Ερώτηση/Κουίζ

nena

Member
Μηνύματα
867
Likes
470
Ταξίδι-Όνειρο
greenland-φεροε-svalbard
θα έλεγα α ΚΑΙ β, μπορούν να συνδυαστούν υπο συνθήκες πιστεύω...
Αν δεν έχεις μεγάλες αξιώσεις σε θέματα διαμονής συμπυκνώνεις το κόστος του ταξιδιού (χωρίς να στερηθείς αυτά που για σένα έχουν τη μεγαλύτερη αξία) μπορείς να πας κ δεύτερο ταξίδι μόνη σου εκεί που θες ;)

Η ζωή είναι μικρή κ γίνεται μικρότερη όταν πιέζεσαι! Κ γω συχνά πλέον ταξιδεύω μόνη μου αλλά προκειμένου να μην πάω καθόλου το προτιμώ άσε που άρχισε να μου αρέσει!Σίγουρα δεν έχει την ίδια "γεύση" ένα ηλιοβασίλεμα χωρίς τους φίλους σου να το μοιραστείς αλλά τι να κάνουμε :cool: που θα πάει θα βρουν δουλειά κάποτε!:D
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.146
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Εγω τωρα που το σκεφτομαι τα ωραιοτερα ταξιδια μου τα εκανα με καλη παρεα ( για την ακριβεια με συγκεκριμενη παρεα) μεν σε μερη αδιαφορα και ανιαρα οπως η Ρωμη δε. Αντιθετα ταξιδια σε ενδιαφεροντες προορισμους κερδιζει την προσοχη μας η ομορφια και η αιγλη του μερους κι ετσι η πλακα της παρεας και ο χαβαλες περνουν σε δευτερη μοιρα... Λοιπον θα ξαναπαω Ρωμη σας το 'πα;
 
Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Ναι είπες ότι γνώρισες ενδιαφέροντες και συναρπαστικούς Ιταλούς τελευταία..εγώ διαβάζω "συναρπαστικές ιταλίδες.."
 

Vera

Member
Μηνύματα
35
Likes
13
Καλησπέρα. Είμαι καινούρια στο forum (λίγων ημερών :)) και έχω διαβάσει ότι γενικά απασχολεί το θέμα "διακοπές μόνος ή με παρέα ή με γκρουπ".

Σκέφτηκα λοιπόν να ανοίξω άυτό το θέμα και να θέσω τις εξής δύο επιλογές:

α/ Ταξίδι-διακοπές μόνος/η στο μέρος που λατρεύετε και πάντα θέλατε να επισκεφτείτε

ή

β/ Ταξίδι-διακοπές με τον αγαπημένο/η σας ή με την παρέα σας σε ένα μέρος που σαν μέρος δεν σας λέει και πολλά και γενικά δεν ήταν στους στόχους σας να επισκεφτείτε

?

:)
Ψηφίζω Α! Ε, αφού πρόκειται για μέρος που λατρεύουμε και θέλουμε οπωσδήποτε να επισκεπτούμε, δεν είναι κακό να μας μένουν απωθημένα;;...:rolleyes::rolleyes::cool:
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.146
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Ναι είπες ότι γνώρισες ενδιαφέροντες και συναρπαστικούς Ιταλούς τελευταία..εγώ διαβάζω "συναρπαστικές ιταλίδες.."
Ναι η αληθεια ειναι ο,τι συναρπαστικοτερη ολων ειναι μια διμετρη μελαχροινη... μονο που ειναι Ρουμανα και οχι Ιταλιδα.
 
Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Ναι η αληθεια ειναι ο,τι συναρπαστικοτερη ολων ειναι μια διμετρη μελαχροινη... μονο που ειναι Ρουμανα και οχι Ιταλιδα.
Αυτές οι άτιμες οι φυλές προς τα κει πέρα είναι πολύ συναρπαστικές ρε γμτ..Πανάθεμα τη μεσογειακή καταγωγή μας πανάθεμα
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.885
Likes
14.461
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Αυτές οι άτιμες οι φυλές προς τα κει πέρα είναι πολύ συναρπαστικές ρε γμτ..Πανάθεμα τη μεσογειακή καταγωγή μας πανάθεμα
Προδότρα !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Θα μπει ο Νικολάκης με το άλλο νικ και θα γελάσουν και τα μουστάκια του.
 
Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Προδότρα !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Θα μπει ο Νικολάκης με το άλλο νικ και θα γελάσουν και τα μουστάκια του.
Χχαχαχαχαα!!! Είδες;;; Ξεχνιέμαι κι εγώ η ελεινίδα! Τώρα που δε βλέπει ο Νικ δε Γκρικ, μπορώ να παραδεχτώ ότι είμαστε σκέτες πατσαβούρες μπροστά στα σλαβικά και λοιπά φύλα.

Κανείς δε μου αλλάζει γνώμη ότι είναι καλύτερες από εμάς μετά τα 40 όμως :Ρ
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.885
Likes
14.461
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Χχαχαχαχαα!!! Είδες;;; Ξεχνιέμαι κι εγώ η ελεινίδα! Τώρα που δε βλέπει ο Νικ δε Γκρικ, μπορώ να παραδεχτώ ότι είμαστε σκέτες πατσαβούρες μπροστά στα σλαβικά και λοιπά φύλα.

Κανείς δε μου αλλάζει γνώμη ότι είναι καλύτερες από εμάς μετά τα 40 όμως :Ρ
Δε τους νοιαζει, με το που θα κανουν τα παιδιά θα τις έχουν στο σπίτι για τις δουλειές μιας και δεν έχουν απαιτήσεις !
 
Last edited by a moderator:

underwater

Member
Μηνύματα
2.722
Likes
11.491
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Για μένα η απάντηση σχετίζεται με την φάση στην οποία είμαι και το τι αποζητώ την δεδομένη περίοδο. Για παράδειγμα για φέτος προέκυψε ταξίδι σε πόλη που ήδη είχα ξαναπάει και δεν ψηνόμουν ιδιαίτερα, αλλά αποφάσισα να προχωρήσω μόνο και μόνο για την παρέα. Πιάνω ώρες-ώρες τον εαυτό μου να σκέφτεται ότι αν πήγαινα (κατά πάσα πιθανότητα μόνη μου) σε κάποιον άλλο προορισμό το ταξίδι θα είχε άλλον ενδιαφέρον, αλλά μετά λέω ότι το σημαντικότερο για μένα στην παρούσα φάση είναι η αλληλεπίδραση με αγαπημένα πρόσωπα, το γέλιο και οι "χαβαλετζίδικες" καταστάσεις!
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.152
Likes
14.443
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Προσωπικά συνήθως επιλέγω πρώτα προορισμό τον οποίο ανακοινώνω στη συνέχεια σε φίλους και φίλες που ξέρω ότι κουβαλάνε τα ίδια μυαλά με μένα στα ταξίδια. Ταξίδι για χαβαλέ με παρέα ή σε προορισμούς για ρομαντσάδα έχω κάνει ελάχιστα στα φοιτητικά μου χρόνια και συνήθως εντός Ελλάδας. Άλλωστε με ενδιαφέρει να δω κι όχι τόσο να διασκεδάσω (ανήκω στην ομάδα που τα ταξίδια έχουν εκπαιδευτικό χαρακτήρα). Όπως λέει ένας πολυταξιδεμενος φίλος από την Ισπανία, ταξιδεύω για να κουραστώ κι όχι να ξεκουραστώ
 

Vera

Member
Μηνύματα
35
Likes
13
...Άλλωστε με ενδιαφέρει να δω κι όχι τόσο να διασκεδάσω (ανήκω στην ομάδα που τα ταξίδια έχουν εκπαιδευτικό χαρακτήρα). Όπως λέει ένας πολυταξιδεμενος φίλος από την Ισπανία, ταξιδεύω για να κουραστώ κι όχι να ξεκουραστώ
Συμφωνώ απολύτως! Το θέμα είναι να διευρύνεις τους ορίζοντές σου και να πλουτίσεις τις εμπειρίες σου, κάτι που φυσικά, δεν αποκλείει και τη διασκέδαση! Καλό προγραμματισμό χρειάζεται και όλα μπορείς να τα απολαύσεις! :p
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.231
Μηνύματα
884.386
Μέλη
38.919
Νεότερο μέλος
ArgiroPappa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom