Ερωτηση για ταξιδιωτικο πρακτορειο

malysa

Member
Μηνύματα
1.047
Likes
1.827
Επόμενο Ταξίδι
έλα μου ντε...
Ταξίδι-Όνειρο
3η βραχονησίδα αριστερά
1) κανένα πρακτορείο (σχεδόν) δεν διοργανώνει μόνο του τις εκδρομές του. Μαζεύονται και από άλλα πρακτορεία ...

2) όπως σου είπε και ο traveladdict, τα 399 θα σου πάνε πολύ περισσότερα (εσωτ. καμπίνα, φαγητό στο πλοίο, μπλα μπλα μπλα...)
άσε που με τη ζέστη του καλοκαιριού, οι συγκεκριμένες ώρες των συναντήσεων με το γκρουπ, θα σου τη σπάσουν (τρέχα να προλάβεις)

3) γιατί δεν κοιτάς μόνο για Ρώμη ?
η easyjet το έχει 120-150/ άτομο...
ψάξε λίγο και για ξενοδοχείο μέσα από διάφορα θέματα στο φόρουμ (εκτός κι αν βαρυέσαι το ψάξιμο-διάβασμα)

πριν το κλείσεις με πρακτορείο, κάνε την έρευνά σου για μεμονωμένα και θα μας θυμηθείς.....
 

mousoudagr

Member
Μηνύματα
20
Likes
0
βρηκα πτηση για ρωμη με την alitalia αν τη γραφω σωστα με 260 ευρω συνολο τα 2 ατομα. πολυ καλη τιμη εννοειτε αλλα το θεμα ειναι οτι παμε ρωμη, μετα? πως θα μετακινηθουμε εκει? να νοικιασουμε αυτοκινητο?
 

Rosa Mundial

Member
Μηνύματα
617
Likes
85
Επόμενο Ταξίδι
ελα ντε
Ταξίδι-Όνειρο
Ταϋλάνδη
ειναι αθηνα αυτο το πρακτορειο? κατα τη γνωμη μου με τα ιδια λεφτα μπορεις να κανονισεις μονη σου μια εκδρομαρα στη Ρωμη και να τη χαρεις πολυ! υπαρχουν φθηνα κεντρικα καταλυματα, πολυ οικονομικα εισιτηρια και απειρες πληροφοριες εδω!
 

alma

Member
Μηνύματα
3.750
Likes
15.213
1) κανένα πρακτορείο (σχεδόν) δεν διοργανώνει μόνο του τις εκδρομές του. Μαζεύονται και από άλλα πρακτορεία ...

Όντως έτσι γίνεται.π.χ.για Ισπανία οργανώνει τις εκδρομές πρακτορείο που ειδικεύεται στην Ιβηρική και μαζεύει κόσμο και απο άλλα πρακτορεία επαρχιακά και μη.Γι'αυτό και πραγματοποιούνται σχεδόν πάντα οι εκδρομές του.Μαζεύει κόσμο από όλη την Ελλάδα.

Πριν κλείσεις ρώτα πόσες συμμετοχές έχει μέχρι στιγμής.Υπάρχουν εκδρομές που γίνονται π.χ. και με 6 μόνο συμμετοχές.
 

mousoudagr

Member
Μηνύματα
20
Likes
0
ειναι αθηνα αυτο το πρακτορειο? κατα τη γνωμη μου με τα ιδια λεφτα μπορεις να κανονισεις μονη σου μια εκδρομαρα στη Ρωμη και να τη χαρεις πολυ! υπαρχουν φθηνα κεντρικα καταλυματα, πολυ οικονομικα εισιτηρια και απειρες πληροφοριες εδω!
το zorbas που ρωτησα στην αρχη ναι ειναι αθηνα. ναι συτο ειπα και παραπανω, συμφωνω αλλα επειδη δεν εχουμε παει ποτε προς τα εκει δεν ξερω πως θα μετακινηθουμε. να νοικιασουμε αυτοκινητο?
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.725
Likes
11.624
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
βρηκα πτηση για ρωμη με την alitalia αν τη γραφω σωστα με 260 ευρω συνολο τα 2 ατομα. πολυ καλη τιμη εννοειτε αλλα το θεμα ειναι οτι παμε ρωμη, μετα? πως θα μετακινηθουμε εκει? να νοικιασουμε αυτοκινητο?
Αν πάτε μόνο Ρώμη για ποιό λόγο να νοικιάσετε αυτοκίνητο; Μια χαρά θα εξυπηρετηθείτε με ΜΜΜ. Αλλά κι αν αποφασίσετε να κάνετε μια εκδρομούλα σε κάποια κοντινή πόλη, θα βολευτείτε ανετότατα με τραίνο ή λεωφορείο.
 

Rosa Mundial

Member
Μηνύματα
617
Likes
85
Επόμενο Ταξίδι
ελα ντε
Ταξίδι-Όνειρο
Ταϋλάνδη
το zorbas που ρωτησα στην αρχη ναι ειναι αθηνα. ναι συτο ειπα και παραπανω, συμφωνω αλλα επειδη δεν εχουμε παει ποτε προς τα εκει δεν ξερω πως θα μετακινηθουμε. να νοικιασουμε αυτοκινητο?
εγω προσωπικα θα το θεωρουσα βασανιστηριο να νοικιασω αυτοκινητο στη ρωμη!Η πολη περπατιεται με τα ποδια, αν θελετε να πατε καπου αλλου υπαρχουν τα ΜΜΜ και για εκδρομουλες (που αν μεινετε μια εβδομαδα καλο ειναι να κανετε) βολευουν παλι διαφορα μεσα. Σκεψου αν ερχοσουν τουριστας στην Αθηνα. Θα χρειαζοσουν αυτοκινητο?
 

Rosa Mundial

Member
Μηνύματα
617
Likes
85
Επόμενο Ταξίδι
ελα ντε
Ταξίδι-Όνειρο
Ταϋλάνδη
αυτο με τα πρακτορεια ειναι αληθεια. Για αυτο εχουν ολα ιδιες τιμες, ιδιες ημερομηνιες και ιδιο προγραμμα!
 

malysa

Member
Μηνύματα
1.047
Likes
1.827
Επόμενο Ταξίδι
έλα μου ντε...
Ταξίδι-Όνειρο
3η βραχονησίδα αριστερά
βρηκα πτηση για ρωμη με την alitalia αν τη γραφω σωστα με 260 ευρω συνολο τα 2 ατομα. πολυ καλη τιμη εννοειτε αλλα το θεμα ειναι οτι παμε ρωμη, μετα? πως θα μετακινηθουμε εκει? να νοικιασουμε αυτοκινητο?
πάρε και έναν τουρ.οδηγό και θα είσαι μια χαρά! εγώ προτιμώ εκδόσεις DK-EXPLORER που έχει και διαδρομές στη πόλη ... θα σε καλύψει μια χαρά !

αν διαθέτεις 7-10 μέρες, μπορείς να βάλεις και Φλωρεντία (με τρένο) και διαμονή εκεί 3 βραδυές θα σου έλεγα ...άσε που μπορείς απο κεί, να πάς και Σιέννα...
οπότε εχεις κάνει ένα δικό σου ψιλοτουρ και χωρίς να νοικιάσεις αυτοκίνητο (αν δεν θες)!
 

Bahari

Member
Μηνύματα
1.848
Likes
1.482
Η τιμή που βρήκες με την alitalia είναι μια χαρά! Να το κλείσεις! Τις 7 μέρες που, απ' ότι κατάλαβα, διαθέτετε, θα τις ευχαριστηθείτε και δεν θα χάσετε 2 μέρες+ στα πήγαν' έλα με το πλοίο και το πούλμαν.

Αυτοκίνητο στη Ρώμη; Θα αστειεύεσαι!:lol: Με τα πόδια πας παντού και αν δεν μείνετε κέντρο-κέντρο, μπορείτε να χρησιμοποιήσετε μετρό/λεωφορείο.

Αν θέλετε ντε και καλά να δείτε και κάποια άλλη πόλη/περιοχή, ρίξτε μια ματιά στο φόρουμ. Υπάρχουν πάρα πολλές προτάσεις για μονοήμερες εκδρομές.

Επίσης, έχε υπόψη σου ότι μπορεί το γραφείο να σου πει (ψέματα) ότι υπάρχουν Χ συμμετοχές στην εκδρομή και, κατά συνέπεια, η εκδρομή θα πραγματοποιηθεί, και στο τέλος να σου πούνε ότι δεν συμπληρώθηκε ο απαιτούμενος αριθμός και "διαλέξτε κάτι άλλο". Την πάτησα έτσι πριν πολλά χρόνια, όταν, ενώ ήμουν διακοπές σε ελληνικό νησί, με πήραν τηλέφωνο, περίπου μια-δυο βδομάδες πριν, και μου είπαν ότι η εκδρομή ακυρώθηκε!

Κλείσε τα αεροπορικά, αρχικά, και μετά στρώσου στο διάβασμα:bleh: Υπάρχουν άπειρες πληροφορίες και ιστορίες στο φόρουμ για να φτιάξεις ένα σούπερ πρόγραμμα!
 

malysa

Member
Μηνύματα
1.047
Likes
1.827
Επόμενο Ταξίδι
έλα μου ντε...
Ταξίδι-Όνειρο
3η βραχονησίδα αριστερά
το παρακάτω link περιέχει 7 θέματα σχετικά με ξενοδοχείο στη Ρώμη

Το Ελληνικό Forum για Ταξίδια - Αποτελέσματα Αναζήτησης

και το παρακάτω για Φλωρεντία
Το Ελληνικό Forum για Ταξίδια - Αποτελέσματα Αναζήτησης

(φυσικά, κάνε και με άλλα κριτήρια 'ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ' και θα βρεις χιλιάδες πληροφορίες...όρεξη για διάβασμα να χεις )
 

tsolias1979

Member
Μηνύματα
419
Likes
190
Επόμενο Ταξίδι
Φιλανδία-Εσθονια-Πολωνια
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ-ΠΕΚΙΝΟ
Ιταλόφιλοι - Το Ελληνικό Forum για Ταξίδια
Εδω θα βρεις τα παντα για Ιταλια,και εγω ειμαι της αποψεις να κλεισεις μονη σου.Αν πηγαινες πχ Πεκινο-Αιγυπτο θα σου ελεγα να πας με group αλλα για Ρωμη καλυτερα θα περασεις μονη σου.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.260
Μηνύματα
885.398
Μέλη
38.936
Νεότερο μέλος
alexispi

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom