Ερωτηση για hotels.com

paefstra

Member
Μηνύματα
13.038
Likes
41.045
Και η εφαρμογή μία από τα ίδια.
Αφού σκέφτομαι να την γυρίσω στα αγγλικά, μήπως δω την δική σου εικόνα. :)
Το πεδιο ειναι ακριβως κατω απο τα κουμπια Cacel/Change.
Εγω εχω τα 4 λινκ σε καθε κρατηση.

Εκτος αν συμβαινει γιατι ειμαι silver βαθμιδα κι εχω προτεραιοτητα στην εξυπηρετηση.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.038
Likes
41.045
Δεν ειναι ακριβως προβλημα γιατι δεν με χαλαει, αλλα η hotels μου απεδωσε την επιβραβευση και για μια κρατηση που ακυρωσα. Εχω βγαλει screenshot της ακυρωσης, γιατι εφτασα να αναρωτιεμαι μηπως ξεχασα να ακυρωσω.
Επιπλεον σε μελλοντικη κρατηση που αλλαξα απο 2 βραδια σε ενα μου βγαζει εκκρεμμεις 2 επιβραβευσεις, που και παλι ωφελημενη βγαινω. Τι φαση? Δινει επιβραβευσεις και για ακυρωμενες νυχτες?
Στο ξενοδοχειο που μειναμε πηρα αναβαθμιση σε οικογενειακο δωματιο χωρις καν να το ζητησω για αλλη μια φορα (και χωρις να χρειαζονται τοσα τμ) . Πολυ καλη αντιμετωπιση ως τωρα.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.038
Likes
41.045
Eχω μαζεψει 9 επιβραβευσεις και θελω να τις κανω 10 συντομα για να κλεισω για το καλοκαιρι απο τωρα. Επιβεβαιωνει κανεις οτι αν πληρωσω ενα χοστελ στην αλλη ακρη του πλανητη με 3 ευρω και δεν μεινω οτι μετραει ως διανυκτερευση και παιρνω την επιβραβευση? Εννοειται οτι πεφτει ο μ.ο. του ποσου, αλλα δεν θελω να περιμενω ως το καλοκαιρι για να μαζευτουν και να πληρωνω καπελο στις καλοκαιρινες τιμες της Ευρωπης.
 

AERAS

Member
Μηνύματα
772
Likes
1.122
Eχω μαζεψει 9 επιβραβευσεις και θελω να τις κανω 10 συντομα για να κλεισω για το καλοκαιρι απο τωρα. Επιβεβαιωνει κανεις οτι αν πληρωσω ενα χοστελ στην αλλη ακρη του πλανητη με 3 ευρω και δεν μεινω οτι μετραει ως διανυκτερευση και παιρνω την επιβραβευση? Εννοειται οτι πεφτει ο μ.ο. του ποσου, αλλα δεν θελω να περιμενω ως το καλοκαιρι για να μαζευτουν και να πληρωνω καπελο στις καλοκαιρινες τιμες της Ευρωπης.
αν το κάνεις και λειτουργήσει...πες το και σε εμάς να το γνωρίζουμε
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.038
Likes
41.045
αν το κάνεις και λειτουργήσει...πες το και σε εμάς να το γνωρίζουμε
To εκανα πριν λιγο, δεν ειναι να το μελετας για 3 ευρω.
Θα μεινω σε χοστελ στην Βομβαη αυριο.
Εν τω μεταξυ ο,τι εχω κλεισει με early booking για Ευρωπη προηγουμενως ηδη παιρνει την ανηφορα.
Αν περιμενετε κι εσεις επιβραβευση καλο ειναι να εχετε διαθεσιμο ενα δωματιο μεμονωμενο για ακυρωση για να το αντικαταστησετε με δωματιο επιβραβευσης. Πχ εκλεισα 2+1 νυχτες στο ιδιο ξενοδοχειο στη Βιεννη για να ακυρωσω τη μια και να την παρω με επιβραβευση δωρεαν.
 
Last edited:

mariloup

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Kαλησπέρα σε όλη την παρέα. Παρακαλώ θα ήθελα τα φώτα σας σε κάτι. Πρόκειται να ταξιδέψω στο Στρασβούργο και έχω βρει ένα ξενοδοχείο που με ενδιαφέρει μέσω του hotels.com. To δωμάτιο που πρόκειται να κλείσω ειναι χωρίς δικαίωμα ακύρωσης/επιστροφής χρημάτων και το συνολικό ποσό χρεώνεται κατά τη στιγμή της κράτησης, μέσω κάρτας ή paypal και συμπεριλαμβάνονται και φόροι και city taxes που θα τα πληρώσω στο ξενοδοχείο αυτά. Παρόλα αυτά, μέσα στη σελίδα της κράτησης, στο κομμάτι με τους όρους και την πολιτική ακύρωσης υπάρχει ένα κομμάτι που γράφει "Θα σας ζητηθεί να πληρώσετε τις ακόλουθες χρεώσεις στο κατάλυμα: Προκαταβολή: 500 € ανά διαμονή"
H "προκαταβολή" αυτή μηπως εννοεί ειναι εγγύηση που θα μου επιστρέψουν και καλα κατα το check out? Αφού η εξόφληση θα γίνει από τη στιγμή που θα επικυρώσω την κράτηση. Γιατί να δώσω "προκαταβολή" και στο κατάλυμα;
Γνωρίζει κανείς να βοηθήσει;;;
Thanks
 

domino

Member
Μηνύματα
299
Likes
278
Αλλαζουν το προγραμμα . Παει το 10% γινεται 2.
Οτι εχουμε στον λογαριασμο μετατρεπεται 1 προς 1 αλλα λεει θα γινεται μερικη χρηση ανα κρατηση δωματιου ενω τωρα πληρη στην καθαρη αξια του.

Εχει καποιο μελος απο Αμερικη την εμπειρια του ποσοστου μετατροπης στο νεο ;
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.038
Likes
41.045
Αλλαζουν το προγραμμα . Παει το 10% γινεται 2.
Οτι εχουμε στον λογαριασμο μετατρεπεται 1 προς 1 αλλα λεει θα γινεται μερικη χρηση ανα κρατηση δωματιου ενω τωρα πληρη στην καθαρη αξια του.

Εχει καποιο μελος απο Αμερικη την εμπειρια του ποσοστου μετατροπης στο νεο ;
Δεν καταλαβα τιποτε. Εχω σφραγιδες στο hotels.com, τι θα αλλαξει ακριβως? Η εφαρμογη μου τα δειχνει ολα ιδια.
 

domino

Member
Μηνύματα
299
Likes
278
Εξερευνήστε περισσότερα το 2023. Σύντομα θα μπορείτε να συνδέεστε και να πραγματοποιείτε κρατήσεις με έναν λογαριασμό στην Expedia, τη Hotels.com και τη Vrbo

δεν στο εχει banner ?
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.038
Likes
41.045
Αηδια. Λογικα τον Ιουλη θα εχω συμπληρωσει τις 10 νυχτες που ηδη ειναι κλεισμενες.
Παρολα αυτα δεν θα ξανακυλισω στην τραγικη booking, καλυτερα απο την πλατφορμα του ξενοδοχειου. Πχ η Accor δινει 5% εκπτωση στα μελη.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.205
Μηνύματα
883.760
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom