ποτέ από κάτι τέτοιο απλά μου κάνει εντύπωση.
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
Διάβασα διάφορα στη σελίδα στο facebook και σύμφωνα και με αυτά που λέτε κάνει μπαμ ότι ειναι απάτη..Επαναλαμβάνει διαρκώς να παίρνουν τηλέφωνο μόνο όσοι θέλουν να κάνουν άμεση κράτηση (μη παίρνετε δηλαδή και ρωτάτε διάφορα ενοχλητικά και καταθέστε γρήγορα το χρήμα) και επίσης δεν δέχεται κάρτες μόνο κατάθεση σε τραπεζικό λογαριασμό για λόγους ασφάλειας! Έλεος! Η σελίδα δημιουργήθηκε 21 Αυγούστου και οργανώνει κυρίως για τα Χριστούγεννα άρα ακόμα δεν έχει πάει πουθενά κανένας.. Ήδη έχει αγοράσει πολύς κόσμος.. Παιδιά τους λυπάμαι, δε μπορούμε να κάνουμε κάτι; Εγώ ήδη μπήκα στις ρυθμίσεις και έκανα καταγγελία της σελίδας ως "απάτη".. Αν το κάνουμε αρκετοί δε θα το λάβει υπόψην του το facebook να τον κατεβάσει; Έστω και έναν να εξαπατήσουν (που δε θαναι ένας) είναι κρίμα και μάλιστα σε τόσο δύσκολους καιρούς.. Θα μου πείτε ας πρόσεχαν που στέλνουν τα λεφτά τους έτσι στα τυφλά, αλλά και πάλι τους λυπάμαι..
 

traveladdict

Member
Μηνύματα
1.380
Likes
1.341
Επόμενο Ταξίδι
Λος Άντζελες
Ταξίδι-Όνειρο
ΣριΛάνκα,Βενεζουέλα ξανά!

traveladdict

Member
Μηνύματα
1.380
Likes
1.341
Επόμενο Ταξίδι
Λος Άντζελες
Ταξίδι-Όνειρο
ΣριΛάνκα,Βενεζουέλα ξανά!
Απ'ότι βλέπω ο τύπος συνεχίζει ακόμα την απάτη του χωρίς καμία απολύτως κύρωση!!!;;;
Έχει επέμβει εισαγγελέας και θα δικαστεί, ο ΕΟΤ του σφράγισε το γραφείο και τον κυνηγάει και το ΣΔΟΕ.
Εσείς σαν Παοκτσήδες όμως, που σας έφαγε τόσα λεφτά με ανύπαρκτα εισιτήρια, σας εξαπάτησε και σας ταλαιπώρησε πέρσι στο Λονδίνο και σας εξέθεσε - ήταν για πολύ καιρό υπεύθυνος για τα εισιτήρια του ΠΑΟΚ - δεν έπρεπε να τον "περιποιηθείτε" λιγάκι?
Αλλού κι αλλού κάνετε νταϊλίκια, εδώ που έπρεπε, περιοριστήκατε σε επιστολές διαμαρτυρίας.
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Μία Lone LiDancer, είναι απο μας άραγε και ρωτάει αυτά που ρωτάει στη σελίδα τους στο fb ή άσχετη;
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
Μία Lone LiDancer, είναι απο μας άραγε και ρωτάει αυτά που ρωτάει στη σελίδα τους στο fb ή άσχετη;
Εγώ το έκανα Αντώνη, δεν άντεξα.. Στην αρχή (πριν βεβαιωθω ότι είναι ο ίδιος) έκανα κάποιες ερωτήσεις να δω τι θα πει. Δηλαδη πως με 560ε καλύπτονται 3 πτησεις (χωρίς να αναφερεται εταιρια) και 6 διανυκτρεύσεις σε ακριβά ξενοδοχεία. Και γιατί ενώ λεει 22/12 με 27/12 παρακάτω λεει πως προκειται για 6 διανυκτερεύσεις ενώ είναι 5! Τέτοια λάθη δε γίνονται! Επίσης ρώτησα πως εξασφαλίζεται κάποιος αν καταθέσει χρήματα στο λογαριασμό κάποιου που δεν αναφέρει πουθενά το ονομά του! Και καταλήγω λέγοντας πως είμαι σίγουρη ότι τα ερωτήματα δε θα απαντηθούν και θα σβηστεί το μήνυμα μου.

Μετά googlara και είδα ότι είναι όντως αυτός της hοbby (είχε δηλώσει το ίδιο τηλέφωνο επικοινωνίας!) οπότε έκανα αναρτηση στη σελίδα του την επίσημη καταγγελία από την αστυνομία. Και αντί να σβήσει τα μηνύματά μου, το πρωί που μπήκα είχε κατεβάσει τη σελίδα.. Σε σας ανοίγει;
 

alma

Member
Μηνύματα
3.736
Likes
15.145
Προς γνώση και συμμόρφωση για κάποιους αφελείς.Υπάρχουν γνωστά πρακτορεία που κάνουν τη δουλειά τους τίμια.Όταν παίρνεις ένα πακέτο με αεροπορικά,4αστερα ή 5αστερα ξενοδοχεία,ξεναγήσεις κλπ,δεν γίνεται να πληρώνεις μια εξευτελιστική τιμή.Κάτι δεν πάει καλά.Κι εγώ λυπάμαι όσους την πάτησαν,αλλά σε τέτοιες εποχές,καλό είναι να πονηρευόμαστε λίγο....
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.241
Μηνύματα
884.617
Μέλη
38.931
Νεότερο μέλος
sylvia Boufea

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom