Ερώτηση για Ελαφονήσι (Διαμονή - Πρόσβαση και ότι άλλο έχετε ευχαρίστηση :) )

angelo_kav

Member
Μηνύματα
384
Likes
419
Επόμενο Ταξίδι
ΤΑΛΙΝ
Ταξίδι-Όνειρο
ΟΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΕΙ
Eλαφόνισος -παλαιοχωρα πόση ώρα είναι?? είναι καλός ο δρόμος?? θέλω να πάω απο τα Χανιά στην Ελαφόνισο για μπάνιο απο τον δυτικό δρόμο και να γυρίσω απο την Παλαιοχώρα. Αξίζουν τα τοπία?? ποια διαδρομή είναι πιό όμορφη?? δεν μ ενδιαφέρει η ταλεπορία..
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.698
Likes
6.305
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ
πριν το Καστέλι θα στρίψεις αριστερά για Καλεριανά-Τοπόλια- Χρυσοσκαλίστισσα.
θα γυρίσεις πίσω από Χρυσοσκαλίτισσα και θα δεις πινακίδα για Παλαιόχωρα.
στην επιστροφή για Χανιά θα πάρεισ το δρόμο για Κάνδανο -Κολυμπάρι - Χανιά.
και οι δυο διαδρομές από τις ωραιότερες της Κρήτης.
αν πας τέρμα δυτικά φτάνεις στον Πλάτανο. Δεξιά στρίβεις για Φαλάσαρνα και αριστερά τα δυτικά παράλια για Σφηνάρι-Χρυσοσκαλίτισσα
 

angelo_kav

Member
Μηνύματα
384
Likes
419
Επόμενο Ταξίδι
ΤΑΛΙΝ
Ταξίδι-Όνειρο
ΟΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΕΙ
πριν το Καστέλι θα στρίψεις αριστερά για Καλεριανά-Τοπόλια- Χρυσοσκαλίστισσα.
θα γυρίσεις πίσω από Χρυσοσκαλίτισσα και θα δεις πινακίδα για Παλαιόχωρα.
στην επιστροφή για Χανιά θα πάρεισ το δρόμο για Κάνδανο -Κολυμπάρι - Χανιά.
και οι δυο διαδρομές από τις ωραιότερες της Κρήτης.
αν πας τέρμα δυτικά φτάνεις στον Πλάτανο. Δεξιά στρίβεις για Φαλάσαρνα και αριστερά τα δυτικά παράλια για Σφηνάρι-Χρυσοσκαλίτισσα
Ωραίος... Αλλά τι αξίζει περισσότερο? να πάω απο Πλάτανο ή απο Τοπόλια?? Την επιστροφή την βρήκαμε (μέσω Κάντανου)
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.698
Likes
6.305
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ
Από Τοπόλια. Είναι και πιο ξεκούραστη. είπε όμως η LULLU πως γίνονται κάτι έργα, γι αυτό ρώτα πριν ξεκινήσεις
 

LULLU

Member
Μηνύματα
3.506
Likes
7.699
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ταξίδι-Όνειρο
Νιγηρας-Μαλι
Από Τοπόλια. Είναι και πιο ξεκούραστη. είπε όμως η LULLU πως γίνονται κάτι έργα, γι αυτό ρώτα πριν ξεκινήσεις
..
επιτελους παραδοθηκε ο δρομος...τι δρομος ποιοτικα δεν γνωριζω αλλα παντως ειναι ΝΕΟΣΣΣΣΣΣΣΣ
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Εγω παντως περυσι γυρνωντας απο ελαφονησι για χανια ειχα παρει τον εξης δρομο.
Αντι να στριψω δεξια προς Πλοκαμιανα/ Βαθη πηγα ευθεια ή επελεξα τον αριστερο δρομο για να το πω καλυτερα , στη συνεχεια βρισκεις ειτε τα Λιβαδια ειτε το Αμυγδαλοκεφαλι επειτα Κεραμωτη, Καμπο Σφηναρι μετα Πλατανος και μετα Φαλασαρνα.
Πρωι πρωι απο Χανια για Ελαφονησι για να απολαυσεις μπανακι με την ηρεμια σου εκει. Μετα απολαμβανεις τη διαδρομη μεχρι Φαλασαρνα καθως και το απογευματινο σου μπανακι εκει!!
 

LULLU

Member
Μηνύματα
3.506
Likes
7.699
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ταξίδι-Όνειρο
Νιγηρας-Μαλι
Εγω παντως περυσι γυρνωντας απο ελαφονησι για χανια ειχα παρει τον εξης δρομο.
Αντι να στριψω δεξια προς Πλοκαμιανα/ Βαθη πηγα ευθεια ή επελεξα τον αριστερο δρομο για να το πω καλυτερα , στη συνεχεια βρισκεις ειτε τα Λιβαδια ειτε το Αμυγδαλοκεφαλι επειτα Κεραμωτη, Καμπο Σφηναρι μετα Πλατανος και μετα Φαλασαρνα.
Πρωι πρωι απο Χανια για Ελαφονησι για να απολαυσεις μπανακι με την ηρεμια σου εκει. Μετα απολαμβανεις τη διαδρομη μεχρι Φαλασαρνα καθως και το απογευματινο σου μπανακι εκει!!
... ναι ειναι ωραια διαδρομη αλλα ο δρομος στενος ...
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Σιγουρα αλλα ζητημα να ειδα σε ολη τη διαδρομη μεχρι το Σφηναρι 5 αυτοκινητα και ασε που εγω ημουν με το σκουτερακι.
Αρε Χανια διακοπαρες που λενε και στο χωριο μου!!
 

elenikarasavvidou

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Καλημερα σας!
Την Πεμπτη αναχωρουμε για Κρητη με τη οικογενεια μου που περιλαμβανει 2 παιδια 13 και 9 ετων.Θα μεινουμε στην Αμμουδαρα Ηρακλειου.Θα ηθελα να σας ρωτησω αν ειναι εφικτο να παμε αυθημερον στο ελαφονησι??!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.784
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom