Ερωτηση για hotels.com

paefstra

Member
Μηνύματα
13.038
Likes
41.045
Άσχετα με την συναλλαγή της @Marinetta , το θέμα δυσκολιας επικοινωνίας με την εταιρεία δεν τη καθιστά αναξιόπιστη, αλλά δύσχρηστη για κρατήσεις. Δεν καταλαβαίνω αυτή τη μανία "υπεράσπισης" που έχεις με τη hotels.
Δεν ειχα ποτε προβλημα σε ταξιδι σε καμια 100ρια βραδιες δεν εχω κρεμαστει και το chat με εξυπηρετησε παντα. Δεν ξερω τι αλλο να πω.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.038
Likes
41.045
Η αλήθεια είναι ότι δεν υπάρχει ακόμα ημερομηνία επεξεργασίας αλλά δεν ξέρω πως να την ακυρώσω εγώ, αλλά νομίζω δεν μπορώ έτσι μόνη μου 🥲
Αρα μαλλον ακομη ειναι με ερωτηματικο η χρεωση.
Παντως και μετα το ταξιδι μπορεις να την αμφισβητησεις.
Το πιστωτικο οριο αυξανεται με μια πληρωμη στην καρτα μεσω e banking. Το κανω πολυ συχνα.
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.148
Likes
20.457
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Δεν ειχα ποτε προβλημα σε ταξιδι σε καμια 100ρια βραδιες δεν εχω κρεμαστει και το chat με εξυπηρετησε παντα. Δεν ξερω τι αλλο να πω.
Μα αυτό προσπαθώ να σου πω οτι δεν χρειάζεται να πεις κάτι άλλο πέρα απο τη κατάθεση της προσωπικής σου εμπειρίας και γνώμης, όπως κάνουμε όλοι! Την οποία εμπειρία, εγώ προσωπικά, την έχω εμπεδώσει :lol:

Μετά τη πανδημία έχουν αλλάξει πολλά. Όλοι αυτοί οι μεσάζοντες διαμονών έχουν αλλάξει τη τιμολογιακή πολιτική τους. Κάποιες έχουν ρίξει τα στάνταρ ενώ άλλες άλλαξαν ακόμα και το branding τους. Η booking που χρησιμοποιώ περισσότερο εγώ, έχει αλλάξει το τρόπο επιβράβευσης. Δίνει πίστωση, για χρησιμοποίηση σε επόμενη κράτηση, πλέον σε ορισμένα καταλύματα και όχι μέσω εκπτωτικών κουπονιών. Πασάρει δλδ όποιο κατάλυμα τη συμφέρει και έχει αυξήσει πολύ τις τιμές της. Καλά το τελευταίο το έχουν κάνει όλες!
Κάποια στιγμή, το τελευταίο καιρό, ψάχνοντας για κατάλυμα βρήκα μία προσφορά της hotels.com, για ένα ωραιότατο κατάλυμα, σε ένα ωραιότατο σημείο με δωρεάν ακύρωση, αλλά προπληρωμή και το τσίμπησα. Σιγά να μη κολλήσω στη booking που μου έδινε το ίδιο κατάλυμα, πιο ακριβό κιόλας, επειδή δεν είχα προηγούμενο παράπονο. Το έκλεισα απο εκεί που με σύμφερε! Οι εταιρείες κάνουν τη δουλειά τους και εγώ τη δική μου!
Αυτό που θέλω να πω είναι οτι δεν πρόκειται να κολλήσω σε καμία booking και σε καμία hotels και χίλια δυο καλά να μου έχουν κάνει. Μιλάμε για οικονομική συναλλαγή. Όποιος με συμφέρει και πληροί κάποια στάνταρ για μένα θα τον επιλέξω. Απο τη booking ως τώρα δεν είχα κανένα παράπονο. Απεναντίας, με έχει βοηθήσει όταν το χρειάστηκα. Και απο τη hotels δεν έχω κανένα παράπονο, έστω και με μία κράτηση που έχω κάνει μόνο. Αλλά δεν θα τη θεοποιήσω κιόλας... Εννοείται αν βρω κάτι καλύτερο αλλού θα το κλείσω! Λαμβάνω, όμως, υπ' όψιν μου τις κριτικές και τις παροχές που προσφέρουν όλοι και γενικά έχω το νου μου.
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.322
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Μετά τη πανδημία έχουν αλλάξει πολλά. Όλοι αυτοί οι μεσάζοντες διαμονών έχουν αλλάξει τη τιμολογιακή πολιτική τους. Κάποιες έχουν ρίξει τα στάνταρ ενώ άλλες άλλαξαν ακόμα και το branding τους.
Συμφωνώ κι εγώ σ' αυτό, όπως επίσης είναι δεδομένο πως όλες αυτές οι εταιρείες έριξαν πολύ την ποιότητα των υπηρεσιών τους όσον αφορά την υποστήριξη προς τον πελάτη. Για τη δε booking είναι επιβεβαιωμένο, το γνωρίζω καλά, απ' ότι καταλαβαίνω από την τελευταία κουβέντα που διαβάζω το ίδιο και στη Hotels.
Κοινώς άμα γίνει η στραβή άντε βρες άκρη...:(
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.148
Likes
20.457
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Συμφωνώ κι εγώ σ' αυτό, όπως επίσης είναι δεδομένο πως όλες αυτές οι εταιρείες έριξαν πολύ την ποιότητα των υπηρεσιών τους όσον αφορά την υποστήριξη προς τον πελάτη. Για τη δε booking είναι επιβεβαιωμένο, το γνωρίζω καλά, απ' ότι καταλαβαίνω από την τελευταία κουβέντα που διαβάζω το ίδιο και στη Hotels.
Κοινώς άμα γίνει η στραβή άντε βρες άκρη...:(
Πλέον έχει γίνει "επιστήμη" το κλείσιμο διαμονής γαμώτο!
 

Marinetta

Member
Μηνύματα
326
Likes
2.304
Ταξίδι-Όνειρο
Νησί του Πάσχα
Update:
Δεν μπορώ να κάνω αμφισβήτηση συναλλαγής αν δεν χρεωθεί το ποσό, προς το παρόν είναι δεσμευμένο. Ο υπάλληλος της alpha μου είπε ακριβώς : το καλύτερο που έχετε να κάνετε είναι να μιλήσετε με τον έμπορο για να μην σας το χρεώσει καν. Τι να του λεγα του ανθρώπου; Ότι η hotels δεν θέλει γενικά να μου μιλάει και μου κρατάει μούτρα;
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.038
Likes
41.045
Update:
Δεν μπορώ να κάνω αμφισβήτηση συναλλαγής αν δεν χρεωθεί το ποσό, προς το παρόν είναι δεσμευμένο. Ο υπάλληλος της alpha μου είπε ακριβώς : το καλύτερο που έχετε να κάνετε είναι να μιλήσετε με τον έμπορο για να μην σας το χρεώσει καν. Τι να του λεγα του ανθρώπου; Ότι η hotels δεν θέλει γενικά να μου μιλάει και μου κρατάει μούτρα;
Αρα δεν υπαρχει χρεωση αλλα δεσμευση. Ειναι ακριβως αυτο που ειχε συμβει και σε μενα. Σε λιγες μερες θα εξαφανιστει και δεν θα προχωρησει η χρεωση.
 

connosp

Member
Μηνύματα
391
Likes
829
Αρα δεν υπαρχει χρεωση αλλα δεσμευση. Ειναι ακριβως αυτο που ειχε συμβει και σε μενα. Σε λιγες μερες θα εξαφανιστει και δεν θα προχωρησει η χρεωση.
Έχει συμβεί και σε εμένα με αρκετές ακυρώσεις σε ξενοδοχεία μέσω booking που έχω κάνει, αλλά και σε ενοικίαση αυτοκινήτου για εγγύηση για τα καύσιμα πάντα υπάρχει δέσμευση ενός ποσού.
 

Marinetta

Member
Μηνύματα
326
Likes
2.304
Ταξίδι-Όνειρο
Νησί του Πάσχα
Εντέλει εξαφανίστηκε αυτή η χρέωση και δεν έγινε ποτέ κόκκινο. Άρα τσάμπα αναστατώθηκα. Θα σας τα έγραφα νωρίτερα αλλά είχα πολλές μέρες που δεν μπορούσα να μπω στο ebanking.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.205
Μηνύματα
883.762
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom