Ερωτηση για ταξιδιωτικο πρακτορειο

Artemis_1966

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλησπέρα σας :)
Εχω ζησει εξωτερικό πολλά χρόνια κ εχω ταξιδεψει πολύ αλλά κυρίως Ευρώπη κ Β Αμερική κ δεν εχω ΙΔΕΑ απο χώρες π θεωρουνται γενικά ντεινζτερους.
Τώρα τα Χριστούγεννα θέλω να πάω ή Μεξικο ή Ινδία -ζευγαρι θα πάμε, αλλά ΔΕΝ ΞΕΡΩ απο γραφεία τι γίνεται κ προφανώς ατομικα φοβαμαιιιιι να παωωωωω :D
To Versus πρεπει να καλό αλλά ειναι ακριβό.
Αυτο το cosmorama είναι οκ? διοτι φαίνεται λιιιιγο πιο φτηνό -μπας κ δεν ειν καλό o_O:haha: ?
Μπηκα FB κ τους τα χώνανε λίγο (πιο παλιά βέβαια)
Δωστε τα φώτα σας στην άσχετη.
Ευχαριστώ! :)
 
Μηνύματα
234
Likes
925
Επόμενο Ταξίδι
Μαρόκο
Καλησπέρα σας :)
Εχω ζησει εξωτερικό πολλά χρόνια κ εχω ταξιδεψει πολύ αλλά κυρίως Ευρώπη κ Β Αμερική κ δεν εχω ΙΔΕΑ απο χώρες π θεωρουνται γενικά ντεινζτερους.
Τώρα τα Χριστούγεννα θέλω να πάω ή Μεξικο ή Ινδία -ζευγαρι θα πάμε, αλλά ΔΕΝ ΞΕΡΩ απο γραφεία τι γίνεται κ προφανώς ατομικα φοβαμαιιιιι να παωωωωω :D
To Versus πρεπει να καλό αλλά ειναι ακριβό.
Αυτο το cosmorama είναι οκ? διοτι φαίνεται λιιιιγο πιο φτηνό -μπας κ δεν ειν καλό o_O:haha: ?
Μπηκα FB κ τους τα χώνανε λίγο (πιο παλιά βέβαια)
Δωστε τα φώτα σας στην άσχετη.
Ευχαριστώ! :)
ή versus ή cosmorama δεν έχεις και άλλες επιλογές. Μία χαρά είναι και τα 2
 
Μηνύματα
1.990
Likes
6.322
Μια χαρά νορμάλ είναι το Μεξικό, πιο πολύ φόβο θα ενιωθα σε μεγαλουπόλεις των ΗΠΑ.

Ένα μήνα ήμασταν εκεί, με παιδί, σοβαρό κίνδυνο δεν νιώσαμε πουθενά.
Ινδία δεν έχουμε πάει, αλλά σίγουρα θα πάμε στο Μεξικό, με την απαραίτητη προσοχή, αλλά δίχως φόβο 🙂

Αν τελικά θέλετε να κρατήσετε τα λεφτάκια σας για κάτι άλλο, με χαρά να βοηθήσω.
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.695
Likes
6.289
Ονειρεμένο Ταξίδι
Βερακρούζ
Καλησπέρα σας :)
Εχω ζησει εξωτερικό πολλά χρόνια κ εχω ταξιδεψει πολύ αλλά κυρίως Ευρώπη κ Β Αμερική κ δεν εχω ΙΔΕΑ απο χώρες π θεωρουνται γενικά ντεινζτερους.
Τώρα τα Χριστούγεννα θέλω να πάω ή Μεξικο ή Ινδία -ζευγαρι θα πάμε, αλλά ΔΕΝ ΞΕΡΩ απο γραφεία τι γίνεται κ προφανώς ατομικα φοβαμαιιιιι να παωωωωω :D
To Versus πρεπει να καλό αλλά ειναι ακριβό.
Αυτο το cosmorama είναι οκ? διοτι φαίνεται λιιιιγο πιο φτηνό -μπας κ δεν ειν καλό o_O:haha: ?
Μπηκα FB κ τους τα χώνανε λίγο (πιο παλιά βέβαια)
Δωστε τα φώτα σας στην άσχετη.
Ευχαριστώ! :)
Θα κλείσεις τα εισιτήρια σου για την Ινδία, κι από το ίντερνετ ένα γραφείο τουρισμού στην Ινδία να σε πάει όπου θέλεις. Έτσι κινηθήκαμε εμείς. Άλλοι κινούνται μόνοι τους.
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.070
Likes
1.941
Καλησπέρα σας , για το 18-24 τι γνώμη έχετε;έχει ταξιδέψει κανείς;
Μια φορα Σκιαθο την χειροτερη,φετος για Σκοπελο καααπως καλυτερα αν και το δωματιο που μας εδωσε ο ξενοδοχος ηταν πιο μικρο και του ελεους πεθαινεις....
 

DimiBiri

Member
Μηνύματα
292
Likes
921
Επόμενο Ταξίδι
Pending...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Καλησπέρα σας , για το 18-24 τι γνώμη έχετε;έχει ταξιδέψει κανείς;
Αναλόγως....Για φοιτητες κααααλα είναι.
Κατά τα άλλα....δεν είναι και το ιδανικότερο. Ιδίως για ευρωπαικούς προορίσμους, πιστεύω θα βρείτε καλύτερη διαμονή και θα έχετε καλύερη αντιμετώπιση από τους ξενοδόχοτς αν το ψαξετε μόνοι σας. Έχω ταξιδέψει δύο φορές, μια το σωτήριο έτος 2009 οδικώς για Κων/πολη, ούσα φοιτητρια(εμεινα αρκετα ικανοποιημένη, καθώς περιείχε ξεναγήσεις, βαρκάδες κλπ κλπ) και μια το έτος 2015 για Μάλτα έχοντας τελειώσει πλέον με τη φοιτητική ζωή (αν το είχαμε οργανώσει μόνες θα τα είχαμε καταφέρει καλύτερα πιστεύω, το μόνο που μας είχε προσφέρε ήταν τα αεροπορικά και τη διαμονή. Ο ξενοδόχος μας εβαλε σε ενα δωμάτιο αμφιβόλλου υγιεινής αν και δεν πιστεύω οτι είχε και καλύτερα δωμάτια το κατάλυμα),
Αυτά τα ολίγα 😁 😁 😁 😁
 

love2travel

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Καλησπέρα, ( αρχικά ελπίζω να είναι η σωστή κατηγορία για να ρωτήσω τι γίνεται εαν δεν είναι συγνώμη)
Είναι η πρώτη φορά που θα ταξιδέψω μόνη μου στο εξωτερικό γιατί έχω να πάω σε ένα γάμο στο Ηνωμένο Βασίλειο και επειδή φοβήθηκα μήπως βάλω λάθος τα στοιχεία του διαβατηρίου πήγα σε ένα ταξιδιωτικό πρακτορείο.
Ο πράκτορας ενώ μου έβγαζε τα εισιτήρια ( είχαμε κλείσει το ξενοδοχείο πρώτα) μιλούσε με κάποιον άλλο πελάτη στο τηλέφωνο. Μου δίνει τα εισιτήρια για να δω εαν είναι σωστά και παρατηρώ οτι ο προορισμός είναι λάθος. Το είπα ούτε 5 λεπτά μετά ( ποσό να μου πάρει να δω 2 σελίδες). Τότε μου ζητάει την κάρτα για να βγάλει νέα εισιτήρια. Επειδή είχε πάει αργά ( είχα δουλειές) και επειδή θεωρούσα πως ισχυεί η ασφάλεια αστικής ευθύνης από τη στιγμή που είναι λάθος του υπαλλήλου αποφάσισα να φύγω και να περάσω μέσα στη βδομάδα (αυτή)αφού πρώτα ρώταγα.
Σήμερα πέρασα από ένα μέρος ( δεν θέλω να αναφερθώ δημόσια σε αυτό αλλά δεν είναι κάποιο από τα γνωστά) που ασχολείται με καταναλωτικά θέματα και μου είπε πως δεν ισχυεί η ασφάλεια αστικής ευθύνης γιατί το πρακτορείο 1)δεν έχει πτωχεύσει και 2) εγώ δεν μπορώ να αποδείξω οτι δεν είπα λάθος προορισμό (παρόλο που έχω την κράτηση του ξενοδοχείου και το προσκλητήριο)
Απλώς θέλω να ρωτήσω εαν με καλύπτει σε αυτή την περίπτωση ή οχι.
Ευχαριστώ
 

love2travel

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Κακως εφυγες και δεν εκανες το πρακτορειο καλοκαιρινο.
Το σκέφτηκα αλλά έλεγα μήπως έχω άδικο και δεν με καλύπτει η ασφάλεια αστικής ευθύνης. Ηθελα να πάω εκει που πήγα να ρωτήσω και όταν μου ελεγαν ναι τότε να το έκανα.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.932
Likes
40.776
Το σκέφτηκα αλλά έλεγα μήπως έχω άδικο και δεν με καλύπτει η ασφάλεια αστικής ευθύνης. Ηθελα να πάω εκει που πήγα να ρωτήσω και όταν μου ελεγαν ναι τότε να το έκανα.
Ο πρακτορας ειπε οτι εχεις αδικο?

Με τους επιχειρηματιες ειναι καπως ασχετο να περιμενει καποιος να δωσει τη λυση ενας αλλος φορεας τον οποιον θα γραψουν στα παλια τους τα παπουτσια, ΑΝ γραφουν και τον πελατη.

Ας του τηλεφωνησει ο δικηγορος σου.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.656
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom