Ερωτηση για hotels.com

adiaforos

Member
Μηνύματα
1.057
Likes
1.606
Το πρόγραμμα των 10 διανυκτερεύσεων με μία δώρο στην πραγματικότητα ήταν 10% επιστροφή σε κάθε κράτηση. Εγώ προτιμούσα την επιστροφή10% που είχες με κάρτα της Πειραιώς ή κωδικό Nova προνόμια μέχρι το 2020, στην πράξη η έκπτωση ήταν ακριβώς η ίδια, αλλά την έπαιρνες ανά διανυκτέρευση (αντί να περιμένεις να συμπληρώσεις 10 και να πάρεις το 10% αυτών σε ενδέκατη ή μέρος της, άσε που δεν έχεις το πρόβλημα να λήξουν, μου έχει συμβεί). Υπήρχαν και οι κωδικοί της Vodafone για άμεση επιστροφή 10% που μετά το 2020 έγινε 7% και νομίζω από πρόπερσι δεν ισχύουν ούτε αυτοί.
Το μόνο που ισχύει και με έχει βολέψει σε ακριβές διαμονές είναι η 8% επιστροφή της VISA, με τα μειονεκτήματα που έχει (πλέον έχει εξαίρεση σε πολλές αλυσίδες ξενοδοχείων, ενώ εφαρμόζεται μόνο στο ένα δωμάτιο της κράτησης, οπότε αναγκάζεσαι να κάνεις ξεχωριστές κρατήσεις, στις περιπτώσεις που θες να κλείσεις παραπάνω δωμάτια).
https://www.visa.com.my/en_my/visa-commercial-offers/hotelscom/110886
 
Last edited:

domino

Member
Μηνύματα
299
Likes
278
Αηδια. Λογικα τον Ιουλη θα εχω συμπληρωσει τις 10 νυχτες που ηδη ειναι κλεισμενες.
Παρολα αυτα δεν θα ξανακυλισω στην τραγικη booking, καλυτερα απο την πλατφορμα του ξενοδοχειου. Πχ η Accor δινει 5% εκπτωση στα μελη.
Παρατήρησα οταν παω να κρατησω πανω απο μια μερα να μην δινει αντιστοιχο αριθμο απο νυχτες παρα μονο μια.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.039
Likes
41.045
Παρατήρησα οταν παω να κρατησω πανω απο μια μερα να μην δινει αντιστοιχο αριθμο απο νυχτες παρα μονο μια.
Δεν ξερω, εχω κλεισει ολες τις διαμονες μεχρι τελος Αυγουστου και πιθανον εχω εξασφαλισει τις σωστες επιβραβευσεις 1 προς 1. Απο κει και μετα βλεπουμε.
Απο μιαν αποψη η διαμονη εχει γινει τοσο ακριβη πια που η διαφορα 10% δεν ειναι δραματικη. Παντα θα εμπιστευομαι το early booking που δινει μεχρι 20% εκπτωση κι ας μην εχει δωρακι.
 

domino

Member
Μηνύματα
299
Likes
278
Το πρόγραμμα των 10 διανυκτερεύσεων με μία δώρο στην πραγματικότητα ήταν 10% επιστροφή σε κάθε κράτηση. Εγώ προτιμούσα την επιστροφή10% που είχες με κάρτα της Πειραιώς ή κωδικό Nova προνόμια μέχρι το 2020, στην πράξη η έκπτωση ήταν ακριβώς η ίδια, αλλά την έπαιρνες ανά διανυκτέρευση (αντί να περιμένεις να συμπληρώσεις 10 και να πάρεις το 10% αυτών σε ενδέκατη ή μέρος της, άσε που δεν έχεις το πρόβλημα να λήξουν, μου έχει συμβεί). Υπήρχαν και οι κωδικοί της Vodafone για άμεση επιστροφή 10% που μετά το 2020 έγινε 7% και νομίζω από πρόπερσι δεν ισχύουν ούτε αυτοί.
Το μόνο που ισχύει και με έχει βολέψει σε ακριβές διαμονές είναι η 8% επιστροφή της VISA, με τα μειονεκτήματα που έχει (πλέον έχει εξαίρεση σε πολλές αλυσίδες ξενοδοχείων, ενώ εφαρμόζεται μόνο στο ένα δωμάτιο της κράτησης, οπότε αναγκάζεσαι να κάνεις ξεχωριστές κρατήσεις, στις περιπτώσεις που θες να κλείσεις παραπάνω δωμάτια).
https://www.visa.com.my/en_my/visa-commercial-offers/hotelscom/110886

ευχαριστω, δεν το ειχα δει
 

Marinetta

Member
Μηνύματα
326
Likes
2.304
Ταξίδι-Όνειρο
Νησί του Πάσχα
Πως μπορώ να επικοινωνήσω με το hotels.com που μου τράβηξαν τα χρήματα αλλα δεν επιβεβαίωσαν την κρατηση ποτε;
 

adiaforos

Member
Μηνύματα
1.057
Likes
1.606
Πως μπορώ να επικοινωνήσω με το hotels.com που μου τράβηξαν τα χρήματα αλλα δεν επιβεβαίωσαν την κρατηση ποτε;
Στα ανεπιθύμητα κοίταξες; Στα ταξίδια σου στον λογαριασμό σου υπάρχει η συγκεκριμένη κράτηση; Αν ναι, κάπου έχει επιλογή να λάβεις το e-mail.
 

Marinetta

Member
Μηνύματα
326
Likes
2.304
Ταξίδι-Όνειρο
Νησί του Πάσχα
Στα ανεπιθύμητα κοίταξες; Στα ταξίδια σου στον λογαριασμό σου υπάρχει η συγκεκριμένη κράτηση; Αν ναι, κάπου έχει επιλογή να λάβεις το e-mail.
Όχι δεν υπάρχει η κράτηση. Το chat δεν το βρίσκω. Έστειλα στο [email protected] ένα email που σκεφτηκα ότι μπορεί να υπάρχει ( δεν το βρήκα πουθενα γραμμένο, έλεος) και μου απαντησε ενα αυτόματο ότι θα το δουν μεσα σε 72ώρες.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.205
Μηνύματα
883.764
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom